Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

здравейте, има тема със същото име но е много стара и почти нищо което да ми помогне.

става дума за безжична връзка на лаптоп ASUS F5.

лаптопа го взех втора ръка с XP, свързва се с мрежата която хващам с моя лаптоп, но не отваряше страници в нета.

преинсталирах го с W7 SP1 и проблема ми се реши, но до вчера. сега отново е свързан към мрежата която ползвам с другия комп, но иконката ми е с жълтия триъгълник с удивителна ( ограничена мрежа). преинсталирах го пак и пак и пак,но проблема си е се съшия. разходих се из квартала да пробвам и с други незащитени мрежи и резултата е същия. само на интербилд мрежите липсва триъгълника.

неразбирам много от компютри но досега се оправях с "проба грешка" и с много четене във форумите.

моля помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай драйвера, пробвай с по-нов или по-стара версия на драйвера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

За да можем да ти бъдем полезни дай малко информация, какво IP ти раздава рутерчето по DHCP? Колко машини има вързани зад този WiFi рутер? Имаш ли ping до Default Gateway-a ? Какво ти казва :  

traceroute dir.bg

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Какво ти казва :  

traceroute dir.bg

Поздрави!

Една малка поправка само колега. Командата при Windows ОС е;

tracert dir.bg

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една малка поправка само колега. Командата при Windows ОС е;

;)

Приемам забележката ;) по навик си пиша traceroute (поне не му написах tracepath или mtr  нали? :D ).  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета почти нищо не вдянах освен за драиверите......още не съм пробвал с тях

рутера незнам колко са включени в него щот е на комшия, но дори и да си откача другия компютър от мрежата този въпросния продължава да е с ограничена връзка.

Здравей колега,

За да можем да ти бъдем полезни дай малко информация, какво IP ти раздава рутерчето по DHCP? Колко машини има вързани зад този WiFi рутер? Имаш ли ping до Default Gateway-a ? Какво ти казва :  

traceroute dir.bg

Поздрави!

а тука незнам как да отговоря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рутера незнам колко са включени в него щот е на комшия

Когато си плащаш за интернет - тогава ще мрънкаш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си плащаш за интернет - тогава ще мрънкаш .

аз не се оплаквам от връзката, а от компа. дори не се оплаквам ами търся помощ или по твоята логика да не ползвам форума , а да го закарам на сервиз? благодаря все пак за съвета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал , ако крадеш интернета от комшията може да те е резнал по мак .

ПП. Така аз бях пуснал във квартала безжична с надпис свободна :) но не беше свързан с интернет , точно заради такива които се опитват , за две кутии цигари да търсят под вола - теле :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал , ако крадеш интернета от комшията може да те е резнал по мак .

ПП. Така аз бях пуснал във квартала безжична с надпис свободна :) но не беше свързан с интернет , точно заради такива които се опитват , за две кутии цигари да търсят под вола - теле :D

проблема ми не е само с тази мрежа, а с всичките и то само на този лаптоп. на моя  си стария нямам проблем дори и на таблета има нет.

п.п. и работата не е за 5-те лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.