Премини към съдържанието
Jotto_del

Компютъра се рестартира(няма син екран)

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги! Сестра ми в БГ има следния проблем с конпютъра. Като го остави цяла нощ изключен и на сутринта го включи работи 1-2часа без проблем и след това почва да се рестартира през 10-15мин. Веднаги и казах да погледне температурите и веднага след рестарта процесора е бил 35градуса, видеото 45градуса, а дъното 40! Което изключи вариянта за високи температури. След това тествахме РАМ-а въртяхме е на всеки слот съответно с 1 и 2 плочки, но пак се рестартира. Според мен и от РАМ-а не е, защото едва ли и 2-то платки ще се развалят в един и същи момент. Грешката, която е записал Windows-а е Критикал Kernel Power и при рестарт не излиза син екран. Компютъра съм го чистил лично Април(прах и конт. паста) и е с нов Windows, което ме навежда на мисълта, че едва ли е софтуерен проблем. Следващото нещо което може да е е захранването. Вие как мислите? Какво още може да тестваме преди да купим захранване? Проблема, е че тук от Германия комуникирам с тях и не мога да тествам лично нещата за да се убедя точно какво е. :(

PC-то е следното:

Asus P5QSE-R

Intel Dual-Core E5300

RAM 2x2GB A-Data 800mhz DDR2

Hdd Seagate 320GB

PSU: Fortron 420W

Video Card: Palit HD4850 DDR3

Закупен зимата на 2008г.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все пак да се провери в папката C:WINDOWSMinidump дали има фаилове - качете ги някъде да ги види някой,който разбира.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля че ще е захранването. Ако има друго под ръка или може да вземе от някой за проба преди да тръгнете да купувате...

Температурите ги гледа след рестарта, но те падат за секунди. Няма как да ги провери така. Да пуснат един стрес тест с AIDA и да види какви температури достигат компонентите тогава преди да се рестартира. 

Ако има дъмп файл го качи тук.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мене ме навежда на мисълта за проблеми с харда, дънната платка или захранването, щом пише critical kernel power, докато кернел до колкото знам е ядрото на ОС. Проблема го разбирам в това че на уиндоус не му стига мощтност дори за жизненоважните процеси.

Редактирано от rado99 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С дъното имахме проблем преди 2год. и тогава беше в гаранция и ни го смениха с ново, харда ще го погледним какви температури държи и ще го скенираме за лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прилича на проблем с драйверите на видеото - инсталирайте най-новите,но след деинсталация на старите с този деинсталатор http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/catalyst-uninstall-utility.aspx .

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прилича на проблем с драйверите на видеото - инсталирайте най-новите,но след деинсталация на старите с този деинсталатор http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/catalyst-uninstall-utility.aspx .

Вчера напрахихме цялата процедура както си е описъл и компютъра не се изключи 4-5часа. Тъкмо си помислихме, че всичко е ОК и отново рестарт. :help wanted4:

Днес ще потърсим захранване за проба да видим какво ще стане.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

45 градуса на видеото след рестарт могат да означават много повече преди да ресетне машината. Чува ли се вентилатора на видеото да вие много, ако пък не се чува изобщо да не е спрял?

Няколко часа работа и след това ресетване на чести интервали определено навежда на мисълта за температурен проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Има развитие по проблема, след като сложихме друго захранване(някакво китайче 400W) вече 4-ти ден работи без да се е стигало до рестарт. Ще го тестваме още няколко дни и ако не се рестартира ще търсим ново захранване, че с този китаец не се знае до кога ще изкара. По последни данни температурите са следните при нормално натоварване: Процесор 36-40, Хард 40, Дънно 35, Видео 44-46градуса. :)  Мисля, че температурите са нормални за комп на 5год. и с доста нисък клас кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помоща! Проблема е в захранването. След като го тествахме с друго захранване повече от седмица не се стигна нито един път до рестарт. Вчера монтирахме новото захранване Cooler Master GX Bronze, 450W и всичко върви гладко!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни старото за издути кондензатори или нещо гнило/нагоряло по платката, ако ще искаш още да го ползваш за нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни старото за издути кондензатори или нещо гнило/нагоряло по платката, ако ще искаш още да го ползваш за нещо.

Еми казал съм им да ми го оставят и като си ходя към БГ ще го видя какво му е! Важното е сега да няма проблеми, а и новото е с 5г. гаранция, тъй че ще съм спокоен! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.