Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

slow!

Дъно, процесор и памет до 250-300 лева

Препоръчан отговор

Заглавието казва за какво иде реч. Имам карта ATI Radeon HD 5670, в бъдеще вероятно ще я сменя, но за сега си кара каквото ми се играе, така че нека работи добре с частите, които предлагате. Може да се наблегне повече на дъното, за да имам възможност за по-добри ъпгрейди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При този бюджет,препоръчвам да се спрете на АМД

Например 4-ядрен Атлон Х4 760К,памет 4ГБ 1600 Мхц А-ДАТА Про, и някакво дъно за сокет FM2 ,има по стотина лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При този бюджет,препоръчвам да се спрете на АМД

Например 4-ядрен Атлон Х4 760К,памет 4ГБ 1600 Мхц А-ДАТА Про, и някакво дъно за сокет FM2 ,има по стотина лева.

Примерно така:

GB F2A85XM-D3H /FM2

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 322.63 лв. с ДДС

Количка.

За този бюджет друго не може и да се измисли, освен някой много слаб селерон за сметка на по-добро дъно, че и памет да се включи. Примерно така:

ASROCK Z77 EXTREME3 /Z77/1155

G1610 /2.6/2M/BOX/1155

4GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 311.07 лв. с ДДС

Количка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено Интел ако се търси нещо с възможност за ъпгрейд. Но не е необходимо да е скъпо. Разликата е клока не възможността за ъпгрейд. 

АМД-то дали е с хубаво дъно или не е мъртъв сокет. По-добри процесори от 760К няма а края на годината минават на нов сокет.

Варианта за АМД е нещо на с. AM3+ но парите са малко за читав процесор - Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно така:

GB F2A85XM-D3H /FM2 Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black 4GB DDR3 1600 A-DATA Обща стойност - 322.63 лв. с ДДС

Количка.

...

Това е най-доброто решение в случая. След време може спокойно да добавиш по-мощна карта и ще имаш прилична конфигурация.

EDIT: Само смени дъното с това: GB F2A85XM-HD3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не горят ли АМД прекалено лесно, макар да няма клокнати части(така съм чувал)? При предишната ми конфигурация процесора лятото работеше на 70-80 градуса, без да го изтормозвам твърде много. Не съм пробвал АМД до сега и ми е интересно да ги видя, но първия ми път да не е в задния двор. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което си чул са пълни глупости (направо за бисерите е) ! При добра поддръжка на машината, и поне малко знание от страна на собственика, не виждам да има някакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не горят ли АМД прекалено лесно, макар да няма клокнати части(така съм чувал)? При предишната ми конфигурация процесора лятото работеше на 70-80 градуса, без да го изтормозвам твърде много. Не съм пробвал АМД до сега и ми е интересно да ги видя, но първия ми път да не е в задния двор. :D

Не горят, ама греят. Освен това и харчат прекалено много енергия, ако ги клокнеш. А ти трябва да го направиш щеш или нещеш, ако в бъдеще купиш някоя бърза видеокарта.  Ама с това върви и по-добро и скъпо захранване. Имай предвид, че една HD7850  от среден клас + един клокнат FX83** процесор, харчат около 420 вата след клок. Това означава, че трябва да си подсигурен и с качествено захранване, което на всичко отгоре при тая консумация трябва и да не шуми. По-евтините варианти, дори и на известни фирми като Seasonic, почват да бучат още след 300 вата консумация, а на 420 са вече на макс. Самолетът ако не ти пречи,. вземай АМД. Ама имай предвид че за клок ще ти трябва и кулер поне за 50 лева на мястото на бокса. От там вече ще трябва да съобразяваш и кутията, да не би да дойде тясна за кулера, че трябва да режеш или караш с отворен капак. Трябва да съобразиш и паметта, да не се окаже така, че гребенчетата пречат на охладителя. Абе...не се захващай с тая фирма, мой съвет. Вземай Интел. Хубаво дъно почва от 150-170 лева. Рам памет никак не е евтина и трябват поне едно 55 лева. Има и някакви боклуци за 45, ама който е вземал тия индиански истории, нека каже как са. Аз им нямам доверие. И вече за процесор може да минеш с някой Celeron за 70 лева. Отива към 300 лева, но може да се смъкне до 250, ако се задоволиш с B75 дъно. Това ни най малко няма да повлияе в бъдеще, освен липсата на възможност за клок. Но това лесно може да се елиминира с покупката на някой i7  или Xeon  с 8 трейда. Губиш и някои други екстрички, които може да ползваш, може и да не ползваш. Лично аз не бих се отказал от тях, но при ограничен бюджет, защо не, в името на игрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... Лично аз не бих се отказал от тях, но при ограничен бюджет, защо не, в името на игрите?

