Премини към съдържанието

6 гласували потребители

1. 1. От къде минавате на път за Германия?

• През новият Дунав мост 2 и Румъния
      0
    • През Калотина и Сърбия

Препоръчан отговор

Откъде минавате на път за Германия?

Питам, защото както знаете вече има и друга добра опция, а именно новия Дунав мост 2 при Видин. Пътят през Румъния не изцяло магистрала, но пък е съвсем нов и в отлично състояние.

Според картата на Гугъл разликата в разстоянието София - Нюрнберг при двата варианта е 89 км.

София - Враца - Видин (Дунав мост 2) - Румъния -  Нюрнберг 1618 км http://goo.gl/maps/ce2lk

София - Сливница - Драгоман - Калотина - Сърбия - Нюрнберг 1529 км http://goo.gl/maps/Y2UnB

Чакането и пътните такси обаче са различни и това донякъде изравнява нещата. Та въпроса е... вие кой от двата варианта предпочитате (бихте предпочели)?

Публикувано изображение

Редактирано от 1Българче (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не пътувам обаче баща ми е шофьор. Не знам в момента в Сърбия докъде е стигнала магистралата, но голяма част от нея отдавна е направена.(Става на въпрос за калотина-Ниш-Белград-горната граница). Докато до Видин каква магистрала, а и след това? А и това предимство от 89км, пак са си нещо. Румънската граница се минава много бързо, поне на Дунав мост 1 знам, че е така защото съм ходил във Букурещ, а на сръбската колко ще те забавят си нямам на представа. Според мен е по-добре през Сърбия- магистрала срещу някакви пътчета и то разбити. Нека и други да се изкажат по-подробно и по-компетентно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През Румъния. Румъния е членка на ЕС и граничните проверки би трябвало да минат много по-леко и бързо, както и фактът, че минаваш с показването само на лична карта. Състоянието на пътищата обаче не го знам.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През Румъния. Румъния е членка на ЕС и граничните проверки би трябвало да минат много по-леко и бързо, както и фактът, че минаваш с показването само на лична карта. Състоянието на пътищата обаче не го знам.

А защо мислиш, че сръбската граница не се минава само с лична карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо мислиш, че сръбската граница не се минава само с лична карта?

Не, аз си мисля с какво ще трябва да почерпиш на границата. Като минавах румънската - проверката беше лека. Редактирано от simtech (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както споменах, състоянието на пътя през Румъния е отлично. Не е изцяло магистрала, но си е един хубав европейски път.

Може да се види и в Google Street View

Призволен участък около Калафат: http://goo.gl/maps/85MhV

Публикувано изображение

Панорамния път край р. Дунав: http://goo.gl/maps/BAAqg

Публикувано изображение

Магистралата между Тимишоара и Арад: http://goo.gl/maps/glcO1

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, аз си мисля с какво ще трябва да почерпиш на границата. Като минавах румънската - проверката беше лека.

То почерпки има и вътре в страните. Точно в Сърбия и Румъния рушвета е на почит от време оно. Така че и късмет е работата. Аз лично на Румъния по и бях свикнал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пътя до Враца и Монтана беше така яко разбит този месец, че чак до Видин ако е така и ако трябва да караш по някой камион с 60 кмч направо ще си е мъка. Пък в Румъния ако няма магистрала и там ще е една мъка да караш по другите бавно бавно.

Мисля че за такъв дълъг път си трябва магистрала, особено ако ще карате и на фарове.

А сърбите сега като за оградени от ЕС, хърватите и те влязоха, та трябва да са се очовечили вече.

Ама никога не съм го пътувал това разстояние. Само на самолет от 22 години. Що ви е да се мъчите с кола ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Сърбия трябва червен паспорт, за това не става само с показване на лична карта както при Румъния и другите членки на ЕС.

Редактирано от ivan93bg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Сърбия трябва червен паспорт, за това не става само с показване на лична карта както при Румъния и другите членки на ЕС.

Отдавна не трябва паспорт за да влезеш в Сърбия.....Ако не се лъжа от 3 години.....

По Дунав мост 2 не съм минавал, но следващия път мисля да мина от там, въпреки, че ще ми е малко по-далече....Иначе според зависи, къде ще ходя си избирам маршрута, дали да е през Калотина или Русе....Един път прекосих с ферибота на Никопол....

То почерпки има и вътре в страните. Точно в Сърбия и Румъния рушвета е на почит от време оно. Така че и късмет е работата. Аз лично на Румъния по и бях свикнал.

Не знам дали съм късметлия, ама никога съм нямал проблеми  с полиция, нито в Сърбия, нито в Румъния....Даже са ми помагали да сменя гума..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През румънско. Докато карах камион само от там минавахме, с мотора съм минавал и през Сърбия. В Румъния пътя е добър, в сръбско правиха сериозни ремонти преди 2-3 години като минавах, не знам докъде са стигнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото е редно да отбележим какво прекрасно съоръжение е новият Дунав мост при Видин. Подхожда му името "Нова Европа"... новата врата на България към Европа. 

снимки: http://danubebridge2.com/ и Aaron Sneddon

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от 1Българче (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми хубаво е че го има, ама да имаше и магистрала до него и след него, щеше да е още по-добре.

Пък и е май по-лесно да се разбереш със сърбин, отколкото с румънец, който не говори никакъв чужд език.

Жена ми като ходи в Унгария се беше хванала за главата от учудване колко много всичко е неразбираемо там. 

Един мой познат белгиец ми обяснява че минава през Австрия, Хърватска и Сърбия на път за България и Гърция, сега пак ще ходи натам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редовно пътувам от Филах, Австрия до Пловдив. Пътищата в Сърбия не са онова, което бяха след войната! Да не говорим за пътните такси! Да минеш през деня през Белград си е изпитание на нерви. Сърбите карат без правила, кой както може!  От границата с Хърватска до Белград пътя си е разбит, с дупки, тресе! Магистралата до Ниш е горе-долу добре. Но след това става обикновен път! Още се строи магистралата за София и често по пътя има светофари, отбивки, задръствания! Стига ти един сърбин със "Застава" на моите години да кара с 60 км/ч и си загубил поне 30 мин. Отделно сръбските пътни полицаи с вечната фраза: бърже возиш, брато! Решил съм да опитам през Унгария и Румъния. Поне няма да има чакане по границите. През август 2015 г. чаках 6,5 часа да изляза от Сърбия, още 1,5 часа да вляза от Калотина в Сърбия! Сърбите не бързат!:wink12: На влизане в Хърватска може да се случите на един дебел митничар, който като види българска регистрация задължително ще ти прерови колата. Не знам какво търси, но се опита да види какво има под дамаската на седалките!!! Светеше с едно фенерче като тези които се продават по нашите пазари! :mad:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.