Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

headlineR*

Конфигурация и въпрос

Препоръчан отговор

Привет,  

Искам да ви помоля да ми направите една конфигурация за сносен компютър. Бюджета ми е ограничен до около 500 лева. Искам да попитам: има ли как за толкова пари да се направи един добър компютър? Единствените неща, на които много държа да ги има в компютъра ( но ако вие прецените, че са ненужни или твърде високи кажете ) са 4 ядрен процесор и 4GB DDR3 рам.  Горе долу разбирам от компютри, но искам професионално мнение преди да си дам парите! Благодаря предварително,  Поздрави, Жоро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли стар компютър, от който можеш да използваш нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стар компютър имам, но е твърде твърде стар. Мисля че е набор на някои от потребителите на форума.. между 2001 - 2003 година е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Части на старо може и да успееш да имаш 4 ядрен за тези пари приличен. Аз за 400 лева скалъпих точно с 4 ядрен 8ГБ памет и 500ГБ диск + видео HD4670

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стар компютър имам, но е твърде твърде стар. Мисля че е набор на някои от потребителите на форума.. между 2001 - 2003 година е

За какво ще ползвате компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Части на старо може и да успееш да имаш 4 ядрен за тези пари приличен. Аз за 400 лева скалъпих точно с 4 ядрен 8ГБ памет и 500ГБ диск + видео HD4670

Ти си бог! :D Няма значение и да е 2ра ръка, важното е да е хубав и частите да са запазени, не да имат 2 пръста фон дьотен по тях. :D ( образно казано ) Има ли как да ми направиш една примерна конфигурацийка ?  

За какво ще ползвате компютъра?

Мисля да го продам, когато се сдобия с новия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И една от мен с USB 3.0  и SATA 3:

Публикувано изображение

За тия пари може да се измисли и нещо с Intel-ски процесор i3, но пък видеокартата е по-слабичка, ако ще играеш и игри. Иначе няма значение.

Публикувано изображение

Ако си навит да дадеш още малко пари, може да се вземе и по-добро дъно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И една от мен с USB 3.0  и SATA 3:

Публикувано изображение

За тия пари може да се измисли и нещо с Intel-ски процесор i3, но пък видеокартата е по-слабичка, ако ще играеш и игри. Иначе няма значение.

Публикувано изображение

Ако си навит да дадеш още малко пари, може да се вземе и по-добро дъно. 

Адски много благодаря за отделеното време. Игрите, които най вероятно бих играл ще се простират от: Counter Strike 1.6 и Mu Online до Call Of Duty, GTA 4, Team Fortress и Battlefield :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адски много благодаря за отделеното време. Игрите, които най вероятно бих играл ще се простират от: Counter Strike 1.6 и Mu Online до Call Of Duty, GTA 4, Team Fortress и Battlefield :)

Battlefield и COD ги забрави с това вградено видео! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава нека бъде не с вградно. Гледах онзи ден един компютър, сравнително добър, но нямаше допълнителен PCI-E слот ... :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава нека бъде не с вградно. Гледах онзи ден един компютър, сравнително добър, но нямаше допълнителен PCI-E слот ... :/

Няма как за 500 лева да се направи конфигурация с добра видео карта,която да подкарва игрите на добри настройки.Вграденото ще ти върши работа,зависи от резолюцията и от настройките на играта,но Battlefield малко трудно,дори и на най-ниските настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как за 500 лева да се направи конфигурация с добра видео карта,която да подкарва игрите на добри настройки.Вграденото ще ти върши работа,но зависи от резолюцията и от настройките на играта,но Battlefield малко трудно.

Няма как, ако са 1ва ръка. Нямам претенции към 2ра и 1ва, важното е да е запазена периферията.  Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как, ако са 1ва ръка. Нямам претенции към 2ра и 1ва, важното е да е запазена периферията.  Благодаря.

Всъщност COD ще можеш да играеш, но на по-ниски детайли с този А8 5600К:

Ето и GTA 4:

Battlefield 3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CoD е добре но GTA IV и Battlefield.. не са за вградена видео карта особено Battlefield 3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли ми се струва, че става въпрос за по-стари игри? Я първо да уточним за кой BF  става въпрос и за кой CoD. GTA 4 няма претенции за видеокарта. По-скоро за последен пач и процесор. Съмнява ме с конфигурация, набор на половината форум, да са се играли тия игри, за които иде реч в последните постове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да огледам къде какво има и ще ти дам примерна, макар и на старо.

http://obiavi.data.bg/single/454433/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80-amd-phenom-ii-960t 150 Лева

http://prodavalnik.com/gigabyte-78lmt-s2p-i29372553

80 Лева, като това дъно е ново поколение, и поддържа AM3+ процесори.

http://www.jmt.bg/ram-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8-cID=634/ddr3-4gb-1600mhz-adata-pID=19510/ 70 лева

http://prodavalnik.com/gigabyte-ati-radeon-hd-4870-i30300077 100 лева

http://www.jmt.bg/%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5-cID=720/njoy-600w-atx12v-23-pfc-active-50cm-sleeved-cables-ovpoppuvpscpotp-protection-ultra-low-noise-21db-1-x-20--4-pin-atx-1-x-4--4-pin-atx-12v-2-x-6-pin--2-pci-e-5-x-sata-3-x-4pin-molex-pID=23830/ 98 Лева

498 Лева 

ПС: Кутия не съм сложил, потребителя сам си избира кутия каквато му харесва. Това беше най-доброто което успях да скалъпя. Може да се отключи процесора до 6 ядрен с дънната платка от списъка (тъй като Phenom II 960T е скопен 6 ядрен).

С Тази видеокарта ще ти вървят всички споменати игри, както и някои от по-новите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи за кои версии говорим,старите(CoD1;2 ;)  ) вървят перфектно на горепосочените конфигурации...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това според мен е оптималната нова конфигурация, която може да се вземе: MSI FM2-A55M-E33, socket FM2 78.74 AMD A10 X4 5800K, 3800MHz, Socket FM2, Box, 224.99 Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200 об./мин, 85.94

От емаг с безплатна доставка, общо 389.67лв.

От Никем:

2 броя 2G DDR3 1600 SILICON POWER CX-2G67 /NO PSU NJOY 450WGX 450W Passive PFC Общо138.92 лв.

Тотал:

528.59лв.

Доставката от Никем ще е под 10лв. ако ползваш Спиди. С това ще може да играеш дори на medium детайли доста съвременни игри, а по-старите и леките и на високи детайли. Вграденото видео като производителност е равностойно на HD6670 DDR3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.