Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Бих желал да ми препоръчате конфигурация за игри като DotA, LoL, HoN, DotA 2 и WoW (всичките версии) . Знам че бюджета е нищожен, но толкова мога да си позволя за момента. Имам монитор с резолюция 1280х1024 както и периферия. Предпочитания към платформа нямам, но ще се радвам да ми дадете пример оптимален за бюджета. Благодаря !  :computer2:Едит: Разбрах се с един приятел да ми даде HDD 200gb SATA е 100% съм сигурен но не знам дали е SATA II или SATA III.  Мисля че за първо време ще ми свърши работа.

Редактирано от WhySoSerious. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-PLUS 110

INTEL CORE i3-4130 230

ADATA 4GB DDR III 1600 60

и остава да си избереш захранване, хард и кутия според джоба ти.

Едит: Ще е над 500 лева но не си заслужава проц за 100 лева за сметка на нещо друго. Ще се напънеш посъбереш и така...

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Количка Щом ще е без хард може да се сложи от новите процесори и по-читава кутия. Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е тая памет на 1333Mhz? Отделно тая кутия ще му прави адски проблеми лятото относно охлаждане!

Количка

Щом ще е без хард може да се сложи от новите процесори и по-читава кутия.

WhySoSerios, вземай това предложение! По-добре няма на къде. Имаш 4ГБ РАМ, които ако можеш по-късно добави още една плочка, защото щом искаш да имаш много табове след време ще те притеснява това. Имаш много по-добра кутия, много добър процесор от новото Haswell поколение и видео карта, която ще подкара игрите, които искаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали съм разбрал правилно, но авторът не иска ли и монитор и периферия включени в цената. Ето моето предложение:

ОБЩО: 503,47 лв.

Ако мониторът е отделно извън тези 500 лв. може да вземеш по добро дъно и външна видеокарта.

Поздрави!

Редактирано от totkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали съм разбрал правилно, но авторът не иска ли и монитор и периферия включени в цената. Ето моето предложение:

Авторът е споменал,че има монитор и периферия.

Каква е тая памет на 1333Mhz? Отделно тая кутия ще му прави адски проблеми лятото относно охлаждане!

А случайно да знаеш,че разликата между 1333 и 1600мхз едвам се усеща в тестовете,а какво остава за игрите?Няма никаква разлика.Бюджетът е малък и едва ли ще може да се сложи по-добра кутия,защото конфигурацията е с хард диск,а конфигурацията на наруто е без,затова е с по-добра кутия.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, нещо и от мен.

Asus H81M-C, socket 1150
Intel® Core i3-4130, 3.4GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu
Cooler Master GX Bronze, 450W
RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

Това за 528 лева и седемдесет стотинки. Безплатна доставка. Ако се ползва стар твърд диск, разбира се. Аз бих взел това, заради ниската консумация, поради причината, която няма дискретна видеокарта. Съответно няма да има толкова топло отделяне в кутията. Вярно, че процесорът е предостатъчен за тези игри, но защо да не се вземе. Графиката на Haswell макар и HD 4400 ще се справи със споменатите игри. Ram паметта може да вземете в кит по два гигабайта, или може сега да вземете една плочка и след време още една. Захранващият блок е качествен, също така има и пет годишна гаранция, която е за предпочитане. След време една що-годе бърза видеокарта, като HD 7850, примерно. Ама карти от този род са бели кахъри за тези игри. А кутията е просторна, та няма да се притеснявате. За малко под тридесет лева, се взима i3-4330, който притежава HD 4600 графиката, както и сто мегахерца повече, но така се оскъпява конфигурация, та няма смисъл. 

А колкото до въпроса, дали HD 4400 ще се справи със споменатите по-горе игри, на резолюция от 1280х1024. Ами щом HD 4600 може на 1920х1080p резолюция, значи и малкият му брат ще го бъде: 

Heroes of Newerth - Intel HD Graphics 4600 (Haswell)
Intel HD 4400 - Gaming - "World of Warcraft"
Intel HD 4600 Graphics - League of Legends 

Dota 2 on Intel HD 4000

Това е моят избор за бюджетна конфигурация, относно изброените приложения! 

Поздрави и успех в избора! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало да кажа че каквото мисля в момента Magneto е отговорил същото! 

Бюджета позволяваше толкова с дискретна карта! Наруто е предложил вариант без хард!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с АМД...подлежи на овърклок, който всеки може да направи  (Брилянтно проектирана за умен овърклок, технологията на ASRock X-Boost е способна да освободи скритата мощ на вашия процесор. Просто натиснете „X” когато стартирате компютъра и X-Boost автоматично ще овърклокне нужните компоненти за да се получи 15.77% увеличение на производителността! С умният X-Boost овърклокът на процесора може да се превърне в процес, изискващ натискането на само един бутон) :wink12: . Мисля, че това АМД с двуканална рам (6гб) ще е доста по-добро в игрите :) .

