Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам за програма с която мога лесно да направя 1 лого за училищната телевизия... Имам идеята за логото снимана http://prikachi.com/...23/6617623m.jpg и мисълта ми е дали някой може да ми обясни как да го направя  :) Благодаря предварително. 

Разбрах и някакво име corel draw но не знам как се прави с него и ако има някой да ми обясни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с Фотошоп. Уроци може да намериш в Google. Просто напиши:"как се прави лого с photoshop". Има доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.mediafire.com/download/exnfhpkxuw4c8z0/tv.ai

Конвертирал съм ти го във векторен формат, само го отваряш в CorelDraw и правиш, каквото си решил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не не не си ме разбрал :D искам това да го направя на CorelDraw само, че изчистено нали щото то това е правено на ръка Да стане като на телевизия лого не така криво ;D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не не не си ме разбрал :D искам това да го направя на CorelDraw само, че изчистено нали щото то това е правено на ръка Да стане като на телевизия лого не така криво ;D

Публикувано изображение

Това ли търсиш?

Редактирано от sheky (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това ли търсиш?

Ако обичаш и ако нямаш нищо против качи корелския файл за да видим как точно е направено.

В интерес на истината аз също реших да помогна като го направя, но се оказа, че познанията ми не са на съответното ниво.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако обичаш и ако нямаш нищо против качи корелския файл за да видим как точно е направено.

В интерес на истината аз също реших да помогна като го направя, но се оказа, че познанията ми не са на съответното ниво.

Поздрави

http://shekyto.hit.bg/5.rar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах... забравих да спомена, че е правена с Adobe Illustrator.

Без да звучи като упрек, по-скоро го приеми като съвет. Много грешки има при структурирането на логото. Дизайна и композицията не ги коментирам, а само техническата част. Първо цветовата гама не си подхожда, имате син, зелен и червен цвят, които са напълно несъвместими и ефекта се губи. Второ премахнете ефектите и преливките, напълно ненужни са. Трето, когато подавате проект се съобразете с формата на файла. Няма как файл правен на Ai да е съвместим с Corel. Запишете файла в .eps и го дайте отново, за да може да се отваря и от др векторна програма. Четвърто, всички текстове трябва да се конвертират в криви, защото си представи, че човека отсреща може да няма шрифта, който си използвал при създаване на логото и съответно TV ще излезе или с маймуни или програмата, с която се отваря ще си сложи шрифт по подразбиране и тогава логото губи идентичност.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да звучи като упрек, по-скоро го приеми като съвет. Много грешки има при структурирането на логото. Дизайна и композицията не ги коментирам, а само техническата част. Първо цветовата гама не си подхожда, имате син, зелен и червен цвят, които са напълно несъвместими и ефекта се губи. Второ премахнете ефектите и преливките, напълно ненужни са. Трето, когато подавате проект се съобразете с формата на файла. Няма как файл правен на Ai да е съвместим с Corel. Запишете файла в .eps и го дайте отново, за да може да се отваря и от др векторна програма. Четвърто, всички текстове трябва да се конвертират в криви, защото си представи, че човека отсреща може да няма шрифта, който си използвал при създаване на логото и съответно TV ще излезе или с маймуни или програмата, с която се отваря ще си сложи шрифт по подразбиране и тогава логото губи идентичност.

Не знам защо всички заговориха изведнъж за Corel. Никога не съм си мислел за него за да се досетя, че някой ще иска да отваря файлът с него.

За цветовете знам. Аз си го представях по друг начин и го направих по друг начин, но детето искаше да е ТОЧНО с тези цветове, направено по точно този начин. Иначе хич и не съм специалист или гуру... Знам какво е да ти трябва нещо такова, а да не може да се оправиш за това реших да му помогна...

А колкото до направата - ми не знам... все пак това са три елипси и два текстови надписа. Колко сложно ще да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо всички заговориха изведнъж за Corel. Никога не съм си мислел за него за да се досетя, че някой ще иска да отваря файлът с него.

За цветовете знам. Аз си го представях по друг начин и го направих по друг начин, но детето искаше да е ТОЧНО с тези цветове, направено по точно този начин. Иначе хич и не съм специалист или гуру... Знам какво е да ти трябва нещо такова, а да не може да се оправиш за това реших да му помогна...

А колкото до направата - ми не знам... все пак това са три елипси и два текстови надписа. Колко сложно ще да е.

Ок разбирам. За Corel се говори още в началото на темата, но това е без значение. Просто като съвет, когато предаваш проект, той е препоръчително да е в .eps за да имам съвместим стандарт на файла, както и шрифтовете трябва да са конвертирани в криви. Иначе похвално, че си помогнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави

Аз останах с впечатление, че е правен на корел, затова помолих за корелския файл.

Както и да е. Важното е, че има хора, които искат и могат да помогнат.

Поздрави

Редактирано от 2249 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз останах с впечатление, че е правен на корел, затова помолих за корелския файл.

Както и да е. Важното е, че има хора, които искат и могат да помогнат.

Поздрави

Нъл за туй казах "Забравих да кажа, че е правен на ai" което си личи от разширението де...

http://shekyto.hit.bg/6.rar

Ето в eps.

Я пусни и твоя опит за направа на логото. Нищо, че не си го довършил... каквото е направено това.

Ок разбирам. За Corel се говори още в началото на темата, но това е без значение. Просто като съвет, когато предаваш проект, той е препоръчително да е в .eps за да имам съвместим стандарт на файла, както и шрифтовете трябва да са конвертирани в криви. Иначе похвално, че си помогнал.

За текстовете знам, но за първи път работя с илюстратора, и така и не разбрах как да ги конвертирам.

С фотошоп ми е къде по лесно. Може би трябваше да го направя с него.

Редактирано от sheky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с Фотошоп. Уроци може да намериш в Google. Просто напиши:"как се прави лого с photoshop". Има доста.

Photoshop не е подходяща програма за лого, поради много причини... А че може, може... ама не е това програмата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Photoshop не е подходяща програма за лого, поради много причини... А че може, може... ама не е това програмата.

Не е подходящ само поради една единствена причина. Защото с него не може да се създаде векторен файл, а може да се създават растерни файлове с векторни елементи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е подходящ само поради една единствена причина. Защото с него не може да се създаде векторен файл, а може да се създават растерни файлове с векторни елементи.

Ами да... За думата ли се хващаш?... ("много") Имал съм предвид причините, поради които се използва векторна графика за подобни задачи. Има ли спор тук или темата вече е безсмислено да се предъвква?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.