Премини към съдържанието
domball

дъно свети оранжево вместо зелено

Препоръчан отговор

здравейте значи въпроса ми е по-общ не е до модел и т.н. значи взех дъно с процесор(охлаждане) от друг компютър и съответно го монтирах с друг мой хардиск и рам, то е ясно че трябва да преинсталирам уиндоуса та питането ми е дали след инсталацията на уиндоус ще си свети нормално - зелено, иначе си тръгва нормално не пиука и т.н. зарежда си и до едно положение и така, влиза се нормално в биоса и т.н., не се рестартира просто не ми остана време да го преинсталирам не че има голямо значение да питам, но ме човърка :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното, или индикатора на твърдият диск отпред на кутията? :)

ами дъното на самата платка свети оранжево в единия от ъглите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по-добре направи една снимка да видим какво свети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли моделът на дънната платка? Има някаква вероятност да не стига захранване на процесора, или дори да е несъвместим модел(с по-високи изисквания към силовата схема на дънната платка, от тези които нормално е правен дизайнът й да доставя), макар и за същият слот или сокет. Това не изключва възможността процесорът въобще да не работи, но може би нагрява повечко mosfet-ите. Ако може да ни кажете и моделите на старият ви процесор, също и на настоящият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по-добре направи една снимка да видим какво свети.

https://www.google.bg/search?q=GIGABYTE+GA-8IGMIU&rlz=1C1CHMO_bgBG552BG552&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fYwrUuu9FYSXtAa61oGwAw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1024&bih=677#facrc=_&imgrc=BudcVhKchTfMGM%3A%3B0zSFeZ3q0BAatM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.compucanjes.com%252Fprod_images%252F0000016329_1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.compucanjes.com%252Fproducts%252Fview%252F16329.html%3B700%3B560  - значи на тази снимка долу вдясно в ъгъла свети оранжевото, домързя ме да го сглобявам пак и да снимам, в смисъл брат ми е легнал да не го събудя

Може ли моделът на дънната платка? Има някаква вероятност да не стига захранване на процесора, или дори да е несъвместим модел(с по-високи изисквания към силовата схема на дънната платка, от тези които нормално е правен дизайнът й да доставя), макар и за същият слот или сокет. Това не изключва възможността процесорът въобще да не работи, но може би нагрява повечко mosfet-ите. Ако може да ни кажете и моделите на старият ви процесор, също и на настоящият.

не сокета е доста стар няма видеокарта да го товари в смисъл има вградена и чрез нея го стартирах, искам да направя нещо зa майка ми да работи в смисъл word, excel и толкова иначе е сокет 478 GIGABYTE GA-8IGMIU, като поддържа 266 рам, аз поставих ддр 400 но тайминга както се води там пада и си работи на 266 нормално .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иначе си тръгва нормално не пиука

А не трябва ли да пюлка при стартиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?q=GIGABYTE+GA-8IGMIU&rlz=1C1CHMO_bgBG552BG552&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fYwrUuu9FYSXtAa61oGwAw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1024&bih=677#facrc=_&imgrc=BudcVhKchTfMGM%3A%3B0zSFeZ3q0BAatM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.compucanjes.com%252Fprod_images%252F0000016329_1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.compucanjes.com%252Fproducts%252Fview%252F16329.html%3B700%3B560  - значи на тази снимка долу вдясно в ъгъла свети оранжевото, домързя ме да го сглобявам пак и да снимам, в смисъл брат ми е легнал да не го събудя

не сокета е доста стар няма видеокарта да го товари в смисъл има вградена и чрез нея го стартирах, искам да направя нещо зa майка ми да работи в смисъл word, excel и толкова иначе е сокет 478 GIGABYTE GA-8IGMIU, като поддържа 266 рам, аз поставих ддр 400 но тайминга както се води там пада и си работи на 266 нормално .

иначе захранването е фортрон 350 вата 

е да но нормалното пиукане при старт еднократно, и звука на монитора :) зарежда си нормално мога да вляза в биос просто иска преинсталация според мен, но пък трябва ли да свети оранжево ако няма операционна система в смисъл правилно функционираща? друг път не съм обръщал внимание и ми стана чудно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еднократно..може и да няма пищялка дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еднократно..може и да няма пищялка дъното.

а сега се сетих сложих, монтирах както и да е една видеокарта която не работи просто с чувството че може нещо да се променило и от само себе си на магия да тръгне като нова :) тогава бая пищя - работи си звука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тази модификация на дъното, я няма на официалният сайт. Може и да е ОЕМ за събиране на маркови машини, или както напоследък се прави, а явно и в миналото, да е произведена за ммм, "третия свят"...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тази модификация на дъното, я няма на официалният сайт. Може и да е ОЕМ за събиране на маркови машини,или както напоследък, а явно и в миналото, да е произведена за ммм, "третия свят"...

