Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой знае ли дали може да се използва рутер на Виваком /ADSL/ за Интернет от друг доставчик ?Чувал съм,че някои може ли (някакви черни Pirelli) ,а други не.По принцип въобще могат ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали може да се използва рутер на Виваком /ADSL/ за Интернет от друг доставчик ?Чувал съм,че някои може ли (някакви черни Pirelli) ,а други не.По принцип въобще могат ли ?

По принцип не. Иначе ако се влезе във фърмуера и има опция за назначаване на някой от ЛАН портовете за WAN можете да го ползвате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип може, ако рутера е от черните Пирели. Единия от Лан портовете може да се назначи, като Ван, но от опита си с тези рутери достигнах до заключението, че работи единствено с динамично ИП. Все пак разгледайте настройките му, може би има модели с възможност за статично ИП.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи - ветър и мъгла :) Играл съм си ей така за спорта - нищо не става особено като речеш да му клонираш и мак адреса - умира и тръгва само след ресет :D При цена на рутерите под 20 лева изобщо нужно ли е да се занимавате с такива боклуци които отдавна и от виваком са ги изхвърлили и като чуят от съпорта че ползвате такова пирели - веднага го сменяват .

ПП. Назад във форума има теми ако му се играе , да чете и да ръчка . Има даже пичове които са го накарали да тръгне , което аз не вярвам , защото съм си играл при два различни доставчика :no-no: а може при тях да е тръгнал като суич :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ги сменят тези пирелите,да им се обадя да ми го сменят.А този с който евентуално ще се смени ще свърши ли работа ? Аз иначе имам и едно друго по старо,бяло на цвят беше до колкото си спомням.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако си абонат все още на виваком - обади се . То и сега дават бели :) но нямат тая опция :D

Тоя и тоя ако не се лъжа - става за експерименти

Това е новия - :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все още съм абонат на тях до Декември месец,и за това мислех дали да не си оставя рутера от тях,че ще  мина на друг доставчик.Но щом няма да ми свършат работа няма смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва а и ако се откажел легално :) поне така беше преди , ме накараха да върна рутера в офиса - то не беше тогава още рутер ами само модем когато им бях абонат .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен първият ми рутер Huawei го взеха, после едно ZTE и едно пирели. Вее мисля че искат да ги връщате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не винаги, аз бях с някакъв син и никой не си го поиска като прекратих договора. Това преди около 2 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам модем от Виваком CT-5367 -   http://img17.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/20716781_1_585x461.jpg .

Та по темата- Вързал съм си към модема на LAN 4x буксата кабела който е от друг доставчик (при който IP-to е статично, не се променя) и към другите букси 3 и 2 съм вързал 2 компютъра и ползвам модема за рутер. Проблема е , че немога да настроя WIFI на модема да разпръсва сигнал от доставчика на интернет ( вастроил съм мрежа за WIFI, лаптопа ми я открива и се свързва с нея но няма връзка с интернет). Някой може ли да помоне с това, ще съм много благодарен

и още нещо, когато кабела от другия доставчик е сложен в модема и използвам модема като рутер немога да вляза в настроиките на модема ( като напиша в браузъра 192.168.1.1  ми излиза че google неможе да намери търсеното , а аз го пиша горе където се пишат адресите). когато махна кабела на доставчика от модема вече мога да вляза в настройките без проблем!

Редактирано от Grafa_ss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.