Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Режисьорска версия? Какво означава това, кое е различното и къде да я намерим..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Режисьорска версия? Какво означава това, кое е различното и къде да я намерим..?

Режисьорската версия е филма, монтиран така, както е решил режисьора, след него филма минава на преглед през продуцента(ите)  и те решават дали някоя сцена да не си замине. И може да се намери по магазините за ДВД (ако режисьора реши да пусне и има право своята версия)

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми то това си е най-точното описание. Почти готов филм, но не съвсем, както каза Капитана. Може да се закупи, евентуално, но много рядко се появяват. Понякога е под формата на бонуси към някой сет. Като цяло не мисля, че си заслужава толкова много, че да се издирва :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... Като цяло не мисля, че си заслужава толкова много, че да се издирва :)

Зависи, едва след като гледах режисьорската версия на един филм няколко елемента, които имаха прекъсване в логиката си дойдоха на място. От друга страна три часа и отгоре за последния Властелин ми идва отгоре за гледане :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Режисьорската версия принципно е най-дълга (обикновено се отбелязва като Director's Cut или пък Extended Version). Филмът е завършен, но не е готов за разпространение, защото в бранша си има правила за продължителност при киноразпространение, а и в последствие по телевизии. Затова и се налага да се изрежат някои сцени, други пък да бъдат редактирани и заснети отново. Понякога разликата между режисьорската и официалната версия е твърде значителна като време. Този проблем възниква най-вече при крупни кинопродукции, например "Аватар" и подобни. В масовия случай различията не се забелязват, но има и филми, при които се губи нишката или пък се претупват събития и последователността малко куца, но пък последното се установява само при съответното сравнение. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.