Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си направя добра компютърна конфигурация(да дам списък с частите и да ми ги сглобят в някой сервиз, или с ваша помощ мога да пробвам да ги сглобя сам), но да не е много скъпа 600-800лв. Какво мислите за процесора Intel Core i5 четериядрен.(попринцип AMD са по-евтини, но четох на много места, че не са толкова качествени, че загрявали итн.) Също така на пазара взеха да излизат много вградени видео карти, примерно ако си взема Intel Core i5 четериядрен с вградена видео карта.

Нард диска да е по-евтин нямам нужда от много памет.

Захранване, дъно(дъното с вграден звук, попринцип имам звукова карта 5.1, ако дъното е без), кутия, вентилаторче, ако е нужно.

Има само 1 игра която искам да върви Call of Duty: Black Ops 2 Също така на компютъра ще ползвам Microsoft Office 2013(..14...15, когато излязат), Microsoft Visual Studio и много други програми за програмиране и дизайн.

Редактирано от Илиян Димитров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете колко е бюджета за дъното и захранването.

BOX означава,че си идва със стандартното охлаждане.Поне така мисля аз.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете колко е бюджета за дъното и захранването.

BOX означава,че си идва със стандартното охлаждане.Поне така мисля аз.

ДЪНО -  100-140лв

ЗАХРАНВАНЕ -  примерно до 40-50лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно,каква е кутията,в която ще стоят всичките тия части.Доколкото разбирам,крайният бюджет е някъде околко 630 лв.Защо не погледнете темите с подобен бюджет?

Например:

Конфигурация до 600лв. http://www.kaldata.com/forums/topic/216282-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%BE-600%D0%BB%D0%B2/

Конфигурация до 650лв. http://www.kaldata.com/forums/topic/215956-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%BE-650%D0%BB%D0%B2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този процесор 4 ядра ли е? И какво значение оказва това, че е BOX при монтирането(не му се слага паста ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха има охлаждане както вече казаха. Сглобяването в Никем е безплатно та ако не ти се занимава не е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха има охлаждане както вече казаха. Сглобяването в Никем е безплатно та ако не ти се занимава не е проблем.

А прихващат ли си някакви суми в смисъл ако всичко ми струва 600лв те слагат ли си някаква печалба или печелят от продажбата на частите и ако примерно си избера слабо захранване 320w а ми трябва 460w за да не ми изгори Pc те ще ми го сложат ли, или правят точно това което съм искал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да си направя добра компютърна конфигурация(да дам списък с частите и да ми ги сглобят в някой сервиз, или с ваша помощ мога да пробвам да ги сглобя сам), но да не е много скъпа 600-800лв.

Какво мислите за процесора Intel Core i5 четериядрен.(попринцип AMD са по-евтини, но четох на много места, че не са толкова качествени, че загрявали итн.)

Също така на пазара взеха да излизат много вградени видео карти, примерно ако си взема Intel Core i5 четериядрен с вградена видео карта.

Нард диска да е по-евтин нямам нужда от много памет.

Захранване, дъно(дъното с вграден звук, попринцип имам звукова карта 5.1, ако дъното е без), кутия, вентилаторче, ако е нужно.

Има само 1 игра която искам да върви Call of Duty: Black Ops 2

Също така на компютъра ще ползвам Microsoft Office 2013(..14...15, когато излязат), Microsoft Visual Studio и много други програми за програмиране и дизайн.

Ето, това е тази, която ми предложиха на мен, но съм добавил 2x4gb RAM, и 500ГБ твърд диск. Двуканалният режим ще даде едно добро начало на системата, а ще имаш и четериядрен процесор Intel Core i5 с новото ядро Haswell, което се справя с до 10% по-добре в игрите.

Публикувано изображение

Линк към количката: !!!ТУК!!

А прихващат ли си някакви суми в смисъл ако всичко ми струва 600лв те слагат ли си някаква печалба или печелят от продажбата на частите и ако примерно си избера слабо захранване 320w а ми трябва 460w за да не ми изгори Pc те ще ми го сложат ли, или правят точно това което съм искал?

Не, не си слагат допълнителна печелба, само просто трябва да платиш доставката. Ако искаш да ти го сглобят им пишеш и те го правят безплатно. Само, че ще си искаш гаранцията за всеки продукт поотделно ако ти го сглобят, защото понякога се правят на интересни и турват някаква измислена от 2 години за цялата машина.

