Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Представям на екипа и на читателите на kaldata нов английско-български, говорящ речник Megadict-BG (безплатен).

Речника е съвсем нов, моля да го добавите в каталога си, ако го харесате.

Разполага с най-голямата речникова база в сравнение с останалите популярни български речници.

Други предимства:

- Аудио произношение на думите;

- Транскрипция на думите;

- Показване на най-често използван превод, също като google translate;

- Автоматичен превод при копиране (което работи коректно, за разлика от съществуващи речници, които остават долу, в лентата със задачите, без да се покажат);
- Автоматично произнасяне при копиране;

Официален уеб сайт на речника: http://www.megadict-bg.com/
Изисквания: Windows XP, Vista, 7, 8; NET Framework 2 или по-нова

ИЗГЛЕД:
Публикувано изображение
Надявам се да ви хареса и да ви е полезен  :) 

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно такава покана се изпраща направо при администраторите или собственика на сайта и той решава дали ще го включи и къде, но нейсе. Радвам се, че има хора които още напрягат мисловният си апарат в ползу роду.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NET 2 си го има вграден в 7-цата ако се не лъжа?

Иначе към автора - браво! Колко думи ти е базата данни?

Също така виждам, че се каните да пуснете и за други езици. За немски никак няма да е лошо :) Че сега се мъча с един Полиглот, той е абсолютно дърво като интерфейс (значенията се отварят в нов прозорец, няма търсене докато пишеш и прочие, така че не може да се навигира и с клавиши). И на всичкото отгоре и не върви при включен DEP, а това е компромис, който няма да направя. Така че сега паля цяла виртуална машина заради тъпия Полиглот....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм доволен. Сложих, пробвах и го махнах!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен не ми допадна.Оскъдна програма.Почти никакви опции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харесва. И сега чакам новата версия, където ще мога да си настроя и шрифта с малко по-читав от стандартния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствените нужни опции са тези за шрифт, евентуално за изговаряне, за проверка за ъпдейти и за следене на клипборда. Не съм пробвал програмата защото за английски си имаме SA Dict и няма смисъл, та не знам какво от посоченото има, но това е, към което да се стреми автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представям на екипа и на читателите на kaldata нов английско-български, говорящ речник Megadict-BG (безплатен).

Речника е съвсем нов, моля да го добавите в каталога си, ако го харесате.

Разполага с най-голямата речникова база в сравнение с останалите популярни български речници.

Други предимства:

- Аудио произношение на думите;

- Транскрипция на думите;

- Показване на най-често използван превод, също като google translate;

- Автоматичен превод при копиране (което работи коректно, за разлика от съществуващи речници, които остават долу, в лентата със задачите, без да се покажат);
- Автоматично произнасяне при копиране;

Официален уеб сайт на речника:

Изисквания: Windows XP, Vista, 7, 8; NET Framework 2 или по-нова

ИЗГЛЕД:
Публикувано изображение
Надявам се да ви хареса и да ви е полезен  :) 

Мдааа след известна преписка с лабораторията на Касперски накрая промениха сигнатурата   :D

Здравствуйте,

Детальный анализ семпла выявил вредоносный код, и, позднее, файл был признан как Trojan-Ransom

С наилучшими пожеланиями, ................, вирусный аналитик

125212, Россия, Москва, Ленинградское шоссе, д.39А, стр.3 Тел./факс: + 7 (495) 797 8700

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мдааа след известна преписка с лабораторията на Касперски накрая промениха сигнатурата   :D

Ще се тества  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е 100% чиста, както се вижда от анализа с virustotal.com (включва сканиране с 47 антивирусни програми, включително и Касперски) и няма зловреден код:

https://www.virustotal.com/bg/file/a409e7ff3bef199c6bb08d9ccfc331b15153ebbd25cf60bfb23b05f985dc4bb5/analysis/1384700771/

Не знам защо някои хора постоянно ръсят коментари, че речника ми има вируси, не само в този форум, ами и на други места, където съм публикувал програмата. Всеки който се съмнява нека да сканира инсталационния файл, както  и самия Megadict-BG.exe файл и да се убеди сам, че вируси няма, аз винаги когато се съмнявам в даден файл, първо го сканирам с virustotal.com, това препоръчвам на всички, да проверяват какво свалят от Интернет, преди да го стартират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия линкове са интересни, демонстриращи безполезността на някои антивирусни. А ето я и истината, последната версия на Megadict-BG сканирана:

https://www.virustotal.com/bg/file/acb9d2512d8be5d2c1811e4142696c48c5307b55d36ac020e57e828f878f25fc/analysis/1384705803/

Чиста като момина сълза.

Редактирано от Симеон Великов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доказано е, че алармата на онлайн скенерите относно сайта, не е реална към днешното време и състоянието на същия.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaspersky Lab  е свалил детекцията си от сайта и от файла. Файла го дава чист!

Публикувано изображение

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз с вирус-оплакване от bitdefender(360 total security+ bitdefender engine) :Gen:variant.MSILperseus.108368 Отказах изтриване(демаркирах)!

След сканирането програмата се обнови(скоро не беше стартирана!).Пак ще сканирам...

След обновяването: Trojan,genericKD.5457627 и му разреших да го премахне:clown:.Сега изпълнимият файл е изтрит...

Редактирано от манол (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.