Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

valbg1

Преправяне на акумулаторна прахосмукачка

Препоръчан отговор

Здравейте,

Намерих си (за 5 лева) употребявана прахосмукачка Black&Decker CV9605H1.

Както се очаква акумулаторите и са умрели. Искам да я подкарам за да си чистя с нея работен плот от стърготини, стружки и т.н.

До момента установих следното:

Акумулаторния пакет беше 9,6V (8бр D-SC1500P Ni-Cd 1,2V 1500mAh).

Електроника която да следи заряд/разряд няма.

На електромоторчето има надписи JHONSON 3e3954, обърнах интернет но не можах да открия ел.параметрите му.

В английския сайт на производителя за модел DV9610N (който ми се струва аналогичен на моят) посочват Power (Air Watts) - 18W ...

Като го захраних с LiPo акумулатор 3S1P (зареден до 11,6V в момента) моторчето върти като лудо и през мултицет (обикновен електронен) ми отчете 8,5А консумация.

В крайна сметка най-голямото ми колебание е колко всъщност е консумацията на моторчето - около 20 или около 60W?

Моля дайте идеи как да преработя прахосмукачката:

1. С какъв адаптер и колко ампера да я захранвам :    - 9,6V адаптерите са по-рядко срещани и съответно скъпи

- 12V по се намират, обаче да не прецакам електромотора

2. Евентуално 12V през регулатор на напрежение до 9V което по ми харесва като идея,

че така ще мога да я вързвам и директно в колата.

3. Някаква друга идея, за която с моите познания не се сещам

Основна цел на занятието, естествено, е да стане с минимални разходи.

Благодаря предварително за всички полезни съвети.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старо компютърно захранване с 12V и съответния ток. Дори ще смуче по-добре от 9.6V По-високото напрежение не му пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старо компютърно захранване с 12V и съответния ток. Дори ще смуче по-добре от 9.6V По-високото напрежение не му пречи.

имам захр.блокове от ПЦ - единия е 12V/3A, другия 12V/8A (ама голям кютук) и смятах тях да ползвам, само дали да не сложа един регулатор като този : http://www.ebay.com/itm/New-DC-DC-15W-3A-Converter-12V-Step-down-to-9V-Waterproof-Power-Supply-Module-/141064556907?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20d81a516b

или този http://www.ebay.com/itm/DC-DC-HRD-Converter-Regulator-12V-24v-36v-step-down-to-9v-3A-BUCK-input-12-50V-/390660940481?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5af534e2c1

че да не тормозя моторчето излишно ?

A случайно електромотора да прилича на този: http://www.johnsonmotor.com/en/products/dc-motors/datasheets/HC610G-011-imperial.pdf

да прилича много на този, но как да съм сигурен, че е аналог, т.е. със същите параметри. всъщност писах на съпорта на тези джонсъни, но не ми се вярва много да ми отговорят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти е отговорил филипов във другия форум - какво очакваш от подобни боклуци които перушина не могат да засмучат а ти искаш 

Искам да я подкарам за да си чистя с нея работен плот от стърготини, стружки и т.н.

:shock11:

Пускай на 12 волта акумулатор и колкото изкара - то и без това тия двигатели не карат много :no-no:

Имам леки съмнения да тръгне на компютърно захранване - пусковия ток е голям и захранването ще изключи :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти е отговорил филипов във другия форум - какво очакваш от подобни боклуци които перушина не могат да засмучат а ти искаш 

:shock11:

Пускай на 12 волта акумулатор и колкото изкара - то и без това тия двигатели не карат много :no-no:

Имам леки съмнения да тръгне на компютърно захранване - пусковия ток е голям и захранването ще изключи :(

Ще пробвам с комп.захр. сутринта, че сега децата вече спят и това като завие ще ги събуди, а иначе няма да смуча чували с боклуци, а шепички от време на време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става бе човек , приятел си купува такава само че не е акумулаторна а за кола - не може и пепелника да изчисти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мина ми през акъла, че може да изключи, но това е малко двигателче и едва ли вдига 15A пусков ток дори и за малко. Някой захранвания издържат до 10A пусков ток и до 20A с плавно натоварване. Зависи от модела на ATX-сa.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.