ами честно да ти кажа излиза логото на ИБМ старото преди леновото още, аз съвсем случайно на работа преди време имах подобен не знам с какво дъно беше пак 478, значи зареждаше поне минута и половина - две, но след това стрела без майтап много добре оптимизиран беше 2.66 Р4, 1гб рам ддр400 мисля пак с вградено видео обаче беше перфектен и затова сега го правя той е готов почти само ОС трябва утре съм свободен и кутии имам - предполагам няма да има проблеми щом тръгва 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами честно да ти кажа излиза логото на ИБМ старото преди леновото още, аз съвсем случайно на работа преди време имах подобен не знам с какво дъно беше пак 478, значи зареждаше поне минута и половина - две, но след това стрела без майтап много добре оптимизиран беше 2.66 Р4, 1гб рам ддр400 мисля пак с вградено видео обаче беше перфектен и затова сега го правя той е готов почти само ОС трябва утре съм свободен и кутии имам - предполагам няма да има проблеми щом тръгва 

Марковите машини са доста придирчиви в това число и дънните платки правени за тях. Техните схеми са сметнати за ограничен набор от процесори, в зависимост от предназначението на машината...Ако е модел за асемблиране на офис конфигурации, тогава вероятно поддържа основно Селерон-и и по-ниските модели Пентиум, които са с по-ниски енергийни изисквания. Това че върви с настоящият процесор е добре, но може и да му идва в повече от нормалното тока който процесорът харчи и както споменах да нагрява кондензаторите...Оранжевата индикация може да е показателна за режим на аварийно натоварване на силовата схема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.compucanjes.com/products/view/16329.html

тука има характеристики дъното макар и на испански сайт 

пардон аржентина то наистина май за по напреднали страни е произведено :)

пардон аржентина то наистина май за по напреднали страни е произведено :)

Intel Pentium 4 Processor 2.66 GHz, 512K Cache, 533 MHz FSB - по данните от сайта значи 512кб л2 кеш и 533 фсб това е най мощния процесор поддържан от дъното, а в момента е с Intel Pentium 4 Processor 1.70 GHz, 256K Cache, 400 MHz FSB - не виждам толкова да го товари като характеристики, захранвания даже 2 смених имам един делукс 300вата не е кой знае какво но е предостатъчно дори и със отделна видеокарта да беше пак същото, може би рам паметта таймингите трябва да се синхронизира нещо, друго не се сещам харда си е АТА 80 гб стандартен и него го сменях за всеки случай пак същото е - оранжево си свети, или показва отсъствието на ОС или рамта товари повече от необходимото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бутона за включване зелено ли свети или и той свети в оранжево.Постоянно ли свети или примигва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бутона за включване зелено ли свети или и той свети в оранжево.Постоянно ли свети или примигва.

аз не съм го слагал в кутия домързя ме, не че ме домързя по скоро по лесно ми е примерно да сменям хард, рам, видео и т.н кабели, само с отверка го припалвах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах сайта набързо още одеве, но нали е търговски и на испански, бързо го подминах :D. Не съм го превеждал през Гугъл и даже не разбрах тогава, къде е листа със поддържаните процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах сайта набързо още одеве, но нали е търговски и на испански, бързо го подминах :D. Не съм го превеждал през Гугъл и даже не разбрах тогава, къде е листа със поддържаните процесори

най отгоре не пише точно процесорите като честоти, но последния Р4 с 512к и 533мхз е 2.66, каквито са поддържаните от дъното л2 и фсб, по нагоре вече отива на 2.8 мисля че е вече с 800мхз фсб и НТ 1мб кеш които вече не се поддържат

най отгоре не пише точно процесорите като честоти, но последния Р4 с 512к и 533мхз е 2.66, каквито са поддържаните от дъното л2 и фсб, по нагоре вече отива на 2.8 мисля че е вече с 800мхз фсб и НТ 1мб кеш които вече не се поддържат

Processor
  • Intel Pentium 4 with integrated L2 cache
  • 400MHz or 533MHz front side bus system
Cache
  • 256KB cache or 512KB on-die L2 advanced transfer cache

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Processor
  • Intel Pentium 4 with integrated L2 cache
  • 400MHz or 533MHz front side bus system
Cache
  • 256KB cache or 512KB on-die L2 advanced transfer cache

Да това го видях и на теория е така...Но не съм убеден, че дъното не е продавано втора ръка и да е свалено от маркова машина... За такива се правят също така ОЕМ версии и на процесорите. Не е изключено да е моделна линия, при която и най-ниските позиции да са с по-бързата шина, но с по-ниска максимална работна честота на ядрото. Както и да е, нали процесора все пак пали и работи. Като се има предвид възрастта на компонентите и това е добро постижение, а предвид нищожната им цена и да стане гаф след време, няма да е болка за умиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това го видях и на теория е така...Но не съм убеден, че дъното не е продавано втора ръка и да е свалено от маркова машина... За такива се правят също така ОЕМ версии и на процесорите. Не е изключено да е моделна линия, при която и най-ниските позиции да са с по-бързата шина, но с по-ниска максимална работна честота на ядрото. Както и да е, нали процесора все пак пали и работи. Като се има предвид възрастта на компонентите и това е добро постижение, а предвид нищожната им цена и да стане гаф след време, няма да е болка за умиране.

така е ще върши работа, имам доста дъна подобни вече не ги знам кои работят , но дори да се развали имам поне за 3 компютъра дъна подобни 775, 754 сокети все ще сглобя нещо, ей така съм ги събирал с времето, както и да е мерси за отделеното време и отговорите. лека на всички

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.