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо ASROCK FM2A85X EXTREME4-M /FM2 1 123.71 лв. 123.71 лв. CM CMP-350 /500W /USB3 1 99.62 лв. 99.62 лв. 3X2G DDR3 1600 KINGST XMP 1 89.67 лв. 89.67 лв. AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOX 1 209.22 лв. 209.22 лв. Междинна стойност: 522.23 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 13.06 лв. Обща стойност: 509.17 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с АМД...подлежи на овърклок, който всеки може да направи  (Брилянтно проектирана за умен овърклок, технологията на ASRock X-Boost е способна да освободи скритата мощ на вашия процесор. Просто натиснете „X” когато стартирате компютъра и X-Boost автоматично ще овърклокне нужните компоненти за да се получи 15.77% увеличение на производителността! С умният X-Boost овърклокът на процесора може да се превърне в процес, изискващ натискането на само един бутон) :wink12: . Мисля, че това АМД с двуканална рам (6гб) ще е доста по-добро в игрите :) .

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо ASROCK FM2A85X EXTREME4-M /FM2 1 123.71 лв. 123.71 лв. CM CMP-350 /500W /USB3 1 99.62 лв. 99.62 лв. 3X2G DDR3 1600 KINGST XMP 1 89.67 лв. 89.67 лв. AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOX 1 209.22 лв. 209.22 лв. Междинна стойност: 522.23 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 13.06 лв. Обща стойност: 509.17 лв. с ДДС

Оверклок със заложен триканален комплект памети...Хм, иска малко повече да внимавате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оверклок със заложен триканален комплект памети...Хм, иска малко повече да внимавате.

Ами, ако можеш нещо да дооправиш, моля те направи го .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, ако можеш нещо да дооправиш, моля те направи го .

Просто смени предложената памет, с двуканален кит от 2Х4ГБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич с дискретна карта(HD 7730) която позволява бюджета(500 лв.) ще имаш много повече кадри ако не мислш надграждане или ъпгрейди... Излагаш се с A8-6800K и вграденото му видео при положение че ще играеш игри...

ПП: Ако след 1-2-3 месеца ще купуваш видео то по добре интел с i3... за сега.

Не може да клокнеш този процесор без подходящ охладител и добра кутия с въздушен поток. А също да не забравяме и скопеното захранване в кутията която си избрал - не бива за клок.

И като се изчисли всичко това в пари и солта излиза наяве...

Редактирано от Yu-Gi-Oh! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП: Ако след 1-2-3 месеца ще купуваш видео то по добре интел с i3...

Такова предположение и изказване от автора на темата, не съм прочел още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова предположение и изказване от автора на темата, не съм прочел още.

Като не си прочел тук на повечето хора с ченгел им вадим думите. Ако няма такова намерение добре е да го светнем за максимална производителност в игри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не си прочел тук на повечето хора с ченгел им вадим думите. Ако няма такова намерение добре е да го светнем за максимална производителност в игри!

На ЛС го светни, няма проблеми. Но виждаш, че човека няма мама и тате милионери и едва 500лв. е събрал. Не бързай да се изхвърляш публично, преди да си разбрал намеренията и възможностите му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На ЛС го светни, няма проблеми. Но виждаш, че човека няма мама и тате милионери и едва 500лв. е събрал. Не бързай да се изхвърляш публично, преди да си разбрал намеренията и възможностите му.

:offtopic_s: Аз не се изхвърлям публично а казвам каква е реалността! Обясни ми защо за 500 лв. да се набутва с вградено като може HD 7730? 

ПП: От 18 поста насам би трябвало да си изкаже намеренията! Ченгела е в час!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=UFdsGOGBjNo

Признавам Интел са по-добри, аз лично си поръчах такъв, но за тия пари...показва доста добри резултати :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=UFdsGOGBjNo

Признавам Интел са по-добри, аз лично си поръчах такъв, но за тия пари...показва доста добри резултати :) .

Ние не говорим за графиката в интел че да сравняваме нещата по този начин. А за дискретна карта която ще покаже къде, къде по добри резултати от тези...

Избора е твой както и парите! Ако си решил безсмислено да пръскаш парите си нищо не мога да кажа!

Всичко е на Very High 720p - почти като твоята резолюция. Та направи си извода сам!

http://www.youtube.com/watch?v=N_0FkZmkVak

Толкова от мен!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 525.34 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/46784p1r45925p1r49784p1r49609p1r49471p1rf.html Може да се вземе по-евтина кутия и захранване и да се спести някой лев за да се добави двд записвачка и отново да се влезне в бюджета. Но според мен ще е най-добре,ако имате възможност да спестите още 60-70лв или кажи речи да вдигнете бюджета на 600лв и да вземете тази видео карта  http://nikem-bg.net/computer-components/GB-R777OC-1GD Финалната конфигурация да изглежда така: http://nikem-bg.net/cart/49784p1r49609p1r45925p1r46848p1r46784p1rf.html  = 584лв, ако е нужна и записвачка става около 610лв. Така освен,че ще Ви вървят супер посочените игри,ще имате и опция да играете и повечето от новите заглавия на прилични настройки.   Поздрави и успех с избора!  
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.