Премини към съдържанието
domball

дъно сокет 775 без слот за видео pci-e

Препоръчан отговор

има място фабрично но го няма самия слот, възможно ли е да се запои от друго дъно същия слот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има място фабрично но го няма самия слот, възможно ли е да се запои от друго дъно същия слот?

Ако става въпрос за  дънна платка за/от маркова конфигурация и да запоиш такъв ще трябва да си пишеш и драйвери за специално твоя случай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за  дънна платка за/от маркова конфигурация и да запоиш такъв ще трябва да си пишеш и драйвери за специално твоя случай.

http://jarcomputers.com/p_MBASP5GLMXS   значи това е дъното другаде не можах да намеря с по подробни спецификации, не е от марков компютър доколкото мисля може и да бъркам , значи стандартния модел е с 4 слота за рам и един пси х16, а моето дъно чудно е същия модел но е със 2 слота за рам и без такъв за видео, има места за крачетата на слотовете но само за видеокартата са над 150 спойки и възможно ли е с поялник изобщо освен че ще е играчка което не ме притеснява, шанса за успех от дори една некачествена спойка клони към нула, плюс изобщо дали е заложено в самото дъно ако така мога да се изразя дори и при правилно запояване ако е възможно, да разпознае новия слот? доколкото знам става с нещо като вана с нещо горещо няма да е вода  :) и гледах как сменят слот пси в комплект си излиза всичко и на обратен ред се поставя новия слот става за секунди и изглежда фасулско :) шегувам се сигурно доста пари струва това нещо. та по просто зададено струва ли си да се занимавам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре на старо да си вземете дъно с този чипсет,и със слот за видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че има монтажни отвори и евентуално дири не означава, че просто запойката на PCI-E слот ще сработи. Има много етапи при създаването на печатна платка и при някой от тях е възможно да са спестени компоненти по дънната платка с цел да не се разваля производственият цикъл, но да се създаде бюджетно дъно. По същата причина поради която поточните линии за процесори не бълват различни модификации, а просто заключват ядро или пък премаркират бройки с 4 ядра, едно от което е дефектно като бройки с 3 ядра. Има вариант слотът просто да е спестен, действително е така. Но запояването на слот с толкова много крачета ще е сериозна играчка. Хората го правят на машини, не на ръка. Който тръгне да го прави на ръка рискува да повреди дънната платка или да не направи нищо.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре на старо да си вземете дъно с този чипсет,и със слот за видеокарта.

ами аз точно това направих, днеска го взех дъното обаче понеже съм много умен и не гледам снимки,хората са ми дали 4 тамън :), хукнах да разглеждам спецификациите в интернет по модела но кой би се усъмнил че може да има марка и модел с едно име в случая ASUS P5GL-MX/S и няколко модификации без нито една буквичка или цифра за промяна в модела на дъното и наистина е така има го с 4 слота рам и слот за пси х16, 4 слота за рам без слот за видео, 2 слота за рам и т.н. еми ще трябва аз да го пробутвам на свой ред и да си търся друго. имам процесори рам хард захранване направо ще го направя офис машинка и за 50-60 лева го шиткам, примерно дъното, селерон имам на 2.66 сокет 775 рам -1 плочка 512 ддр 400, хард трябва да видя 40 или 80 имам даже и захранване и кутия ще дам и сд имам. не знам как е цената но мен ме устройва поне ще се разтоваря малко че много чарколяци вече ненужни. слабо място е единствено рам паметта говоря естествено за офис нужди предполагам  ще се продаде.

Това, че има монтажни отвори и евентуално дири не означава, че просто запойката на PCI-E слот ще сработи. Има много етапи при създаването на печатна платка и при някой от тях е възможно да са спестени компоненти по дънната платка с цел да не се разваля производственият цикъл, но да се създаде бюджетно дъно. По същата причина поради която поточните линии за процесори не бълват различни модификации, а просто заключват ядро или пък премаркират бройки с 4 ядра, едно от което е дефектно като бройки с 3 ядра. Има вариант слотът просто да е спестен, действително е така. Но запояването на слот с толкова много крачета ще е сериозна играчка. Хората го правят на машини, не на ръка. Който тръгне да го прави на ръка рискува да повреди дънната платка или да не направи нищо.