Не, какви са тия работи? Каквото поръчаш ти доставят точно това! Няма такива от сорта да поръчаш от 320W и да ти донесът 460W! Но за това, че няма да ти тръгне машината не се безпокой, хората тук са достатъчно грамотни, за да ти предложат нещо добро.

Редактирано от Phenom98 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

С това вградено видео ще играеш игри на Средна резолюция и ниски детайли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това вградено видео ще играеш игри на Средна резолюция и ниски детайли.

Добре, а може ли да ми предложиш кофигурация която да не е с вградена видеокарта. Единствената игра която ще играя и то мн рядко е Call of Duty Black Ops 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 797.18 лв. с ДДС
Но аз бих взел варианта с i5, като в началото ще използвам вграденото видео, след което ще закупя видео карта от по-висок клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За целта ще трябва да смени и китайското захранване та ще стане доста голяма инвестиция за една игра която не иска толкова сериозен процесор и видеокарта висок клас.

Количка

пс. С комплекта К350 влизаш в бюджета та дори ти остават пари за доставката.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай това и не се чуди... По-добро няма на къде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Линк към количката: !!!ТУК!!

Добре да оставим играта на страни, ако си взема тази конфигурация ще мога ли да си сложа отделно видео карта след време не веднага  и ако е да, как да разбера с кои модели е съвместимо дъното.

Също така, ако може в количката да добавите и една dvd записвачка (за да мога да си инсталирам операционната система) и друга кутия(по-ефектна, но да не е по скъпа от сегашната дадена).

И да попитам разлика между 32 и 64 бит система освен използването на РАМ паметта има ли?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре да оставим играта на страни, ако си взема тази конфигурация ще мога ли да си сложа отделно видео карта след време не веднага  и ако е да, как да разбера с кои модели е съвместимо дъното.

Също така, ако може в количката да добавите и една dvd записвачка (за да мога да си инсталирам операционната система) и друга кутия(по-ефектна, но да не е по скъпа от сегашната дадена).

И да попитам разлика между 32 и 64 бит система освен използването на РАМ паметта има ли?

Благодаря.

Ако сложиш на тая конфигурация след време едно хубаво видео, съвсем спокойно, можеш да я наречеш ГЕЙМЪРСКА машина, само че ще питаш за видео карта, когато му дойде времето, че цените се менят агресивно, а излизат и много нови модели. Инъче ако искаш със записвачка ето:

Публикувано изображение

Добавил съм една DVD RW записвачка на Samsung. Само, че надвишаваме бюджета със 15,94лв. ако не е проблем де.

Ако ще си играем на ефектности забрави. Кутията, която съм ти предложил е перфектна, ако искаш ефектност, ще ти предложа една кутия от 70лв, ама да не се оплакваш после, че компютъра прегрява? Така, че вземай това и не му мисли. За г*зарийки няма място при толкова ограничен бюджет.

Това е. Линк към количката !!!ТУК!!!

Редактирано от Phenom98 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линдолса може да го инсталираш и от флашка . Какво не ти харесва в кутията ? Че не е много-шарена ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линдолса може да го инсталираш и от флашка . Какво не ти харесва в кутията ? Че не е много-шарена ли ?

Сигурно иска нещо от този род: ЦЪК :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, но да не спамим излишно в темата на човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но нямам толкова голяма флашка, ако се събере на 4gb(3.75gb), всъшност сега погледнах има един уиндоус 64бит 3.69 гб, така че записвачката отпада. А колкото до кутията мисля нещо като http://www.emag.bg/kutii/raidmax/sort-priceasc/c

но и тази която ти ми предложи е хубава, все пак никой не те е карал да ми помагаш да си сглобя Pc затова няма да те разигравам и ви благодаря. Но имам още много време да събера парите, защото от университета ми взеха всичко :D, затова когато имате време може да пускате още идейки, ако ви се занимава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се прави така. Като събереш парите казваш колко имаш и тогава правим конфигурацията, че след един месец не се знае какво ще е налично и какви ще са цените.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се прави така. Като събереш парите казваш колко имаш и тогава правим конфигурацията, че след един месец не се знае какво ще е налично и какви ще са цените.

Добре, когато събера парите ще се обадя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mehorax
      Здравейте,имам ASRock G31M-S R2.0 дъно и процесор intel xeon x5460.
      Ще работили всичко.
      Благодаря предварително.
    • от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.