Премини към съдържанието
valbg1

Преправяне на акумулаторна прахосмукачка

Препоръчан отговор

Здравейте,

Намерих си (за 5 лева) употребявана прахосмукачка Black&Decker CV9605H1.

Както се очаква акумулаторите и са умрели. Искам да я подкарам за да си чистя с нея работен плот от стърготини, стружки и т.н.

До момента установих следното:

Акумулаторния пакет беше 9,6V (8бр D-SC1500P Ni-Cd 1,2V 1500mAh).

Електроника която да следи заряд/разряд няма.

На електромоторчето има надписи JHONSON 3e3954, обърнах интернет но не можах да открия ел.параметрите му.

В английския сайт на производителя за модел DV9610N (който ми се струва аналогичен на моят) посочват Power (Air Watts) - 18W ...

Като го захраних с LiPo акумулатор 3S1P (зареден до 11,6V в момента) моторчето върти като лудо и през мултицет (обикновен електронен) ми отчете 8,5А консумация.

В крайна сметка най-голямото ми колебание е колко всъщност е консумацията на моторчето - около 20 или около 60W?

Моля дайте идеи как да преработя прахосмукачката:

1. С какъв адаптер и колко ампера да я захранвам :    - 9,6V адаптерите са по-рядко срещани и съответно скъпи

- 12V по се намират, обаче да не прецакам електромотора

2. Евентуално 12V през регулатор на напрежение до 9V което по ми харесва като идея,

че така ще мога да я вързвам и директно в колата.

3. Някаква друга идея, за която с моите познания не се сещам

Основна цел на занятието, естествено, е да стане с минимални разходи.

Благодаря предварително за всички полезни съвети.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старо компютърно захранване с 12V и съответния ток. Дори ще смуче по-добре от 9.6V По-високото напрежение не му пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A случайно електромотора да прилича на този: http://www.johnsonmotor.com/en/products/dc-motors/datasheets/HC610G-011-imperial.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старо компютърно захранване с 12V и съответния ток. Дори ще смуче по-добре от 9.6V По-високото напрежение не му пречи.

имам захр.блокове от ПЦ - единия е 12V/3A, другия 12V/8A (ама голям кютук) и смятах тях да ползвам, само дали да не сложа един регулатор като този : http://www.ebay.com/itm/New-DC-DC-15W-3A-Converter-12V-Step-down-to-9V-Waterproof-Power-Supply-Module-/141064556907?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20d81a516b

или този http://www.ebay.com/itm/DC-DC-HRD-Converter-Regulator-12V-24v-36v-step-down-to-9v-3A-BUCK-input-12-50V-/390660940481?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5af534e2c1

че да не тормозя моторчето излишно ?

A случайно електромотора да прилича на този: http://www.johnsonmotor.com/en/products/dc-motors/datasheets/HC610G-011-imperial.pdf

да прилича много на този, но как да съм сигурен, че е аналог, т.е. със същите параметри. всъщност писах на съпорта на тези джонсъни, но не ми се вярва много да ми отговорят

Редактирано от valbg1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти е отговорил филипов във другия форум - какво очакваш от подобни боклуци които перушина не могат да засмучат а ти искаш 

Искам да я подкарам за да си чистя с нея работен плот от стърготини, стружки и т.н.

:shock11:

Пускай на 12 волта акумулатор и колкото изкара - то и без това тия двигатели не карат много :no-no:

Имам леки съмнения да тръгне на компютърно захранване - пусковия ток е голям и захранването ще изключи :(

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти е отговорил филипов във другия форум - какво очакваш от подобни боклуци които перушина не могат да засмучат а ти искаш 

:shock11:

Пускай на 12 волта акумулатор и колкото изкара - то и без това тия двигатели не карат много :no-no:

Имам леки съмнения да тръгне на компютърно захранване - пусковия ток е голям и захранването ще изключи :(

Ще пробвам с комп.захр. сутринта, че сега децата вече спят и това като завие ще ги събуди, а иначе няма да смуча чували с боклуци, а шепички от време на време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става бе човек , приятел си купува такава само че не е акумулаторна а за кола - не може и пепелника да изчисти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мина ми през акъла, че може да изключи, но това е малко двигателче и едва ли вдига 15A пусков ток дори и за малко. Някой захранвания издържат до 10A пусков ток и до 20A с плавно натоварване. Зависи от модела на ATX-сa.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.