тука си прав пък и не съм толкова вещ, по скоро първо нямам нужните инструменти мога да ги намеря но май не си струва времето и нервите отделно че мога и да го повредя дъното, ще го доукрася с процесор и де да знам малко рам и един малък хард и горе долу ще го продам на цената на едно нормално дъно 775 в случая каквото ми трябва, не ми е за друго искам един компютър - имам 2 гб рам ддр400, 8600 гт и 3.00 Р4 НТ за интернет ми трябва, без проблем за видеоклипове, филми, игри не играя само куестове понякога, просто за 3-ти път на камък удрям и се замислям за нещо по ново и бързо, но пък засега нямам нужда от нова конфигурация само за гореспоменатите неща го ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е точно това дъно. Вероятно е модификация правена за марков компютър, онези които да ти го продали, са разглобили машината на чаркове и са тръгнали да ги пласират.  Марковите офис конфигурации, обикновено се установяват да работят само с вграденият(в случая в дънната платка видео чип) и за да намалят себестойността на поръчаните къстъм платки, отказват някои от интерфейсите, които нормално се монтират на серийният модел, на базата на който е къстъмизацията.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е точно това дъно. Вероятно е модификация правена за марков компютър, онези които да ти го продали, са разглобили машината на чаркове и са тръгнали да ги пласират.  Марковите офис конфигурации, обикновено се установяват да работят само с вграденият(в случая в дънната платка видео чип) и за да намалят себестойността на поръчаните къстъм платки, отказват някои от интерфейсите, които нормално се монтират на серийният модел, на базата на който е къстъмизацията.

като се замисля явно наистина е така, но пък стикера с модела е същия както и за базовия модел, както и да е стана тя :) ще го монтирам така пак ще гледам филми, яд ме е най вече заради клиповете но ще го пласирам като цяла конфигурация все на някой ще му потрябва за офис нужди, няма да му търся много 50-60 лева максимум готов компютър - за всеки влак си има пътници поне се надявам, ако ли не здраве да е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като се замисля явно наистина е така, но пък стикера с модела е същия както и за базовия модел, както и да е стана тя :) ще го монтирам така пак ще гледам филми, яд ме е най вече заради клиповете но ще го пласирам като цяла конфигурация все на някой ще му потрябва за офис нужди, няма да му търся много 50-60 лева максимум готов компютър - за всеки влак си има пътници поне се надявам, ако ли не здраве да е :)

Дънната платка е изключително стар модел. Нямам идея дали само разчитайки на вграденото видео могат дори филми да са гледат..SD може би...Кой знае, но HD - в никакъв случай. Обаче това дъно.... Ако му излезе късмета, или отсреща е балък, или си много късметлия човек

А за надписите по дънната платка е, щото доста от къстъм платките на същият конвейр минават, където и редовните от серията, освен ако не са поръчани с някои промени в дизайна. Съответно на линията не се монтират само отказаните интерфейси, но пък всичко останало, в това число принтването на модела дъно и останалите надписи, си върви като по учебник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънната платка е изключително стар модел. Нямам идея дали само разчитайки на вграденото видео могат дори филми да са гледат..SD може би...Кой знае, но HD - в никакъв случай. Обаче това дъно.... Ако му излезе късмета, или отсреща е балък, или си много късметлия човек

А за надписите по дънната платка е, щото доста от къстъм платките на същият конвейр минават, където и редовните от серията, освен ако не са поръчани с някои промени в дизайна. Съответно на линията не се монтират само отказаните интерфейси, но пък всичко останало, в това число принтването на модела дъно и останалите надписи, си върви като по учебник.

е аз никого не искам да прецаквам затова и ще го продам ако мога както съм написал за 50-тина лева пълна конфигурация, знам че е стар модел дъното но и частите ми са такива, единствения проблем е че аз се прецаках не за друго няма слот за видео иначе  всичко друго си беше наред, ама като не гледам кой ми е виновен. както и да е, и ако можеш да ми кажеш дали искам много за дъното, селерон 2.66, рам 512 ддр1, хард ата 80 гб, делукс 300в не е лошо захранване, кутия прилична и сд все пак за някой склад да речем магазин, защо да не върши работа с още малко рам ако има случайно 512 и става горе долу за парите си  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има къде да го предложиш. Или в някой сайт от рода на "продавалник"

това и правя в момента дъно с процесор 2.66 и рам  512ддр400мхз  за 30 лева и ще смъкна на 25 да речем или направо на 25 го пускам, защото цял компютър по принцип е бъкано с такива, процесора и рам паметта по принцип са непродаваеми говоря за селерон 2.66 и 2*256 плочки така че да видим какво ще стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Да, но нека да не е в тази тема, или в която и да е друга във форума. Тук не е място за оферти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но нека да не е в тази тема, или в която и да е друга във форума. Тук не е място за оф

сори не знаех, ще го имам напредвид занапред

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.