Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте.  :)  Преди 2 седмици направих един клип и го споделих в youtube много се трудих над него и изведнъж ми изписва че съм нарушил нечии авторски права и не разбирам как сам ги нарушил когато има и други които правят (да го наречем) подобни клипове и те нямат тези проблеми??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.  :)  Преди 2 седмици направих един клип и го споделих в youtube много се трудих над него и изведнъж ми изписва че съм нарушил нечии авторски права и не разбирам как сам ги нарушил когато има и други които правят (да го наречем) подобни клипове и те нямат тези проблеми??? 

За какво нарушение става на въпрос? Ако си използвал музика или част от клип е нормално. 

Има цяла страница изписана по случая в помощния раздел на тубата.

Има много начини да се избегне това правило. Качват се филми или клипове като се използва огледален образ и по този начин се избегват искове за авторски права.

Ако става на въпрос да си тананикаш някоя песен - трябва поне текста да се различава от оригинала и като цяло да не е откровен кавър. 

Ако става на въпрос за музика - единственото решение е да я ползваш с разрешението на автора или да използваш безплатна такава, която намиериш в нета.

Това е нещо абсолютно нормално! Въпреки че на нас ни се струва странно, като гледаме в бокса как се качват песни и клипове преди да са излезли още, в щатите и в по-развитите държави се спазва строго авторското право. А хората който се занимават професионално с ъплоудване на клипове изкарват един солиден доход от това. Затова и получават по-лесно разрешение от някои автори с цел реклама. 

P.S. Темата не е в правилния раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавието на темата нищо не ми говори. Прочетете правилата на форума(с които Сте се съгласил при регистрацията тук), отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми виж не знам дали знаеш какво е AMV ако знаеш аз правя такова ако не това е като части от аниме с музика. Има различни видове AMV-та аз специално правя Full Fight Което ще рече цяла битка специално проверявам преди да го кача дали вече има такова или дали песните много съвпадат пак и аз използвам песни които са си от преди 2-3 години че и повече исках да разбера защо става така не получих отговор затова реших да пиша може пак някой да знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми виж не знам дали знаеш какво е AMV ако знаеш аз правя такова ако не това е като части от аниме с музика. Има различни видове AMV-та аз специално правя Full Fight Което ще рече цяла битка специално проверявам преди да го кача дали вече има такова или дали песните много съвпадат пак и аз използвам песни които са си от преди 2-3 години че и повече исках да разбера защо става така не получих отговор затова реших да пиша може пак някой да знае.

Песните може и да са на 20 години ако са с защитени авторски права не можеш да ги ползваш. Има редица сайтове за безплатна музика точно с такава цел. Можеш и да направиш леки промени в самите песни и по този начин да избегнеш това ограничение. Самото видео ,както ти казах по-нагоре, ако също е защитено при самата обработка на видеото (предполагам ползваш Sony Vegas) му задаваш огледален образ. 

От тубата са много стриктни в това отношение, защото един популярен ъплоудър може да си докарва по 3, 4 че даже 5000 долара на месец само от ъплоудване. Много от тези дето гледаш че ползват популярни песни всъщност са си платили за правата или ги ползват с разрешението на автора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от илия кочев
      Здравейте без да исках заложих за компютър в ebay но не го искам стана случайно моля помогнете как да се откажа? 
      Ако въпроса не е за този раздел моля да бъда преместен.
    • от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.