Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, малко съм бос :) но по принуда стана така да се оправям сам, че проблема с който се сблъсках е следния: 

Стартирам компютъра и ми иска сд у-во и флопи, дотук добре намерих биос-а който трябва изтеглих го от страницата на Фуджитсу-Сименс скалео някакво е било - исо файл с големина 1.46мб, качих го на сд мисля както трябва буут, на най ниска възможна скорост директно огледално копие и сега ми изписва биоса е стартирал нещо но иска и дискета. Възможно ли е да се качи на дискета файл с  големина 1,46мб? Или трябваше да го разархивирам, опитах със зип програми, исота и т.н просто си е цял файл и не не го разпознаваха даже файла или грешка някаква показва. Предполагам от страницата на производителя няма да те карат да правиш разни гимнастики а ще ти дадат правилния файл. Основно сега стои проблема как да го разбия ли или смаля но тогава няма да излиза точно както си е на диска с точното име на файла което ми иска за биоса на дъното. С флашка предполагам няма да стане дъното е с.775 ддр1 пс-и експрес не че има някакво значение, но го пиша вече се чудя и аз.

SUPPORT INFORMATION - Flash - BIOS
SUPPORT INFORMATION
File description
Flash - BIOS
Issue:
Pages:
31.08.2013
Asus bios update P5SD1-FM2 ACPI BIOS Revision 0304 ISO image
description:
File: FTS_BIOSUPDATE P5SD1-FM2 Asus ACPI BIOS Revision 0304 _0304_1004946.ISO
Revision: 0304
Date: 10.01.2006
Size: 1.47 MB
status:
Manufacturer: ASUS
Installation description:
1 Download this file.
2 Open Nero Burning ad5ates or a program that ISO files
can handle.
3 Create ISO file from a CD-ROM startfége
e.g. Nero Express under the "CD Copy and Backup-> Image to Disc
burn "(see help).
4 Restart durchfýund follow the menu.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако този 1,46мб? файл е изпълним то трябва да го стартирате и той да създаде дискетата. Но прочетете точно указанията на производителя

И си помислете дали наистина ви трябва това префлашване!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако този 1,46мб? файл е изпълним то трябва да го стартирате и той да създаде дискетата. Но прочетете точно указанията на производителя

И си помислете дали наистина ви трябва това префлашване!

Виж за това не се сетих за празна дискета във флопи диска става въпрос нали, доколкото за необходимостта не знам дали правилно съм се изразил може би префлашване не е правилната дума в случая, но компютъра стартира и нищо само надпис горе за видеокартата и ми иска сд и дискета няма ф10 или дел да натиснеш не мога да вляза в биоса. Мерси за отговора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж за това не се сетих за празна дискета във флопи диска става въпрос нали, доколкото за необходимостта не знам дали правилно съм се изразил може би префлашване не е правилната дума в случая, но компютъра стартира и нищо само надпис горе за видеокартата и ми иска сд и дискета няма ф10 или дел да натиснеш не мога да вляза в биоса. Мерси за отговора :)

Не мисля че проблема ви е в биос и имате нужда от подобна дискета. Имате ли твърд диск в компютъра, имате ли СД за инсталация на операционната система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре занеси компютъра на сервиз, за да не го доубиеш съвсем. Не си играй с неща, с които не си запознат и не си сигурен дали проблема е от тях. Флашването на биос се прави в краен случай и то ако е сигурно, че проблема е от него или няма друга алтернатива.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам твърди дискове  - 2, на единия е уиндоус даже прегледах джъмперите и за всеки случай откачих единия празния хард, а този с операционната система го оставих на сингъл мастер, но не мисля че е това работеше си нормално досега пък и на другия същото. пробвах и инсталация имам 4-5 диска за всеки случай пробвах всеки поотделно - хр3 и уин 7 поставям ги и не чете нищо, кабелите са свързани правилно и на сд-то, но пък и записа биоса или едната част от него значи не е от сд пък и няма логика все ще зареди нещо. взех едно дъно и процесор и реших да си поставя от стария компютър работещ хардовете, рам - работи 100% иначе пак няма да тръгне, видеокарта взех работеща няма начин да е оттам защото няма да има картина. прекъснат лентов кабел ако има евентуално или де да знам към харда но пък ще покаже че харда липсва, има една друга подробност че като го включа сега примерно компютъра и го изключа при последователно пускане не тръгва трябва да минат няколко часа да речем. а за въпросното дъно знам че му е нямаше батерия може би 2-3 дена след като е откачено в смисъл даже аз я поставих нямаше батерия или дъното да издава багажа но щяха да ми кажат от доверен човек е никога няма да ми даде нещо проблемно.

По-добре занеси компютъра на сервиз, за да не го доубиеш съвсем. Не си играй с неща, с които не си запознат и не си сигурен дали проблема е от тях. Флашването на биос се прави в краен случай и то ако е сигурно, че проблема е от него или няма друга алтернатива.

не запознат и не съм го правил досега наистина, въпроса е че няма сервиз тук или не им се занимава, пък и ми писна ако намеря някакво дъно направо ще го взема само си губя времето с неща които наистина не съм в час.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам твърди дискове  - 2, на единия е уиндоус даже прегледах джъмперите и за всеки случай откачих единия празния хард, а този с операционната система го оставих на сингъл мастер, но не мисля че е това работеше си нормално досега пък и на другия същото. пробвах и инсталация имам 4-5 диска за всеки случай пробвах всеки поотделно - хр3 и уин 7 поставям ги и не чете нищо, кабелите са свързани правилно и на сд-то, но пък и записа биоса или едната част от него значи не е от сд пък и няма логика все ще зареди нещо. взех едно дъно и процесор и реших да си поставя от стария компютър работещ хардовете, рам - работи 100% иначе пак няма да тръгне, видеокарта взех работеща няма начин да е оттам защото няма да има картина. прекъснат лентов кабел ако има евентуално или де да знам към харда но пък ще покаже че харда липсва, има една друга подробност че като го включа сега примерно компютъра и го изключа при последователно пускане не тръгва трябва да минат няколко часа да речем. а за въпросното дъно знам че му е нямаше батерия може би 2-3 дена след като е откачено в смисъл даже аз я поставих нямаше батерия или дъното да издава багажа но щяха да ми кажат от доверен човек е никога няма да ми даде нещо проблемно.

не запознат и не съм го правил досега наистина, въпроса е че няма сервиз тук или не им се занимава, пък и ми писна ако намеря някакво дъно направо ще го взема само си губя времето с неща които наистина не съм в час.

Не си вземай ново дъно. Просто занеси ПС на човек, който разбира. Не се знае какъв е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си вземай ново дъно. Просто занеси ПС на човек, който разбира. Не се знае какъв е проблема.

мерси за отговора просто ми беше чудно много какво може да е ама ще стане по голяма беля, и пък не струва нервите и времето за нещо което наистина не разбирам явно, и накрая и малко пари може да изгърмят за няма и нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно са ви посъветвали колегите да не се опитвате да флашвате защото проблема е малко вероятно да е там.

От това което сте написал съдя че дисковете са АТА или иначе казано със онзи широкият лентов кабел. То тогава е възможно просто настройките на джъмперите да не са подходящи или в биоса да е нужно да се пипне нещо. В биос се влиза не само с F10 или Del пробвайте F-овете подред. Различните производители използват различни клавиши. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.