Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не знам дали  тук е правилното място за темата, но ако не е моля да ме извините. Наскоро си закупих този лаптоп (http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-hp-probook-4540s-h5j57ea.html?___SID=U) и проблема е следния. Каквато и игра да му пусна, то я подкарва с вградената видеокарта, поне според мен. Пробвах smite и НБА 2к13 и на 13 вади 10 фпс на low а на смайт макс 25, което е ужасно. Драйвърите са свалени от официалния сайт на HP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали  тук е правилното място за темата, но ако не е моля да ме извините. Наскоро си закупих този лаптоп (http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-hp-probook-4540s-h5j57ea.html?___SID=U) и проблема е следния. Каквато и игра да му пусна, то я подкарва с вградената видеокарта, поне според мен. Пробвах smite и НБА 2к13 и на 13 вади 10 фпс на low а на смайт макс 25, което е ужасно. Драйвърите са свалени от официалния сайт на HP.

Имах работа с един Инспирон 7520 с радеон 7730 видео. Реших проблема по следния начин: 1. Деинсталирах всички драйвери. 2. Качих драйвера на интелската видеокарта 3. Качих драйвера на Радеон БЕЗ Catalyst Control Center взет от сайта на производителя на лаптопа. 4. Качих САМО Catalyst Control Center  от сайта на амд, бета драйвер, ще излъжа коя версия. Важно уточнение е че ръчно трябва да се намери драйвера от секцията Downloads, а не чрез търсачката на АМД (иначе не може да намери бета драйвера). 5. Свалята си и AMD System Monitor от сайта на АМД, това е туул, с който може да следите натоварването върху видеокартата. ATI имат прилични проблеми със switchable graphics :) След като приключите с нещата от 1 до 5 се уверете, че сте задали в Catalyst Control Center, съответната игра/програма да ползва дискретната видеокарта. Ако се затруднявате има видеа в YouTube как става. 

Надявам се да съм помогнал :)  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А драйвърите с driver sweeper ли да ги премахна?

При мен свърши работа и Windows tool-а. Играх си 4-5 дни докато открия тая формула. Edit: Забравих да спомена че нужните рестарти, които иска системата между стъпките са задължителни. Успех!

Редактирано от neo_asparuhov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж така пише, сайта на HP  е ужасен обаче :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам тъй като при опита да го инсталирам ми дава грешка : the computer doesnt meet the minimum requirements for installing the software...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам тъй като при опита да го инсталирам ми дава грешка : the computer doesnt meet the minimum requirements for installing the software...

От тук ли пробвахте? http://www8.hp.com/us/en/drivers.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е решението, което е описано от Игнатов. Можеш да ползваш само драйвера, който си е в на HP сайта. След като инсталираш веднъж без Catalyst, ползваш същия файл, но само за Catalyst от custom инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Драйвърите просто отказват да се инсталират. А при първата стъпка Notebook моделите , които показва са до 2.... 4540s въобще не фигурира в списъка.

Всъщност - оправих се. Сега продължаваме със списъка :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво колеги ! Живи и здрави ! Ако сте от Пловдив ще ви черпя 1 бира !!!!

Радвам се че е сработило :) Иначе лично на мен ще ми се размине бирата, като се има предвид колко близо до Пловдив съм. Иначе може да почерпите, някой случаен минувач утре :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

за да не правя нова тема реших да използвам настоящата. При мен проблема е обратен, лаптопа работи само с дискретната карта. Марката е HP Probook 6560B, процесора i5-2410M (трябва да има intel hd3000 видео), дискретна карта Radeon hd 6470M. OS е Windows 8.1 pro x64.  Както вече написах, интелската карта изобщо не се открива. Нормално ли е това според вас, и ако не - някакви идеи да споделите по този повод?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

за да не правя нова тема реших да използвам настоящата. При мен проблема е обратен, лаптопа работи само с дискретната карта. Марката е HP Probook 6560B, процесора i5-2410M (трябва да има intel hd3000 видео), дискретна карта Radeon hd 6470M. OS е Windows 8.1 pro x64.  Както вече написах, интелската карта изобщо не се открива. Нормално ли е това според вас, и ако не - някакви идеи да споделите по този повод?

При някои от първите лаптопи с вградена и външна графика едновременно, няма опция "switchable graphics" и вградената интелска е изключена по подразбиране през БИОС-а. Моят лаптоп е така и няма начин как да включа интелската (а и да има остава и проблема с драйверите :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.