Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vic7im

Нова конфигурация до 850лв.

Препоръчан отговор

Пускам темата вместо един познат: Иска да си вземе компютър за игри с таван 850лв. Знам,че има доста подобни теми, но все пак всичко да е актуално и за да бъде сигурен в избора, пускам тази тема. Има хард диск и записвачка, но се чуди дали да ползва стария си хард,защото е само 160гб или новата конфигурация да включва и хард. Ако може предложете варианти и с хард и без хард за този бюджет. Ето какви компоненти избрах аз с хард диск:  

Обща стойност - 825.60 лв. с ДДС

Като видеото може и да е 2гб-овия вариант но леко се прехвърля бюджета. Напишете вашите предложения,ако смятате,че може нещо да се смени или изцяло да се вземе нещо по-добро за тази сума. Благодаря на всеки, който ще отдели време на темата. Едит: Няма претенции дали да е интелска или амд, въпроса е просто да се вземе най-производителната машина за 850лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 547.00 лв. с ДДС
Това от никем!

Видео карта MSI AMD Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, DVI-I, PCI-E
 + подарък "
Комплект памети Dual Channel Kingston 8GB (2 х 4096MB ), DDR3, 1866MHz"

За 297.44лв

Всичко общо за 844,44лв с ддс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 547.00 лв. с ДДС
Това от никем!

Видео карта MSI AMD Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, DVI-I, PCI-E
 + подарък "
Комплект памети Dual Channel Kingston 8GB (2 х 4096MB ), DDR3, 1866MHz"

За 297.44лв

Всичко общо за 844,44лв с ддс

Цитирам фр-то :  

MSI видеокартата  и тази рам надеждни ли са? А и тези емаг също? Доста е примамлива промоцията, но изглежда прекалено хубаво за да няма някаква уловка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитирам фр-то :  

Относно Emag,аз от този сайт си купих процесора и хард диска (FX-6350 и 1TB WD,купих ги в началото на месеца) .

Видео картата можеш да я замениш с тази 

Видео карта Sapphire AMD Radeon HD 7850, 1024MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI-D

http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-amd-radeon-hd-7850-1024mb-gddr5-256bit-hdmi-pci-e-dvi-d-11200-16-20g/pd/E0FPKBBBM/

.която е версията с 1GB,но ако не се играят игри на FullHD резолюция няма проблеми.Тази видео карта пак с подарък рам памет 2x4GB

п.п. Рам-та е с малко по-високи волтажи,но не мисля,че ще имаш проблеми.Изчакай мненията и на другите потребители.Според мен офертата е много добра и не е за изпускане,а Emag често правят промоции  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих предложил замяна на видеокартата с по-бързата GB N65TBOC-1GD GTX650 TI GDDR5 за 260 лева. Разликата спрямо HD7790  е достатъчно голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.която е версията с 1GB,но ако не се играят игри на FullHD резолюция няма проблеми.Тази видео карта пак с подарък рам памет 2x8GB

Рам паметта е 2x4GB, не 2x8GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих предложил замяна на видеокартата с по-бързата GB N65TBOC-1GD GTX650 TI GDDR5 за 260 лева. Разликата спрямо HD7790  е достатъчно голяма.

Да не се бъркате с 650 TI BOOST? При бенчмарковете в нета/ю-туб  7790-ката се представя доста по-добре в игрите от 650 TI .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не се бъркате с 650 TI BOOST? При бенчмарковете в нета/ю-туб  7790-ката се представя доста по-добре в игрите от 650 TI .

Не се бъркам, но това е едногигабайтовата версия. 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се бъркам, но това е едногигабайтовата версия. 

Публикувано изображение

Моя грешка, не съм обърнал внимание,че е боост версията. Значи правилно е по-добра от 7790. 

Благодаря за съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка, не съм обърнал внимание,че е боост версията. Значи правилно е по-добра от 7790.  Благодаря за съвета.

Единствената разлика спрямо 2 GB  версия е по-ниската честота на паметта - 5000 вместо 6000 MHz.  Това не би трябвало да е чак такъв проблем. Пропускателната способност на шината към паметта е 120 GB/s срещу 86 GB/s  за GTX650 Ti  и 144 GB/s  за GTX650 Ti Boost 2 GB. Останалото е еднакво с 2 GB  версия. По-бавна е , но пък в случая по-бърза от HD7790. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.