Като е в името на игрите, я дай алтернативно решение, но за настоящето, а не за неясното бъдеще. Докато дойде време да сменя процесора, ще е стара и платформата с 1155 и пак ще сменя заедно с дъно, а вероятно и паметта ще е DDR4. Това е истински 4 ядрен процесор с честота 3800MHz, а турбото му е на 4100MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение че с. 1155 вече е пенсиониран. Важното е единствено че има много сериозни възможности за ъпгрейд. 

Пък и другия месец излиза ниския клас Хасуел та може да вземе и актуалния с. 1150 при желание.

Варианта за АМД както казах вече е AM3+ а че е по-топъл не споря.

пс. И аз съм за FM2 просто защото другите варианти не стават за нищо с тия процесори а тепърва и видео има да сменя.

Но изискването му да има възможност за ъпгрейд просто изключва с. FM2. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е в името на игрите, я дай алтернативно решение, но за настоящето, а не за неясното бъдеще. Докато дойде време да сменя процесора, ще е стара и платформата с 1155 и пак ще сменя заедно с дъно, а вероятно и паметта ще е DDR4. Това е истински 4 ядрен процесор с честота 3800MHz, а турбото му е на 4100MHz.

Ще дам, но по-късно. Настоящето е с HD5670, нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е истински 4 ядрен процесор с честота 3800MHz, а турбото му е на 4100MHz.

Piledriver ако говорим за АМД!  

П.П. Предложеното от Наруто дъно е перфектно за бъдещ ъпгрейд на процесора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно днес отворих кутията да преустроя един вентилатор (беше спрял тока и нямах какво да правя) и настроих го, дойде тока пуснах машината и оставих брат ми да играе фифа. След малко идва при мен и вика: Брат компютъра забива. Рестартирах го 1 път, и пак заби при Фифа... Пуснах тест за стабилност в AIda64 и гледам температурата на процесора започна плавно да се покачва и хоп стигна 70 градуса... Викам сега какво стана? И кога гледам вентилатора на процесора не движи... При товар на 100% на процесора, клокнат с 400мхз до 2.4гхз на ядро качи до 72 градуса след 10 минути товар... Та не знам някой викат атлони-котлони ама според мене има някакви митове тука недоказани :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно днес отворих кутията да преустроя един вентилатор (беше спрял тока и нямах какво да правя) и настроих го, дойде тока пуснах машината и оставих брат ми да играе фифа. След малко идва при мен и вика: Брат компютъра забива. Рестартирах го 1 път, и пак заби при Фифа... Пуснах тест за стабилност в AIda64 и гледам температурата на процесора започна плавно да се покачва и хоп стигна 70 градуса... Викам сега какво стана? И кога гледам вентилатора на процесора не движи... При товар на 100% на процесора, клокнат с 400мхз до 2.4гхз на ядро качи до 72 градуса след 10 минути товар... Та не знам някой викат атлони-котлони ама според мене има някакви митове тука недоказани :)

То че са митове, митове са. Ама какъв е твоя Атлон и къде го слагаш сред мъжете :P Никой обаче не може да отрече най-големият недостатък на сегашните AMD  процесори - а именно доста по-голямата консумация на електроенергия, особено след клок. А и собственици на Интел процесори не съм чувал да се оплакват от шума на бокса. За разлика от АМД, които все питат за охладители, че много им шумяло ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.