Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Polii93

Проблем с фона на работния плот

Препоръчан отговор

Здравейте :) .. имам netbook марка Acer Aspire One D257  и се опитвам да поставя на работния плот фон , но не ми се получава .. не иска просто и не знам какъв е проблема ако някои има на представа моля да сподели ще съм му много благодарна . :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) .. имам netbook марка Acer Aspire One D257  и се опитвам да поставя на работния плот фон , но не ми се получава .. не иска просто и не знам какъв е проблема ако някои има на представа моля да сподели ще съм му много благодарна . :)))

Операционната система е? Ако е windows 7 starter, няма такава опция за смяна на картинката на десктопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирай си поста на кирилица, че не е по правилата. Нека проверим каква е версията на windows. От старт бутона в полето за търсене пишеш msinfo32 ентер и ще ти се отвори прозорец с информация за системата. Най-горе пише OS, кажи каква е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирай си поста на кирилица, че не е по правилата. Нека проверим каква е версията на windows. От старт бутона в полето за търсене пишеш msinfo32 ентер и ще ти се отвори прозорец с информация за системата. Най-горе пише OS, кажи каква е. 

точно windows 7 starter е

но имам опцията задай като фон като цъкна на някоя картинка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но имам опцията задай като фон като цъкна на някоя картинка

Това е проблема, в тази версия на windows няма вградена функция за смяна картинката на десктопа, което съвсем не значи, че е невъзможно. Ето една статия и ако ти се занимава, разрови се по нета има решения за различните орязани функционалности. Мен обаче ако ме питаш, не си пълни ОС-ма с излишни неща за една картинка, все пак не е най-важното нещо. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има програма, с която можеш да поставяш Wallpaper на Windows7 Starter. Лично аз съм я изпробвал и става с няколко клика, а не с хакове в регистрито на ръка. Ето я програмката - изтегли от прикаченият ZIP. Иначе през интерфейса на Windows настройките няма опция за настройване на Wallpaper. Win7StarterWallChanger.zip

Това е проблема, в тази версия на windows няма вградена функция за смяна картинката на десктопа, което съвсем не значи, че е невъзможно. Ето една статия и ако ти се занимава, разрови се по нета има решения за различните орязани функционалности. Мен обаче ако ме питаш, не си пълни ОС-ма с излишни неща за една картинка, все пак не е най-важното нещо.

Стига глупости. Според MS не може, но в действителност има Portable програмки, като прикачената по-горе, които го могат с няколко клика, без ровене из регистрита-та на системата и НЕ пълнят OS с нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига глупости. Според MS не може, но в действителност има Portable програмки, като прикачената по-горе, които го могат с няколко клика, без ровене из регистрита-та на системата и НЕ пълнят OS с нищо.

Ае леко да смекчиш тона и да не се обръщаш към мен така. За какви глупости ми говориш. Да виждаш в поста ми, който си цитирал да съм казал какво казват MS. Да съм казал, че не може, или нещо подобно... Тъкмо обратното. Изразих мнение и то си е мое. Картинката на десктопа не е най-важното нещо. Не съм споменавал да се рови в регистри и тем подобен сетингс. Дадох линк към статия, която описва на кратко какво е орязано. Ти щом знаеш за лесни решения, предложи твое такова, но не ми цитирай поста, че съм говорил глупости. Мислиш ли, че имам време да се рова цял ден по нета за такива елементарни неща и да чета как да си сменя картинката на десктопа. С това мисля приключихме нашия разговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ае леко да смекчиш тона и да не се обръщаш към мен така. За какви глупости ми говориш.

Като нямаш време да се ровиш - участието в темата става леко излишно, понеже практически излиза, че убеждаваш човека да не си сменя картинката - така било по-лесно. Всъщност програмка съм дал, става и с един BAT скрипт в действителност, но програмката е по-юсър френдли.

Гледам, че е с 2 гъбки рам. Що не му праснете една Homer premium-ка?

Защото въпреки двата гигабайта RAM като цяло е зле, а и нетбуците често идват с лицензирана OS. Може би има лицензирана OS и не иска заради единият Wallpaper да слага пиратка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а и нетбуците често идват с лицензирана OS. Може би има лицензирана OS и не иска заради единият Wallpaper да слага пиратка.

То пък голямата разлика, а не се прави на примерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То пък голямата разлика, а не се прави на примерен.

Не знам. Аз ползвам лицензирано XP. Мога да ти снимам стикера на дъното на лаптопа, но като зачертна половината цифри от серийният номер, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като нямаш време да се ровиш - участието в темата става леко излишно, понеже практически излиза, че убеждаваш човека да не си сменя картинката - така било по-лесно. Всъщност програмка съм дал, става и с един BAT скрипт в действителност, но програмката е по-юсър френдли. Защото въпреки двата гигабайта RAM като цяло е зле, а и нетбуците често идват с лицензирана OS. Може би има лицензирана OS и не иска заради единият Wallpaper да слага пиратка.

Има лекове по мрежата с които спокойно може да си тегли ъпдейтите. Иначе и аз има два лицензни хр-та, че даже мога да дам единият. Разлика никаква с пиратката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има лекове по мрежата с които спокойно може да си тегли ъпдейтите. Иначе и аз има два лицензни хр-та, че даже мога да дам единият. Разлика никаква с пиратката.

Ако притежаваше фирма, щеше да видиш, че разликата е изземване на компютрите, съдебни дела и няколко хиляди лева глоби. Друг е въпросът, че за легалните понякога има някои дребни благинки, които с пиратка много по-трудно ги получаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.