Премини към съдържанието
domball

дъно свети оранжево вместо зелено

Препоръчан отговор

здравейте значи въпроса ми е по-общ не е до модел и т.н. значи взех дъно с процесор(охлаждане) от друг компютър и съответно го монтирах с друг мой хардиск и рам, то е ясно че трябва да преинсталирам уиндоуса та питането ми е дали след инсталацията на уиндоус ще си свети нормално - зелено, иначе си тръгва нормално не пиука и т.н. зарежда си и до едно положение и така, влиза се нормално в биоса и т.н., не се рестартира просто не ми остана време да го преинсталирам не че има голямо значение да питам, но ме човърка :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното, или индикатора на твърдият диск отпред на кутията? :)

ами дъното на самата платка свети оранжево в единия от ъглите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по-добре направи една снимка да видим какво свети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли моделът на дънната платка? Има някаква вероятност да не стига захранване на процесора, или дори да е несъвместим модел(с по-високи изисквания към силовата схема на дънната платка, от тези които нормално е правен дизайнът й да доставя), макар и за същият слот или сокет. Това не изключва възможността процесорът въобще да не работи, но може би нагрява повечко mosfet-ите. Ако може да ни кажете и моделите на старият ви процесор, също и на настоящият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по-добре направи една снимка да видим какво свети.

https://www.google.bg/search?q=GIGABYTE+GA-8IGMIU&rlz=1C1CHMO_bgBG552BG552&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fYwrUuu9FYSXtAa61oGwAw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1024&bih=677#facrc=_&imgrc=BudcVhKchTfMGM%3A%3B0zSFeZ3q0BAatM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.compucanjes.com%252Fprod_images%252F0000016329_1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.compucanjes.com%252Fproducts%252Fview%252F16329.html%3B700%3B560  - значи на тази снимка долу вдясно в ъгъла свети оранжевото, домързя ме да го сглобявам пак и да снимам, в смисъл брат ми е легнал да не го събудя

Може ли моделът на дънната платка? Има някаква вероятност да не стига захранване на процесора, или дори да е несъвместим модел(с по-високи изисквания към силовата схема на дънната платка, от тези които нормално е правен дизайнът й да доставя), макар и за същият слот или сокет. Това не изключва възможността процесорът въобще да не работи, но може би нагрява повечко mosfet-ите. Ако може да ни кажете и моделите на старият ви процесор, също и на настоящият.

не сокета е доста стар няма видеокарта да го товари в смисъл има вградена и чрез нея го стартирах, искам да направя нещо зa майка ми да работи в смисъл word, excel и толкова иначе е сокет 478 GIGABYTE GA-8IGMIU, като поддържа 266 рам, аз поставих ддр 400 но тайминга както се води там пада и си работи на 266 нормално .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иначе си тръгва нормално не пиука

А не трябва ли да пюлка при стартиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?q=GIGABYTE+GA-8IGMIU&rlz=1C1CHMO_bgBG552BG552&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fYwrUuu9FYSXtAa61oGwAw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1024&bih=677#facrc=_&imgrc=BudcVhKchTfMGM%3A%3B0zSFeZ3q0BAatM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.compucanjes.com%252Fprod_images%252F0000016329_1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.compucanjes.com%252Fproducts%252Fview%252F16329.html%3B700%3B560  - значи на тази снимка долу вдясно в ъгъла свети оранжевото, домързя ме да го сглобявам пак и да снимам, в смисъл брат ми е легнал да не го събудя

не сокета е доста стар няма видеокарта да го товари в смисъл има вградена и чрез нея го стартирах, искам да направя нещо зa майка ми да работи в смисъл word, excel и толкова иначе е сокет 478 GIGABYTE GA-8IGMIU, като поддържа 266 рам, аз поставих ддр 400 но тайминга както се води там пада и си работи на 266 нормално .

иначе захранването е фортрон 350 вата 

е да но нормалното пиукане при старт еднократно, и звука на монитора :) зарежда си нормално мога да вляза в биос просто иска преинсталация според мен, но пък трябва ли да свети оранжево ако няма операционна система в смисъл правилно функционираща? друг път не съм обръщал внимание и ми стана чудно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еднократно..може и да няма пищялка дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еднократно..може и да няма пищялка дъното.

