Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Bg_gamer

Внезапен/Непостоянен лаг във всички игри

Препоръчан отговор

Здравейте хора.От скоро имам един дребен но дразнещ проблем.Когато играя някоя игра тя си върви добре с около 30-40 в секунда кадъра, но изведнъж кадрите падат до 5-10 за около секунда-две и най често бивам убит ако играя някой шутър .Доста неща пробвах вече като например затваряне на най-различни програми или пускане на играта чрез Game Booster, дори намалих резолюцията и графиките но нищо не помогна.Също да спомена, че наскоро смених интернет доставчика си и сега съм с 25 мегабита download скорост и 3 мегабита upload.Възможно ли е игрите да лагват заради бавния upload или защото имам някакъв проблем с модема?Преди новия интернет доставчик нямах този проблем затова си мисля че е от там.Надявам се да може да помогнете. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора.От скоро имам един дребен но дразнещ проблем.Когато играя някоя игра тя си върви добре с около 30-40 в секунда кадъра, но изведнъж кадрите падат до 5-10 за около секунда-две и най често бивам убит ако играя някой шутър .Доста неща пробвах вече като например затваряне на най-различни програми или пускане на играта чрез Game Booster, дори намалих резолюцията и графиките но нищо не помогна.Също да спомена, че наскоро смених интернет доставчика си и сега съм с 25 мегабита download скорост и 3 мегабита upload.Възможно ли е игрите да лагват заради бавния upload или защото имам някакъв проблем с модема?Преди новия интернет доставчик нямах този проблем затова си мисля че е от там.Надявам се да може да помогнете. :wink12:

Каква ви е конфигурацията? Искам и температурите на компонентите да качите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията се е стара 2006-2007 някъде но мисля че е достатъчна да подкара COD 4, която аз играя без лаг

РАМ:2 GB

ВИДЕО КАРТА:ATI X1300/1550

ПРОЦЕСОР:Intel Pentium D 2.66Ghz

а за температурите не мога да кажа но компютъра върви доста тихо като играя играта(скоро го чистих)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията се е стара 2006-2007 някъде но мисля че е достатъчна да подкара COD 4, която аз играя без лаг

РАМ:2 GB

ВИДЕО КАРТА:ATI X1300/1550

ПРОЦЕСОР:Intel Pentium D 2.66Ghz

а за температурите не мога да кажа но компютъра върви доста тихо като играя играта(скоро го чистих)

AIDA 64 - ще покаже температурите и ще даде повече подробности за конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA 64 - ще покаже температурите и ще даде повече подробности за конфигурацията.

Къде точно се намира температурата

Намерих къде е

Дъно-48 градуса

Процесор-59-60

това са температури когато играта не е включена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде точно се намира температурата

Намерих къде е

Дъно-48 градуса

Процесор-59-60

Ако температурите не са под товар, то му е време да направите профилактика на компютъра: - Изчистване на праха по радиаторите на процесор и видео, смяна на термопастата на процесор/видео и за накрая подредба на кабелите в кутията и добавяне на още няколко вентилатора (в зависимост от кутията) за въздушен поток:

Постигане на максимално добър въздушен поток в кутиите ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако температурите не са под товар, то му е време да направите профилактика на компютъра: - Изчистване на праха по радиаторите на процесор и видео, смяна на термопастата на процесор/видео и за накрая подредба на кабелите в кутията и добавяне на още няколко вентилатора (в зависимост от кутията) за въздушен поток:

Постигане на максимално добър въздушен поток в кутиите ни.

Благодаря за съвета но тъй като ще сменям скоро компютъра мисля само да поизчистя прахта и да наредя кабелите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета но тъй като ще сменям скоро компютъра мисля само да поизчистя прахта и да наредя кабелите

Термопастата също можеш да смениш, ако не можеш ти, някой твой приятел/познат който разбира достатъчно (да не даваш пари в сервиз). Щом ще го сменяш скоро, със сигурност можеш да минеш с евтина пастичка от 3 лева. Започни все пак с почистването от прах, въпреки че не знам дали можеш да изчистиш добре радиатора, без да е свален от процесора. А пък ако го свалиш това ще рече нова термопаста да се слага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термопастата също можеш да смениш, ако не можеш ти, някой твой приятел/познат който разбира достатъчно (да не даваш пари в сервиз). Щом ще го сменяш скоро, със сигурност можеш да минеш с евтина пастичка от 3 лева. Започни все пак с почистването от прах, въпреки че не знам дали можеш да изчистиш добре радиатора, без да е свален от процесора. А пък ако го свалиш това ще рече нова термопаста да се слага.

ами ще видя какво мога да направя, но все пак клоня на мисълта че може да е нещо от нета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ще видя какво мога да направя, но все пак клоня на мисълта че може да е нещо от нета

При положение, че температурите при браузване са 50-60 градуса,а при игра сигурно са поне 10-15 градуса отгоре и като се има предвид, че на сайта на интел пише следното. Максимална температура за работа на процесора 64,1 градуса. Направи си сметката сам. В скоро време ще почне да ти пуска сини екрани заради прегряване и ако не го почистиш, подредиш кабеляците и смениш пастата(ако първите 2 не свършат работа), то ще опечеш горката машинка и ще останаш и без нея докато не купиш нова. Преценявай сам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че температурите при браузване са 50-60 градуса,а при игра сигурно са поне 10-15 градуса отгоре и като се има предвид, че на сайта на интел пише следното. Максимална температура за работа на процесора 64,1 градуса. Направи си сметката сам. В скоро време ще почне да ти пуска сини екрани заради прегряване и ако не го почистиш, подредиш кабеляците и смениш пастата(ако първите 2 не свършат работа), то ще опечеш горката машинка и ще останаш и без нея докато не купиш нова. Преценявай сам :)

до месец ще имам пари за нова машина така че ще мина само с едно добро почистване и нареждане на кабелите(което как се случва всъщност)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до месец ще имам пари за нова машина така че ще мина само с едно добро почистване и нареждане на кабелите(което как се случва всъщност)

Не съм много добър в това. Но може да последваш този линк. Върши чудеса понякога :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много добър в това. Но може да последваш този линк. Върши чудеса понякога :Д

Да но кейбъл мениджмънта зависи от това дали го поддържа кутията... Иначе трябва да импровизира доста, докато нацели нещата :) Все пак една паста за 3 лева ще смъкне с едни поне 10 градуса на процесора (ако е добре поставена)... И с почистването от прахоляк нещата ще отидат към 45 градуса и няма да ти лагва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато играя някоя игра тя си върви добре с около 30-40 в секунда кадъра, но изведнъж кадрите падат до 5-10 за около секунда-две и най често бивам убит ако играя някой шутър

Конфигурацията се е стара 2006-2007 някъде

Просто когато няма кой знае какво действие в играта есетствено кадрите са повече, когато стане "по-напрегнато" старата конфигурация рязко издиша и кадрите падат драстично. Във всеки шутър като почне стрелбата си проличава на каква машина го играеш. Взимай новата конфигурация за която си споменал - това е решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не променя факта, че старата конфигурация просто не е поддържана. Най-разумното е да се изчисти и т.н. и да се продаде или да се ползва за друго след като дойде новата. Не може ей така на боклука да я пратим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не променя факта, че старата конфигурация просто не е поддържана. Най-разумното е да се изчисти и т.н. и да се продаде или да се ползва за друго след като дойде новата. Не може ей така на боклука да я пратим.

Ще направя каквото мога за да я постегна малко старата кошница :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.