Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, сега или другия месец искам да си зглобя една конфигурация.

Ще се използва за игри, нет, филми.

Нямам нищо, така че всички части ще трябва да се купят, имам монитор, малко е старичък LG Flatron 22 инча, има само един видео вход и той е с тази букса дет отстрани има две които се завиват, нз точно как се казва :D

Знам че е остарял, но сега няма да купувам нов, може би догодина, за филмите и понякога за игри може да връзвам компа към телевизора 26 инча 720 p

Догодина може да си взема един фулл хд монитор.

Та искам частите които трудно се сменят да са читави, те процесор и дъно и след примерно 2 години да взема нова видео карта и да си вървят нещата.

Прецених че не ми трябва 400+ лв видео карта и се спрях на nvidia ge force 660 OC, гледах в тубата че и кризиса си върви на ултра на добри фпс.

I5-3570 /3.4G/6MB/BOX/LGA1155 ASUS P8B75-V /B75 /LGA1155 2X4GB DDR3 1600G HIPERF A-DATA 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX PALIT GTX660 OC 2GB D5 DAOTECH K62 MIDDLE ATX CORSAIR VS650 650W ATX EU Version Обща стойност - 1 212.76 лв. с ДДС

Такава конфигурация си измислих, ще помоля и за вашето мнение и ако мислите че нещо трябва да се коригира или замени споделете.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DAOTECH K62 MIDDLE ATX

Такава конфигурация си измислих, ще помоля и за вашето мнение и ако мислите че нещо трябва да се коригира или замени споделете.

Благодаря

Тази кутия просто я отпишете! Пълен боклук е и компонентите Ви ще греят доста :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази е добра ;) но захранването е пълна шитня с надута цена... за тези (111лв.) се взима това: PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE или евентуално това: PSU CM B700W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази е добра ;) но захранването е пълна шитня с надута цена... за тези (111лв.) се взима това: PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE или евентуално това: PSU CM B700W

ок, а иначе дъното и картата за тези пари добре ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок, а иначе дъното и картата за тези пари добре ли са?

Дъното да , видео картата - НЕ. ПАЛИТ никога !!! Ако не искаш да се опариш като мен , разбира се :) взимай това:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното да , видео картата - НЕ. ПАЛИТ никога !!! Ако не искаш да се опариш като мен , разбира се :) взимай това:

Как по-точно си се опарил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

XEON E3-1220V2/QUAD/3.1/1155

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

Thermaltake Commander MS-I Black USB3.0 VN400A1W2N

Обща стойност - 560.88 лв. с ДДС Линк към количката + http://nikem-bg.net/cart/46707p1r46943p1r1010p1rf.html

Памет Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP + Видео карта Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E + Дънна платка Asrock B75 PRO3, socket 1155 + Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 550W Обща стойнност : 1206.59лв.

Процесора се сравнява с I7, видео картата е много-качествена и тиха, кутията е хубава както и захранването :)

Ех... Пратих ти ЛС за да не оф топича темата но така и не редактира това за i7... Не бъркай хората с i7 и Xeon E3-1220v2... той дори изостава в сравнение с i5 3570! Сравнение - http://www.cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1220V2-vs-Intel-Core-i5-3570

По точно сравнявай i7 с Xeon E3-1230v2!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

реактивен двигател :D

МЕКО КАЗАНО !! Та ако искаш да си имаш домашно летище си вземи ПАЛИТ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех... Пратих ти ЛС за да не оф топича темата но така и не редактира това за i7... Не бъркай хората с i7 и Xeon E3-1220v2... той дори изостава в сравнение с i5 3570! Сравнение - http://www.cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1220V2-vs-Intel-Core-i5-3570

човека иска процесор за игри и забавбление а вие му давате сървълен процесор ... (offtopic)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човека иска процесор за игри и забавбление а вие му давате сървълен процесор ... (offtopic)

:offtopic_s:

Това че е сървърен не означава че не се играят игри с него!

Я погледни пак кой му предлага и кой на кого казва да си редактира поста!

А един Xeon E3-1230v2, 3.3 GHz - 4 Cores/8 Threads е по добър избор пред неклокърски i5 4 Cores/4Threads ако има пари!

Тук явно някои от хората с г**а си четат темата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с НЛО. Дори след няколко дни вземам Xeon-а. 8 трейда са си 8 трейда, а с тия новите конзоли, с осемядрени АМД, май ще трябва полека лека да се ориентираме към повече от 4 ядра. Ако ми хареса процесора, ще ви го препоръчам след няколко дни. Ако не, ще ви кажа да бягате от него :P Доброволно съм решил да се "набутам".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де колега, баси 1 път да згафа с конфигурацията и вие да ме оплюете .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че предложението на НЛО изчерпва темата! Постарал се е да направи пълна конфигурация и е успял! Само може допълнителната перка да се замени с малко по-тиха!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.