а сега се сетих сложих, монтирах както и да е една видеокарта която не работи просто с чувството че може нещо да се променило и от само себе си на магия да тръгне като нова :) тогава бая пищя - работи си звука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тази модификация на дъното, я няма на официалният сайт. Може и да е ОЕМ за събиране на маркови машини, или както напоследък се прави, а явно и в миналото, да е произведена за ммм, "третия свят"...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тази модификация на дъното, я няма на официалният сайт. Може и да е ОЕМ за събиране на маркови машини,или както напоследък, а явно и в миналото, да е произведена за ммм, "третия свят"...

ами честно да ти кажа излиза логото на ИБМ старото преди леновото още, аз съвсем случайно на работа преди време имах подобен не знам с какво дъно беше пак 478, значи зареждаше поне минута и половина - две, но след това стрела без майтап много добре оптимизиран беше 2.66 Р4, 1гб рам ддр400 мисля пак с вградено видео обаче беше перфектен и затова сега го правя той е готов почти само ОС трябва утре съм свободен и кутии имам - предполагам няма да има проблеми щом тръгва 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами честно да ти кажа излиза логото на ИБМ старото преди леновото още, аз съвсем случайно на работа преди време имах подобен не знам с какво дъно беше пак 478, значи зареждаше поне минута и половина - две, но след това стрела без майтап много добре оптимизиран беше 2.66 Р4, 1гб рам ддр400 мисля пак с вградено видео обаче беше перфектен и затова сега го правя той е готов почти само ОС трябва утре съм свободен и кутии имам - предполагам няма да има проблеми щом тръгва 

Марковите машини са доста придирчиви в това число и дънните платки правени за тях. Техните схеми са сметнати за ограничен набор от процесори, в зависимост от предназначението на машината...Ако е модел за асемблиране на офис конфигурации, тогава вероятно поддържа основно Селерон-и и по-ниските модели Пентиум, които са с по-ниски енергийни изисквания. Това че върви с настоящият процесор е добре, но може и да му идва в повече от нормалното тока който процесорът харчи и както споменах да нагрява кондензаторите...Оранжевата индикация може да е показателна за режим на аварийно натоварване на силовата схема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.compucanjes.com/products/view/16329.html

тука има характеристики дъното макар и на испански сайт 

пардон аржентина то наистина май за по напреднали страни е произведено :)

пардон аржентина то наистина май за по напреднали страни е произведено :)

Intel Pentium 4 Processor 2.66 GHz, 512K Cache, 533 MHz FSB - по данните от сайта значи 512кб л2 кеш и 533 фсб това е най мощния процесор поддържан от дъното, а в момента е с Intel Pentium 4 Processor 1.70 GHz, 256K Cache, 400 MHz FSB - не виждам толкова да го товари като характеристики, захранвания даже 2 смених имам един делукс 300вата не е кой знае какво но е предостатъчно дори и със отделна видеокарта да беше пак същото, може би рам паметта таймингите трябва да се синхронизира нещо, друго не се сещам харда си е АТА 80 гб стандартен и него го сменях за всеки случай пак същото е - оранжево си свети, или показва отсъствието на ОС или рамта товари повече от необходимото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бутона за включване зелено ли свети или и той свети в оранжево.Постоянно ли свети или примигва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бутона за включване зелено ли свети или и той свети в оранжево.Постоянно ли свети или примигва.

аз не съм го слагал в кутия домързя ме, не че ме домързя по скоро по лесно ми е примерно да сменям хард, рам, видео и т.н кабели, само с отверка го припалвах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах сайта набързо още одеве, но нали е търговски и на испански, бързо го подминах :D. Не съм го превеждал през Гугъл и даже не разбрах тогава, къде е листа със поддържаните процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах сайта набързо още одеве, но нали е търговски и на испански, бързо го подминах :D. Не съм го превеждал през Гугъл и даже не разбрах тогава, къде е листа със поддържаните процесори

най отгоре не пише точно процесорите като честоти, но последния Р4 с 512к и 533мхз е 2.66, каквито са поддържаните от дъното л2 и фсб, по нагоре вече отива на 2.8 мисля че е вече с 800мхз фсб и НТ 1мб кеш които вече не се поддържат

най отгоре не пише точно процесорите като честоти, но последния Р4 с 512к и 533мхз е 2.66, каквито са поддържаните от дъното л2 и фсб, по нагоре вече отива на 2.8 мисля че е вече с 800мхз фсб и НТ 1мб кеш които вече не се поддържат

Processor
  • Intel Pentium 4 with integrated L2 cache
  • 400MHz or 533MHz front side bus system
Cache
  • 256KB cache or 512KB on-die L2 advanced transfer cache

