Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Stefan Caromov

Не мога да кача голям файл в скайдрайв

Препоръчан отговор

Защо не мога да кача по-голям от 100 мегабайта файл в скайдрайв на уин 8, коагто се опитам да го направя през иконката, която е на метро фона? Казва ми, че файл с големина повече от 100 мегабайта не може да се качи ? 

Като си вляза през интернет в профила в скайдрайв, нямам този проблем, но..... нали на това метро меню целта му е да улеснява... Трябва ли да се правят някакви допълнителни настройки ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не мога да кача по-голям от 100 мегабайта файл в скайдрайв на уин 8, коагто се опитам да го направя през иконката, която е на метро фона? Казва ми, че файл с големина повече от 100 мегабайта не може да се качи ? 

Като си вляза през интернет в профила в скайдрайв, нямам този проблем, но..... нали на това метро меню целта му е да улеснява... Трябва ли да се правят някакви допълнителни настройки ? 

Имаше подобни ограничения за приложенията. И проблема не е в метро менюто, а в приложението отзад

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест? Скайдрайва няма ограничение. Като вляза през браузър, качвам....или ти имаш друго предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест? Скайдрайва няма ограничение. Като вляза през браузър, качвам....или ти имаш друго предвид?

Не, има, мисля че 200 мегабайта размер на файла

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да има, не е 200 със сигурност. Един ром за телефона ми е над 350. Качил съм до момента над 10. Качвал съм и игри , които са по над 150 мб за телефон. Успях сега да кача това , което исках, но през сайта - по дългия начин. При уин 7 имам папка, в която сложа ли нещо, то само се ъплоудва в скайдрайва ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да има, не е 200 със сигурност. Един ром за телефона ми е над 350. Качил съм до момента над 10. Качвал съм и игри , които са по над 150 мб за телефон. Успях сега да кача това , което исках, но през сайта - по дългия начин. При уин 7 имам папка, в която сложа ли нещо, то само се ъплоудва в скайдрайва ми.

Това с папката мисля става със специфичен софтуер (драйвер), аз съм го правил на XP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,с официалното приложение на скайдрайв. Но защо да го инсталирам на осмица, при условие, че уж подобно е вградено в уиндоуса? Нещо започвам да се разочаровам от тая осмица... Значи няма начин да се оправи проблема с ограничението на скайдрайв програмата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,с официалното приложение на скайдрайв. Но защо да го инсталирам на осмица, при условие, че уж подобно е вградено в уиндоуса? Нещо започвам да се разочаровам от тая осмица... Значи няма начин да се оправи проблема с ограничението на скайдрайв програмата?

Според мен е заложено при създаването на програмата. (а аз се убеждавам че решението ми да съм си на ХР не е лошо :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е заложено при създаването на програмата. (а аз се убеждавам че решението ми да съм си на ХР не е лошо :) )

Бе , не е лоша тая осмица, хоресва ми "джиджана" е (като за лаик), но има такива тъпотии, като недомислици...Дано го оправят скоро. Вече си свалих приложението за скайдрайв и си го ползвам него. 

Трябва ми, защото постоянно си префлашвам нокиата, а тя е с уиндоус и уж трябва да се адаптират едно към друго по-лесно. Пък и в скайдрайв пазя всички ромове, програми и игри, които съм успял да открия . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че съм пробвал, но ми стана интересно с тия ограничения и се замислих, ако се направи map network drive към Skydrive, дали ще го има този проблем с ограниченията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че съм пробвал, но ми стана интересно с тия ограничения и се замислих, ако се направи map network drive към Skydrive, дали ще го има този проблем с ограниченията...

Самата система има ограничения. Аналогично на другите облачни сториджи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самата система има ограничения. Аналогично на другите облачни сториджи

Да прав си то е и логично да има някакви ограничения или доста орязана поне за безплатната услуга, но 200 мб ми се виждат малко, да бяха пуснали повчеко :) Обаче ми се върти в главата, че някъде четох за този скайдрайв и по спомен си мисля, че можеше да се качват файлове с размер до 2 гб, но вероятно е ставало дума за платената услуга или не знам, за това си помислих дали е възможно ограничението да идва от приложението на машината, а не от самата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прав си то е и логично да има някакви ограничения или доста орязана поне за безплатната услуга, но 200 мб ми се виждат малко, да бяха пуснали повчеко :) Обаче ми се върти в главата, че някъде четох за този скайдрайв и по спомен си мисля, че можеше да се качват файлове с размер до 2 гб, но вероятно е ставало дума за платената услуга или не знам, за това си помислих дали е възможно ограничението да идва от приложението на машината, а не от самата система.

