Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ACER Iconia B1-A71 Този таблет има GPS и WIFI. Мога ли след като си сваля карти с WIFI след това да го използвам при пътуване като навигация след като нямам достъп до интернет ( офлайн режим ) . Вграденият му GPS достатъчен ли е? Поствам подобна тема за втори път защото първият никой не ми даде ясен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно и ясно - да.

По-подробно:

GPS приемникът използва връзка със система сателити, за да установи мястото, на което се намираш. Не му трябва интернет. За да ползва тази връзка, не плащаш нищо. Уговорено е между собствениците на сателитната система, и производителите на GPS устройства, част от цената на устройствата да отива за поддръжка на системата. Допълнително плащане няма.

Изчисляването на маршрута се прави от навигационния софтуер в устройството. Или го купуваш с такъв софтуер, или го инсталираш допълнително. Задаваш му цел (по няколко различни начина), и то ти изчислява един или няколко алтернативни маршрута. Като се движиш, местоположението ти се следи в реално време, и се показва на дисплея. Ако се отклониш от маршрута, устройството (ако софтуерът му е достатъчно "умен") го преизчислява. 

Интернет се ползва в следните случаи:

1) Ако искаш да ъпдейтнеш софтуера или картите. В такъв случай трябва да си си намериш в Интернет, изтеглиш и инсталираш/заместиш. Това изтегляне може да стане от таблета, ако имаш установена на него Интернет връзка (независимо каква). А може и на друго устройство, например компютър, и след това да ги прехвърлиш. "Умните" навигационни програми те питат кой Интернет искаш да ползваш, ако има възможност за избор.

2) Ако участваш в т. нар. community на съответния софтуер. Много от тях дават възможност да споделяш информация с "централата" или другите потребители - за задръствания, камери, полицейски засади, промени по картите, и т.н. 

3) Ако си разрешил ползването на A-GPS ("A" от "Assisted"). Това е функция, която ти помага да установиш по-бързо първоначалното си местоположение. Ако ползваш само GPS приемника, в зависимост от условията това може да отнеме няколко минути. С A-GPS ще стане по-бързо, но се ползва Интернет трафик през съответния мобилен оператор. Който съответно се заплаща.

Естествено, тази функция може да се изключи от менюто.

Други въпроси? ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата за мненията.Значи с горепосочения таблет (ACER Iconia B1-A71),който има GPS,но не и 3G,в ""offline" режим ще имам на практика навигация.Само въпроса с картите остава нерешен,понеже не знам какви,съответно и колко обем от паметта ще заемат.

Редактирано от greatwhiteshark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата за мненията.Значи с горепосочения таблет (ACER Iconia B1-A71),който има GPS,но не и 3G,в ""offline" режим ще имам на практика навигация.Само въпроса с картите остава нерешен,понеже не знам какви,съответно и колко обем от паметта ще заемат.

Пълна карта на Европа за iGo е към 2 гигабайта, за други навигационни софтуери е приблизително пак толкова

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълна карта на Европа за iGo е към 2 гигабайта, за други навигационни софтуери е приблизително пак толкова

Добре,значи спокойно ще мога да го ползвам в офлайн режим?А ако ми се наложи да направя нов машрут няма да стане без Wi-fi,така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане, и без налична връзка чрез "WI-FI" , поне при мен става (Asus MeMo Pad HD 7).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,значи спокойно ще мога да го ползвам в офлайн режим?А ако ми се наложи да направя нов машрут няма да стане без Wi-fi,така ли?

Ако имате офлайн карти - да, ако разчитате на офлайн използване на вече свалени карти на гугъл мапс - не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате офлайн карти - да, ако разчитате на офлайн използване на вече свалени карти на гугъл мапс - не

От къде мога да взема офлайн карти за България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво приложение трябва да сваля на този таблет

ACER Iconia B1-A71

за да стане и при мен

Ако ти отговоря на въпроса, ще наруша т. 2.10 от правилата на форума.

Питай някъде другаде.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

купуват се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко струва офлайн карта за България

За кой софтуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ACER Iconia B1-A71

Android v4.1, Jelly Bean

Благодаря ви предварително.

За кой навигационен софтуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кой навигационен софтуер?

Таблетът е ACER Iconia B1-A71 не знам кой навигационен софтуер използва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато решите кой софтуер ще ползвате тогава ще мислите за картите. Или директно си купете софтуера с картите, които ви трябват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато решите кой софтуер ще ползвате тогава ще мислите за картите. Или директно си купете софтуера с картите, които ви трябБлаг

благодаря ви много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използва всеки навигационен софтуер, който има версия за Android.

По принцип трябва да идва с инсталиран Google Maps, който отскоро предлага и навигация за България. Безплатен е, но за да го ползваш, трябва предварително да си изтеглил от Интернет карти на местата, през които ще минаваш.

На моя таблет съм си сложил допълнително Sygic Aura и iGo Primo, с карти на NavTeq. За да ги ползвам, не ми е нужна допълнителна връзка с Интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използва всеки навигационен софтуер, който има версия за Android.

По принцип трябва да идва с инсталиран Google Maps, който отскоро предлага и навигация за България. Безплатен е, но за да го ползваш, трябва предварително да си изтеглил от Интернет карти на местата, през които ще минаваш.

На моя таблет съм си сложил допълнително Sygic Aura и iGo Primo, с карти на NavTeq. За да ги ползвам, не ми е нужна допълнителна връзка с Интернет.

Мога ли да съм сигурен че няма да изгубя връзка с GPS-a посредата на маршрута и да ми трябва интернет а да няма WIFI наблизо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да съм сигурен че няма да изгубя връзка с GPS-a посредата на маршрута и да ми трябва интернет а да няма WIFI наблизо?

Ако влезете в дълъг тунел можете да загубите връзката. Но в този случай и wifi няма да ви помогне. Прочетете малко за спътниците, които обслужват GPS за да разберете колко странен е въпроса ви

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо се бъркаш, може да загубиш връзка, но WiFi не ти трябва после, Просто ще с еподнови връзката със сателите.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо се бъркаш, може да загубиш връзка, но WiFi не ти трябва после, Просто ще с еподнови връзката със сателите.

Няма ли подновяването да е прекалено бавно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли подновяването да е прекалено бавно?

не, от GPS постоянно текат данни за траекториите на сателитите. Които данни се теглят през WiFi при първоначално пускане (за да стане по-бързо). Ако по време на пътуването GPS-a е пуснат постоянно то тези данни се трупат и нямате нужда от интернет връзка

П.П. И прочетете малко, това го писах преди няколко дни във форума, освен това гугъл не хапе!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.