Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам как мога да създам някакъв простичък форум. И с прилежен хостинг или хостинг на евтина цена, нещо подобно на това - http://forum.herozero.bg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си phpbb, инсталирай си го на твоето пц и го разгледай. Като свикнеш го качи на някакъв хостинг. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл да го разгледам? Изтеглих го, но е просто ZIP файл и не трябва да го инсталирам. Вътре има и други файлове и много много не разбирам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами започва да се чете и рови в интернет, кое и как да се направи. Не разбирам е най-лесния отговор на всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а тъй като явно няма да се справя не може ли да ми предложите нещо подобно на "ovo"? Там и сайта и форума се правят супер лесно и освен това е безплатно. Няма ли нещо такова, обаче да е на платен хостинг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почва се от HTML с негова помощ си правиш всякакви сайтове. След това минаваш към PHP с него се правят динамични уеб странници като форуми, онлайн магазини и други. Няма да са ти излишни и CSS и JavaScript ако ще се занимаваш сериозно с проектиране на уеб странници. Търси всякакви материали и книги за посочените по горе езици. По темата има много книги. Вадиш си карта за библиотеката (не струва милиони) и почваш да четеш.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хостове платени имат опция за инсталиране на безплатни CMS и форум скриптове и дори site builder.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно елементарно търсене и си готов ... ама кой да се сети че има гугъл. Обърни внимание на петия линк.

Почва се от HTML с негова помощ си правиш всякакви сайтове. След това минаваш към PHP с него се правят динамични уеб странници като форуми, онлайн магазини и други. Няма да са ти излишни и CSS и JavaScript ако ще се занимаваш сериозно с проектиране на уеб странници. Търси всякакви материали и книги за посочените по горе езици. По темата има много книги. Вадиш си карта за библиотеката (не струва милиони) и почваш да четеш.

Успех!

Човека търси нещо съвсем друго, но все пак ако ще се занимава с неща от сорта, не е лошо да ти послуша съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но на мен ми трябва САМО ФОРУМ, а не форум и сайт. Мисля, че това улеснява задачата ми до някаква степен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми инсталирай си един. Има упътвания. И да - някои платени хостинги, включително и български имат възможност за автоматизирано инсталиране на форумни системи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква програма трябва да използвам, за да го кача и разгледам?

Браузър и FTP клиент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре благодаря за помощта, а ако някой знае такава услуга, която разполага със вграден панел от където нещата се правят по лесно да предлага :D И да попитам от къде мога да намеря хост и т.н.?

Редактирано от Archy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре искам само да задам последен въпрос. Видях, че системата на "ovo" е мнооооооого проста и е много лесно да си направиш форум по какъвто начин искаш. Искам само да попитам след като го прехвърля към друг домейн оставам ли към "ovo" и какво става примерно, ако затворят сайта и т.н. След като премина на платен домейн ще остана ли със същите опции за форума или нещо се променя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи качих phpbb3, но от 900 файла ми качи 100 и ми даде неуспешно на 800. Какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи качих phpbb3, но от 900 файла ми качи 100 и ми даде неуспешно на 800. Какво да правя?

Отказваш се. Ползата от безплатните хостинги е, че получаваш безплатни клизми. Ово-мово, целта на всички като тях е да хванат каракуди на гола кукичка.

Като искаш да спестиш 5лв/мес за платен  хостинг, направи си домашен хостинг, което е огромно предимство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказваш се. Ползата от безплатните хостинги е, че получаваш безплатни клизми. Ово-мово, целта на всички като тях е да хванат каракуди на гола кукичка.

Като искаш да спестиш 5лв/мес за платен  хостинг, направи си домашен хостинг, което е огромно предимство.

Искам да попитам добре ли е да си платя за хостинг и да кача сайт от ".tk" там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам добре ли е да си платя за хостинг и да кача сайт от ".tk" там?

Закакво ти е да качваш сайт който писан с html(поне предполагам,че е такъв),когато самишт хост ти предлага безплатни CMS.Просто си инсталираш една WordPress,Joomla,Drupal или какво си избереш.Прехвърли статиите(става бавно),но си заслужава усилието.Всеки иска лесното,да стане веднага,еми не става.Искат се и не малко усилия и от твоя страна.

А пък да ли е добре да си вземеш плате хост - няма две мнения по въпроса.Винаги е по-добре от гледна точка на правата които ти дава за промяна,и добавките който получаваш.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.