Оказва се че ограничението е 300 МБ за уеб интерфейса и 2ГБ за десктоп приложението. Но явно вграденото в 8 е орязано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако искаш качи ги на https://mega.co.nz/ или в https://soshareit.com/v2 до 1ТБ но за 30 дни беше времето на качените файлове.Мегата не я помня точно ,но мисля беше до 50ГБ Качени файлове.

Трети вариант за който набързо се сещам е http://www.google.com/intl/bg/drive/about.html Качвайте снимки, видеоклипове, документи и други файлове, които са важни за вас, в Google Диск. Започнете с до 15 ГБ хранилище. Безплатно.

Някой ден ще се поразровя и при Братушките как стоят въпросите за качването защото подозирам , че имат и те нещо големичко :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата ми стана интересна, защото и аз имам nokia 520 със windows 8.  При мен има настройка за автоматично качване на снимки и видео. Нямам по-големи файлове от 100 мб. за това заснех едно видео и го качих в

skydrive. Файла е 335мб. Качи се без проблем, но след като го изтеглих от skydrive на компютъра, файла беше супер компресиран и с лошо качество. Размера на видеото се е смалил на 13.9 мб.

Явно видео няма да качвам там. Ето снимка с настройките за автоматично качване на снимки.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата ми стана интересна, защото и аз имам nokia 520 със windows 8.  При мен има настройка за автоматично качване на снимки и видео. Нямам по-големи файлове от 100 мб. за това заснех едно видео и го качих в

skydrive. Файла е 335мб. Качи се без проблем, но след като го изтеглих от skydrive на компютъра, файла беше супер компресиран и с лошо качество. Размера на видеото се е смалил на 13.9 мб.

Явно видео няма да качвам там. Ето снимка с настройките за автоматично качване на снимки.

Мисля че питащия  има проблем с десктоп MS WIdnows 8, а не Windows Phone 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че питащия  има проблем с десктоп MS WIdnows 8, а не Windows Phone 8

Може да съм се подвел, заради тези постове.

И да има, не е 200 със сигурност. Един ром за телефона ми е над 350. Качил съм до момента над 10. Качвал съм и игри , които са по над 150 мб за телефон. Успях сега да кача това , което исках, но през сайта - по дългия начин. При уин 7 имам папка, в която сложа ли нещо, то само се ъплоудва в скайдрайва ми.постоянно си префлашвам нокиата, а тя е с уиндоус и уж трябва да се адаптират едно към друго по-лесно. Пък и в скайдрайв пазя всички ромове, програми и игри, които съм успял да открия .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да съм се подвел, заради тези постове.

И да има, не е 200 със сигурност. Един ром за телефона ми е над 350. Качил съм до момента над 10. Качвал съм и игри , които са по над 150 мб за телефон. Успях сега да кача това , което исках, но през сайта - по дългия начин. При уин 7 имам папка, в която сложа ли нещо, то само се ъплоудва в скайдрайва ми.постоянно си префлашвам нокиата, а тя е с уиндоус и уж трябва да се адаптират едно към друго по-лесно. Пък и в скайдрайв пазя всички ромове, програми и игри, които съм успял да открия .

По-горе описах истинските ограничения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остана ми малко време и поразцъках услугата, че ме заинтригува покарай темата. Файла, който ползвах за тест беше 500 мб .zip.  Оказа се, че и при мен вграденото приложение в windows-a изглежда е ораязано и когато понечих да кача файла в облака даде грешка, че е голям. Не съм го ровил за други опции, но щом е орязано по подразбиране не ми и трябва, махнах го. С браузър (мозила, както и интернет експлорер) нямах никакъв проблем и файла се качва, обаче това става малко бавно. Свалих и инсталирах приложението за десктоп и то се оказа доста интересно. Всъщност, като се стартира на определена машина и може през web-а на SkyDrive да се достъпват всички папки и директории на машината, на която работи приложението, включително и ако на тази машина има мапнати директории, доста удобно и лесно.... :) Опитах и по начина, който си помислих в началото, ако мапна услугата какво ще стане.... хмммм да става и проблем със самото мапване не срещнах, но той се появи след това. Когато реша да кача файла с copy/paste или просто drag and drop, тръгва да се качва, даже скоростта, която се постига ме изненада и е доста добра, обаче точно на края вади съобщение, че достъпа е отказан или всичко забива. Пробвах с по-малки файлове 200 мб и пак така, същевременно хванах няколко .docx и .txt файла и ги качих без проблем. Мъчих, пробвах няколко неща, но аз лично не открих вариант при, който този метод да работи с по-големи файлове от 50 мб и се отказах, вероятно системата има някакво ограничение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.