Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора.От скоро имам един дребен но дразнещ проблем.Когато играя някоя игра тя си върви добре с около 30-40 в секунда кадъра, но изведнъж кадрите падат до 5-10 за около секунда-две и най често бивам убит ако играя някой шутър .Доста неща пробвах вече като например затваряне на най-различни програми или пускане на играта чрез Game Booster, дори намалих резолюцията и графиките но нищо не помогна.Също да спомена, че наскоро смених интернет доставчика си и сега съм с 25 мегабита download скорост и 3 мегабита upload.Възможно ли е игрите да лагват заради бавния upload или защото имам някакъв проблем с модема?Преди новия интернет доставчик нямах този проблем затова си мисля че е от там.Надявам се да може да помогнете. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора.От скоро имам един дребен но дразнещ проблем.Когато играя някоя игра тя си върви добре с около 30-40 в секунда кадъра, но изведнъж кадрите падат до 5-10 за около секунда-две и най често бивам убит ако играя някой шутър .Доста неща пробвах вече като например затваряне на най-различни програми или пускане на играта чрез Game Booster, дори намалих резолюцията и графиките но нищо не помогна.Също да спомена, че наскоро смених интернет доставчика си и сега съм с 25 мегабита download скорост и 3 мегабита upload.Възможно ли е игрите да лагват заради бавния upload или защото имам някакъв проблем с модема?Преди новия интернет доставчик нямах този проблем затова си мисля че е от там.Надявам се да може да помогнете. :wink12:

Каква ви е конфигурацията? Искам и температурите на компонентите да качите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията се е стара 2006-2007 някъде но мисля че е достатъчна да подкара COD 4, която аз играя без лаг

РАМ:2 GB

ВИДЕО КАРТА:ATI X1300/1550

ПРОЦЕСОР:Intel Pentium D 2.66Ghz

а за температурите не мога да кажа но компютъра върви доста тихо като играя играта(скоро го чистих)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията се е стара 2006-2007 някъде но мисля че е достатъчна да подкара COD 4, която аз играя без лаг

РАМ:2 GB

ВИДЕО КАРТА:ATI X1300/1550

ПРОЦЕСОР:Intel Pentium D 2.66Ghz

а за температурите не мога да кажа но компютъра върви доста тихо като играя играта(скоро го чистих)

AIDA 64 - ще покаже температурите и ще даде повече подробности за конфигурацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA 64 - ще покаже температурите и ще даде повече подробности за конфигурацията.

Къде точно се намира температурата

Намерих къде е

Дъно-48 градуса

Процесор-59-60

това са температури когато играта не е включена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде точно се намира температурата

Намерих къде е

Дъно-48 градуса

Процесор-59-60

Ако температурите не са под товар, то му е време да направите профилактика на компютъра: - Изчистване на праха по радиаторите на процесор и видео, смяна на термопастата на процесор/видео и за накрая подредба на кабелите в кутията и добавяне на още няколко вентилатора (в зависимост от кутията) за въздушен поток:

Постигане на максимално добър въздушен поток в кутиите ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако температурите не са под товар, то му е време да направите профилактика на компютъра: - Изчистване на праха по радиаторите на процесор и видео, смяна на термопастата на процесор/видео и за накрая подредба на кабелите в кутията и добавяне на още няколко вентилатора (в зависимост от кутията) за въздушен поток:

Постигане на максимално добър въздушен поток в кутиите ни.

Благодаря за съвета но тъй като ще сменям скоро компютъра мисля само да поизчистя прахта и да наредя кабелите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета но тъй като ще сменям скоро компютъра мисля само да поизчистя прахта и да наредя кабелите

Термопастата също можеш да смениш, ако не можеш ти, някой твой приятел/познат който разбира достатъчно (да не даваш пари в сервиз). Щом ще го сменяш скоро, със сигурност можеш да минеш с евтина пастичка от 3 лева. Започни все пак с почистването от прах, въпреки че не знам дали можеш да изчистиш добре радиатора, без да е свален от процесора. А пък ако го свалиш това ще рече нова термопаста да се слага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термопастата също можеш да смениш, ако не можеш ти, някой твой приятел/познат който разбира достатъчно (да не даваш пари в сервиз). Щом ще го сменяш скоро, със сигурност можеш да минеш с евтина пастичка от 3 лева. Започни все пак с почистването от прах, въпреки че не знам дали можеш да изчистиш добре радиатора, без да е свален от процесора. А пък ако го свалиш това ще рече нова термопаста да се слага.

ами ще видя какво мога да направя, но все пак клоня на мисълта че може да е нещо от нета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ще видя какво мога да направя, но все пак клоня на мисълта че може да е нещо от нета

При положение, че температурите при браузване са 50-60 градуса,а при игра сигурно са поне 10-15 градуса отгоре и като се има предвид, че на сайта на интел пише следното. Максимална температура за работа на процесора 64,1 градуса. Направи си сметката сам. В скоро време ще почне да ти пуска сини екрани заради прегряване и ако не го почистиш, подредиш кабеляците и смениш пастата(ако първите 2 не свършат работа), то ще опечеш горката машинка и ще останаш и без нея докато не купиш нова. Преценявай сам :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че температурите при браузване са 50-60 градуса,а при игра сигурно са поне 10-15 градуса отгоре и като се има предвид, че на сайта на интел пише следното. Максимална температура за работа на процесора 64,1 градуса. Направи си сметката сам. В скоро време ще почне да ти пуска сини екрани заради прегряване и ако не го почистиш, подредиш кабеляците и смениш пастата(ако първите 2 не свършат работа), то ще опечеш горката машинка и ще останаш и без нея докато не купиш нова. Преценявай сам :)

до месец ще имам пари за нова машина така че ще мина само с едно добро почистване и нареждане на кабелите(което как се случва всъщност)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до месец ще имам пари за нова машина така че ще мина само с едно добро почистване и нареждане на кабелите(което как се случва всъщност)

Не съм много добър в това. Но може да последваш този линк. Върши чудеса понякога :Д

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много добър в това. Но може да последваш този линк. Върши чудеса понякога :Д

Да но кейбъл мениджмънта зависи от това дали го поддържа кутията... Иначе трябва да импровизира доста, докато нацели нещата :) Все пак една паста за 3 лева ще смъкне с едни поне 10 градуса на процесора (ако е добре поставена)... И с почистването от прахоляк нещата ще отидат към 45 градуса и няма да ти лагва

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато играя някоя игра тя си върви добре с около 30-40 в секунда кадъра, но изведнъж кадрите падат до 5-10 за около секунда-две и най често бивам убит ако играя някой шутър

Конфигурацията се е стара 2006-2007 някъде

Просто когато няма кой знае какво действие в играта есетствено кадрите са повече, когато стане "по-напрегнато" старата конфигурация рязко издиша и кадрите падат драстично. Във всеки шутър като почне стрелбата си проличава на каква машина го играеш. Взимай новата конфигурация за която си споменал - това е решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не променя факта, че старата конфигурация просто не е поддържана. Най-разумното е да се изчисти и т.н. и да се продаде или да се ползва за друго след като дойде новата. Не може ей така на боклука да я пратим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не променя факта, че старата конфигурация просто не е поддържана. Най-разумното е да се изчисти и т.н. и да се продаде или да се ползва за друго след като дойде новата. Не може ей така на боклука да я пратим.

Ще направя каквото мога за да я постегна малко старата кошница :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.