Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.  :)  Преди 2 седмици направих един клип и го споделих в youtube много се трудих над него и изведнъж ми изписва че съм нарушил нечии авторски права и не разбирам как сам ги нарушил когато има и други които правят (да го наречем) подобни клипове и те нямат тези проблеми??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.  :)  Преди 2 седмици направих един клип и го споделих в youtube много се трудих над него и изведнъж ми изписва че съм нарушил нечии авторски права и не разбирам как сам ги нарушил когато има и други които правят (да го наречем) подобни клипове и те нямат тези проблеми??? 

За какво нарушение става на въпрос? Ако си използвал музика или част от клип е нормално. 

Има цяла страница изписана по случая в помощния раздел на тубата.

Има много начини да се избегне това правило. Качват се филми или клипове като се използва огледален образ и по този начин се избегват искове за авторски права.

Ако става на въпрос да си тананикаш някоя песен - трябва поне текста да се различава от оригинала и като цяло да не е откровен кавър. 

Ако става на въпрос за музика - единственото решение е да я ползваш с разрешението на автора или да използваш безплатна такава, която намиериш в нета.

Това е нещо абсолютно нормално! Въпреки че на нас ни се струва странно, като гледаме в бокса как се качват песни и клипове преди да са излезли още, в щатите и в по-развитите държави се спазва строго авторското право. А хората който се занимават професионално с ъплоудване на клипове изкарват един солиден доход от това. Затова и получават по-лесно разрешение от някои автори с цел реклама. 

P.S. Темата не е в правилния раздел.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавието на темата нищо не ми говори. Прочетете правилата на форума(с които Сте се съгласил при регистрацията тук), отново.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми виж не знам дали знаеш какво е AMV ако знаеш аз правя такова ако не това е като части от аниме с музика. Има различни видове AMV-та аз специално правя Full Fight Което ще рече цяла битка специално проверявам преди да го кача дали вече има такова или дали песните много съвпадат пак и аз използвам песни които са си от преди 2-3 години че и повече исках да разбера защо става така не получих отговор затова реших да пиша може пак някой да знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми виж не знам дали знаеш какво е AMV ако знаеш аз правя такова ако не това е като части от аниме с музика. Има различни видове AMV-та аз специално правя Full Fight Което ще рече цяла битка специално проверявам преди да го кача дали вече има такова или дали песните много съвпадат пак и аз използвам песни които са си от преди 2-3 години че и повече исках да разбера защо става така не получих отговор затова реших да пиша може пак някой да знае.

Песните може и да са на 20 години ако са с защитени авторски права не можеш да ги ползваш. Има редица сайтове за безплатна музика точно с такава цел. Можеш и да направиш леки промени в самите песни и по този начин да избегнеш това ограничение. Самото видео ,както ти казах по-нагоре, ако също е защитено при самата обработка на видеото (предполагам ползваш Sony Vegas) му задаваш огледален образ. 

От тубата са много стриктни в това отношение, защото един популярен ъплоудър може да си докарва по 3, 4 че даже 5000 долара на месец само от ъплоудване. Много от тези дето гледаш че ползват популярни песни всъщност са си платили за правата или ги ползват с разрешението на автора. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mehorax
      Здравейте,имам ASRock G31M-S R2.0 дъно и процесор intel xeon x5460.
      Ще работили всичко.
      Благодаря предварително.
    • от Rouhox
      Здравейте,хорица за пръв път пиша тук,един приятел ми каза за сайта Значи искам компютър за да кажем 2000 лева,но ако се налага или не достигат някакви пари мога и да дам 2150-2200,за да се получи перфектно,искам да подкарвам най-новите игри на макс графики ако е възможно с този бюджет?Та сега да кажа с какво разполагам,значи имам хард диск на стария компютър но е само 500 гигабайта,абе като цяло имам стар компютър там с 2 рам,които са ужасни тъп процесор и нямам видео карта,за нищо не става,имам и този монитор,който съм прикачил долу,та въпроса ми е мога ли да го използвам и според вас хубав ли е ,в смисъл на 10 години мисля че е модела е Acer-AL1916W 19 инча.Ще съм много благодарен,ако някой ми помогне!Искам и да кажа,че не искам втора ръка неща и ако се може частите да са от възможно най-евтиния сайт! Също така,някой може ли да ми каже,кой уиндоус е най-добър и от къде мога си го сложа след като си взема компютъра,защото по сайтовете гледам,че искат по 250 лева.Това е от мен,благодаря предварително!  
      'EDIT';Нещо не искаше да прикачи снимката,та ето я https://ibb.co/cxAGA7
    • от An-Mari Ivanova
      Здравейте, имам въпрос за MacBook- Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети!
    • от canko99
      Добър ден! Преди време ви бях писал за автомобилния дизайн, майка ми прецени, че няма смисъл от това тъй като сме с много ограничени финансови възможности, понеже баща ми е починал. Сега бих искал да попитам каква специалност бихте ми препоръчали за чужбина, в която мога да реализирам веднагически след като завърша и да мога да храня семейство след това? Проблемът са ми финансите,обяснил съм по-горе, къде отпускат стипендии и безплатно настаняване.  Ето вижте в кои области съм добър и в кои - не.
      История - да
      География -да
      Информационни технологии-не
      Математика-не
      Биология-не
      Английски език-В1, ще трябва да уча бая още, за да не стигам до езикова година.
      изобразително изкуство- да
      Благодаря ви, предварително!
    • от edokredo
      Добър ден имам нов комп и преди малко инсталирах уиндоус 7 ултимейт , а на флашка си свалих интернет драйвъри ,но като се пусне инсталацията ми показва ето това....Моля за помощ

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.