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Processor
  • Intel Pentium 4 with integrated L2 cache
  • 400MHz or 533MHz front side bus system
Cache
  • 256KB cache or 512KB on-die L2 advanced transfer cache

Да това го видях и на теория е така...Но не съм убеден, че дъното не е продавано втора ръка и да е свалено от маркова машина... За такива се правят също така ОЕМ версии и на процесорите. Не е изключено да е моделна линия, при която и най-ниските позиции да са с по-бързата шина, но с по-ниска максимална работна честота на ядрото. Както и да е, нали процесора все пак пали и работи. Като се има предвид възрастта на компонентите и това е добро постижение, а предвид нищожната им цена и да стане гаф след време, няма да е болка за умиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това го видях и на теория е така...Но не съм убеден, че дъното не е продавано втора ръка и да е свалено от маркова машина... За такива се правят също така ОЕМ версии и на процесорите. Не е изключено да е моделна линия, при която и най-ниските позиции да са с по-бързата шина, но с по-ниска максимална работна честота на ядрото. Както и да е, нали процесора все пак пали и работи. Като се има предвид възрастта на компонентите и това е добро постижение, а предвид нищожната им цена и да стане гаф след време, няма да е болка за умиране.

така е ще върши работа, имам доста дъна подобни вече не ги знам кои работят , но дори да се развали имам поне за 3 компютъра дъна подобни 775, 754 сокети все ще сглобя нещо, ей така съм ги събирал с времето, както и да е мерси за отделеното време и отговорите. лека на всички

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
    • от aleks-02
      Извинявам се ако има такава тема...Преди 3 години ми беше заминало захранването, заедно с харда- смениха ги...
      От 3-4 месеца като включа компютъра се чуваше едно бучене, което след известно време спираше, освен ако не хлопна по захранването.
      Днес сутринта ставам, но компютъра не иска да се включи...Стар е, но си разцъквах отвреме навреме някакви игрички с приятели и гледах филми...

Четох по форуми, че е възможно да е заминало и дъното...Но дано не е така, защото няма да мога да намеря такова

Как мога да разбера в кое е проблема ?  

• от FoxterBG
      Добър вечер. Преди всичко искам да кажа, че не разбирам много. Взех си процесор g4560, но не знам какво дъно да си взема за този процесор. Ако може да ми намерите подходящо ще се радвам. Ако може да е с чип сет B250, да може да се сложат 4 плочки рам, да може да поддържа 64 GB ram на 2400 MHz. Благодаря предварително. Цена 150, но не е проблем и малко повече
    • от FoxterBG
      Добър вечер  Преди всичко искам да кажа, че не разбирам много. Имам бюджет от 250 лева. Решил съм да си взема процесора g4560, но не знам какво дъно да си взема, защото трябва да се ъпдейтне BIOSA. Не е голям проблем да спестя още пари за по-хубаво дъно,но искам да ви питам също, това ли е най-добрия процесор до 200 лева ?
      П.С Дали е по-добре да си взема някое от ОЛХ, като например това : https://www.olx.bg/ad/protsesor-intel-g4560-lga1151-ID6Bl4x.html#91436a89f6 и другата му оферта с дъното или https://www.olx.bg/ad/cpu-intel-pentium-g4560-kaby-lake-3-5-ghz-ID6CERr.html#91436a89f6 . Благодаря предварително  за отделеното време.  
    • от domball
      Имам дънна платка Asrock H81M-DGS 4-то поколение интел, та проблема ми е че захранването има 6+2 конектора и един 4+4 конектор, които ми трябва за видеокартата която е с 2 конектора 8+6, и не ми остава такъв конектор 4-ка с който да дам захранване на дъното, та идеята е да взема ток от един от линиите за хардиск те са две, едната я свързах с харда имам една свободна. Има червен, жълт и два черни кабела по средата от буксата която е стандарт за по старите хардове(има и за сата 2 - 3 но оттам по трудно ще ги свържа) идеята е дали мога да взема ток оттам? Взех букса с 4 пина от едно по старо захранване където има 2 черни и 2 жълти кабела където искам да ги свържа с буксата на хардиска от захранването , но не искам да окъся някъде и да изгърми дъното. Просто не знам кой с кой кабел да свържа да речем черен с черен но за цветните имам червен и жълт от занранващия за харда като буксата е 2 жълти?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.