Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

търся идеи  за конфигурация за около 1000лв. Компютърът ще се използва предимно

за CAD програми, евентуално за 3D, видео обработка, както и за музикални програми(Abelton,Cubase ...).

Бюджета е примерен понеже нямам идея какви компоненти ми трябват.

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По моя сметка това е минимума който може да се отдели с "разумни" компромиси. Ако се вземе най-новото на пазара (в разумни граници) 1600-2000 ще излезе бюджета. Какви  CAD програми ще се ползват? Т.е. с какъв точно дизайн?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Щом бюджета не е твърд бих препоръчал това. Вграденото видео на Хасуел е отлично а процесора мисля че няма нужда от препоръки.

Дъното има всички видове изходи и е с добро вгр. аудио (Realtek ALC892). Във всеки случай по-добро от на GB/MSI/Asus. ASROCK B85M е алтернативата за 5 лв. отгоре.

Паметта е желателно да е поне 2х4GB. Захранването е читаво и предостатъчно като позволява да се добави и нисък клас видеокарта. 

пс. 8 нишковия Xeon от старото поколение е добър вариант и значително по-евтин. Няма вгр. графика но пък се спестяват около 180 лв. та не е проблем да се вземе GTX650.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че ако ще е Xeon + GTX650 или 7770 е добре да вземе по-добро захранване нещо на CM или Seasonic(поне 400-450W).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно CAD програмите Autocad и Archicad(основно 3D).Но като цена 1600-2000 ми излиза малко повече.По скоро нещо компромисно ще търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аутокад - важно е еднонишковото представяне на процесора, Архикад от последната си версия работи на 2 ядра, което е сериозен плюс. Но това общо взето ограничава избора до Интелски процесор. Възможна е и комбинация с FX процесор (8350, 8320, 6350, 6300 в тази порденост), комбинирано със SSD (в този случай ще трябва да се вземе и видео, FX процесорите нямат вградено такова). При варианта с Интел (Хасуел архитектура - предложението на Naruto), може да се окаже, че вграденото видео не е достатъчно добро за работа в 3д режим. И Аутокад и Архикад имат навика да създават проблеми при навигацията в пространството при сложен модел и слабо видео - краткотрайно изчезване на модела, бавно регенериране след смяна на гледната точка, артефакти. Вграденото видео на Хасуел процесорите е съвсем прилично и може би ще свърши работа, но реших да споделя наблюденията си. Надявам се да са от полза. :)  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че ако ще е Xeon + GTX650 или 7770 е добре да вземе по-добро захранване нещо на CM или Seasonic(поне 400-450W).

Може да се сложи GT640/HD7750 които нямат и 50W пък и са по-евтини. GTX650 я посочих просто като пример за спестените 180 лв. 

Иначе самия процесор е по-икономичен от Хасуела. По този начин дори влизаме в бюджета.

Количка

Публикувано изображение

пс. Вгр. аудио отново е Realtek ALC892.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.