Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Накaтa

Избор на елипси за кола.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Дойде време за смяна на авто-тонколоните. До сега свиреха оригиналните на Рено 19(98г.) като за предна линия имаше монтирани мисля, че 6" на вратите отпред - 2 лентови, а отзад стари хартиени под пластмасите които от скоро време започнаха да издават бражденето както при когато даден говорител е пред изгаряне или е със скъсана мембрана. Причината поради която искам да взема елипси вместо говорител с същите размери и съпротивление е, че доста трудно извадих старите говорители от пластмасата, едвам не я счупих и не мисля да се престаравам да слагам отново там говорители като не съм сигурен дори дали ще паснат сполучливо. Бюджет 100-120 мах. като се има в предвид, че съм от Пазарджик и ще е добре ако магазина е тук, да спестим поне от доставка. CD-то е Sony CDX-GT20. П.П. Не залагам на това да са толкова мощни, от колкото ясният звук.  Ще е хубаво ако могат на място да изрежат отворите за поставянето им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За точен модел, не мога да помогна.

Но от тук ,може да се консултирате и да си изберете подходящи тонколони.

Също могат да Ви ги монтират, ако не можете сами.

Имат магазин и във Пазарджик.

Преди време и аз сменях говорителите при тях и останах доволен.

Ако, не отивате по техно-веригите и гледате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За точен модел, не мога да помогна.

Но от тук ,може да се консултирате и да си изберете подходящи тонколони.

Също могат да Ви ги монтират, ако не можете сами.

Имат магазин и във Пазарджик.

Преди време и аз сменях говорителите при тях и останах доволен.

Ако, не отивате по техно-веригите и гледате.

Точно за Авал си мислех и аз.  Обаче ще чуем ли мнения за дадена марка/модел от някой ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,от мен не.Причината е, че повечето модели над 100 пари са  яки.

Обаче, монтажа.Елипса в автомобил се монтира с ОСТРИЯт си край ,насочен към шофьора.

Това  е тъй, щото да може да се сложи още една елипса до първата.Така  дори без суб, не се усеща липса на бас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,от мен не.Причината е, че повечето модели над 100 пари са  яки.

Обаче, монтажа.Елипса в автомобил се монтира с ОСТРИЯт си край ,насочен към шофьора.

Това  е тъй, щото да може да се сложи още една елипса до първата.Така  дори без суб, не се усеща липса на бас.

Няма ли да е по добре както каза ти, с острият край към шофьора, но да са разделени една от друга. В смисъл такъв, че едната да е в по - левия край на кората, а съответно другата в по - десния ? Иначе за поставянето им с острият край към шофьора не съм чувал как свирят, като модели съм слушал JVC, SonyXplod и Hertz и честно казано не съм правил толкова голяма разлика между качеството. Обаче докато при едни баса е по - дълбок, при други е по ясен(отчетлив) и с по - ясен звук. За това исках мнения за даден модел, понеже колата се води хечбек и обема в който ще свирят е по - голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.