Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора.От скоро имам един дребен но дразнещ проблем.Когато играя някоя игра тя си върви добре с около 30-40 в секунда кадъра, но изведнъж кадрите падат до 5-10 за около секунда-две и най често бивам убит ако играя някой шутър .Доста неща пробвах вече като например затваряне на най-различни програми или пускане на играта чрез Game Booster, дори намалих резолюцията и графиките но нищо не помогна.Също да спомена, че наскоро смених интернет доставчика си и сега съм с 25 мегабита download скорост и 3 мегабита upload.Възможно ли е игрите да лагват заради бавния upload или защото имам някакъв проблем с модема?Преди новия интернет доставчик нямах този проблем затова си мисля че е от там.Надявам се да може да помогнете. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора.От скоро имам един дребен но дразнещ проблем.Когато играя някоя игра тя си върви добре с около 30-40 в секунда кадъра, но изведнъж кадрите падат до 5-10 за около секунда-две и най често бивам убит ако играя някой шутър .Доста неща пробвах вече като например затваряне на най-различни програми или пускане на играта чрез Game Booster, дори намалих резолюцията и графиките но нищо не помогна.Също да спомена, че наскоро смених интернет доставчика си и сега съм с 25 мегабита download скорост и 3 мегабита upload.Възможно ли е игрите да лагват заради бавния upload или защото имам някакъв проблем с модема?Преди новия интернет доставчик нямах този проблем затова си мисля че е от там.Надявам се да може да помогнете. :wink12:

Каква ви е конфигурацията? Искам и температурите на компонентите да качите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията се е стара 2006-2007 някъде но мисля че е достатъчна да подкара COD 4, която аз играя без лаг

РАМ:2 GB

ВИДЕО КАРТА:ATI X1300/1550

ПРОЦЕСОР:Intel Pentium D 2.66Ghz

а за температурите не мога да кажа но компютъра върви доста тихо като играя играта(скоро го чистих)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията се е стара 2006-2007 някъде но мисля че е достатъчна да подкара COD 4, която аз играя без лаг

РАМ:2 GB

ВИДЕО КАРТА:ATI X1300/1550

ПРОЦЕСОР:Intel Pentium D 2.66Ghz

а за температурите не мога да кажа но компютъра върви доста тихо като играя играта(скоро го чистих)

AIDA 64 - ще покаже температурите и ще даде повече подробности за конфигурацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA 64 - ще покаже температурите и ще даде повече подробности за конфигурацията.

Къде точно се намира температурата

Намерих къде е

Дъно-48 градуса

Процесор-59-60

това са температури когато играта не е включена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде точно се намира температурата

Намерих къде е

Дъно-48 градуса

Процесор-59-60

Ако температурите не са под товар, то му е време да направите профилактика на компютъра: - Изчистване на праха по радиаторите на процесор и видео, смяна на термопастата на процесор/видео и за накрая подредба на кабелите в кутията и добавяне на още няколко вентилатора (в зависимост от кутията) за въздушен поток:

Постигане на максимално добър въздушен поток в кутиите ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако температурите не са под товар, то му е време да направите профилактика на компютъра: - Изчистване на праха по радиаторите на процесор и видео, смяна на термопастата на процесор/видео и за накрая подредба на кабелите в кутията и добавяне на още няколко вентилатора (в зависимост от кутията) за въздушен поток:

Постигане на максимално добър въздушен поток в кутиите ни.

Благодаря за съвета но тъй като ще сменям скоро компютъра мисля само да поизчистя прахта и да наредя кабелите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета но тъй като ще сменям скоро компютъра мисля само да поизчистя прахта и да наредя кабелите

Термопастата също можеш да смениш, ако не можеш ти, някой твой приятел/познат който разбира достатъчно (да не даваш пари в сервиз). Щом ще го сменяш скоро, със сигурност можеш да минеш с евтина пастичка от 3 лева. Започни все пак с почистването от прах, въпреки че не знам дали можеш да изчистиш добре радиатора, без да е свален от процесора. А пък ако го свалиш това ще рече нова термопаста да се слага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термопастата също можеш да смениш, ако не можеш ти, някой твой приятел/познат който разбира достатъчно (да не даваш пари в сервиз). Щом ще го сменяш скоро, със сигурност можеш да минеш с евтина пастичка от 3 лева. Започни все пак с почистването от прах, въпреки че не знам дали можеш да изчистиш добре радиатора, без да е свален от процесора. А пък ако го свалиш това ще рече нова термопаста да се слага.

ами ще видя какво мога да направя, но все пак клоня на мисълта че може да е нещо от нета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ще видя какво мога да направя, но все пак клоня на мисълта че може да е нещо от нета

При положение, че температурите при браузване са 50-60 градуса,а при игра сигурно са поне 10-15 градуса отгоре и като се има предвид, че на сайта на интел пише следното. Максимална температура за работа на процесора 64,1 градуса. Направи си сметката сам. В скоро време ще почне да ти пуска сини екрани заради прегряване и ако не го почистиш, подредиш кабеляците и смениш пастата(ако първите 2 не свършат работа), то ще опечеш горката машинка и ще останаш и без нея докато не купиш нова. Преценявай сам :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че температурите при браузване са 50-60 градуса,а при игра сигурно са поне 10-15 градуса отгоре и като се има предвид, че на сайта на интел пише следното. Максимална температура за работа на процесора 64,1 градуса. Направи си сметката сам. В скоро време ще почне да ти пуска сини екрани заради прегряване и ако не го почистиш, подредиш кабеляците и смениш пастата(ако първите 2 не свършат работа), то ще опечеш горката машинка и ще останаш и без нея докато не купиш нова. Преценявай сам :)

до месец ще имам пари за нова машина така че ще мина само с едно добро почистване и нареждане на кабелите(което как се случва всъщност)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до месец ще имам пари за нова машина така че ще мина само с едно добро почистване и нареждане на кабелите(което как се случва всъщност)

Не съм много добър в това. Но може да последваш този линк. Върши чудеса понякога :Д

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много добър в това. Но може да последваш този линк. Върши чудеса понякога :Д

Да но кейбъл мениджмънта зависи от това дали го поддържа кутията... Иначе трябва да импровизира доста, докато нацели нещата :) Все пак една паста за 3 лева ще смъкне с едни поне 10 градуса на процесора (ако е добре поставена)... И с почистването от прахоляк нещата ще отидат към 45 градуса и няма да ти лагва

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато играя някоя игра тя си върви добре с около 30-40 в секунда кадъра, но изведнъж кадрите падат до 5-10 за около секунда-две и най често бивам убит ако играя някой шутър

Конфигурацията се е стара 2006-2007 някъде

Просто когато няма кой знае какво действие в играта есетствено кадрите са повече, когато стане "по-напрегнато" старата конфигурация рязко издиша и кадрите падат драстично. Във всеки шутър като почне стрелбата си проличава на каква машина го играеш. Взимай новата конфигурация за която си споменал - това е решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не променя факта, че старата конфигурация просто не е поддържана. Най-разумното е да се изчисти и т.н. и да се продаде или да се ползва за друго след като дойде новата. Не може ей така на боклука да я пратим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не променя факта, че старата конфигурация просто не е поддържана. Най-разумното е да се изчисти и т.н. и да се продаде или да се ползва за друго след като дойде новата. Не може ей така на боклука да я пратим.

Ще направя каквото мога за да я постегна малко старата кошница :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.