Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Опитвам се да инсталитрам Уиндоус 7 на HP dv6 ,доиде с инсталиран Уин 8 ,но срещам проблеми с това как да го нарека недоработено ли или не зная точно UEFI .От BIOS настройх да бутва от USB чрез включване на Legacy ,инсталира се нормално ,но  след рестарта се появи съобщение че няма инсталирана операционна система на HDD. Погледнах в BIOS,там нещата отново си бяха с Legcy -disable .Направих флашка с UEFI,разпознава я но когато се посочи да бутне от нея излиза съобщението за автентичнос и след ENTER лаптопа се гаси . От BIOS изключих Secure boot ,но ефекта е нулев . Четох за този проблем и от HP дават някакви препоръки да се свали батерията ,да се задържа бутона за пускане за да се нулирало всичко ,но това при мен не дава никакъв резултат. Ако някой е имал подобен проблем или знае някакви начини за решение ще съм благодарен за всеки отговор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай със DVD.

Редактирано от smarttechnologies (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай със DVD.

Опитах ,със x64  както трябва ,ефекта е същия . Сложих и друг HDD , инсталирах го от DVD и след рестарта отново същата история .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При самата инсталация трябва да изтриеш всички дялове и да ги създадеш отново! Направил ли си го?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При самата инсталация трябва да изтриеш всички дялове и да ги създадеш отново! Направил ли си го

Изтрих дяловете преди инсталация . Създадох наново дялове . Това не помага .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно нещо не правиш както трябва! 1. Secure boot - disabled! 2. На Advanced options UEFI го заменяш със CSM! След това при инсталацията на 7цата изтриваш всички дялове, създаваш нов и го форматираш! И инсталираш на него! Това е!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно нещо не правиш както трябва! 1. Secure boot - disabled! 2. На Advanced options UEFI го заменяш със CSM! След това при инсталацията на 7цата изтриваш всички дялове, създаваш нов и го форматираш! И инсталираш на него! Това е!

Успех!

Такава опция в BIOS "Advanced option " няма , за да заменя UEFI  с каквото и да е . За UEFI има единствено Ipv4 ,Ipv6 и Ipv4+Ipv6 .

DVD с Уиндоус трябва ли да е записан във някакъв формат за UEFI ,или както аз се опитвам да инсталирам от нормално записан диск с Уиндоус 7 x 64

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е сега да не е с MBR, a с GPT, затова седмицата не иска да зарежда. Това се променя с live CD през CMD и е много лесно.

http://www.sevenforums.com/tutorials/26203-convert-gpt-disk-mbr-disk.html

Редактирано от Право Токов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро брах ядове с това UEFI на един Asus. Влизаш в BIOS и търсиш опция AHCI, след което я променяш на IDE. Така реших проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Биос на това HP ,няма опции за ACHI и каквито и да е такива промени . Току що направих инсталацията . При един от опитите да забраня Secure boot  ми изписа да въведа код ,въведох кода който беше излязъл и това забрани функцията изцяло . Рестартирах и дадох да бутва от Ivp4 UEFI и се получи . Как стана така и не разбрах със сигурност . Тази боза UEFI e поредната недомислица която сега се мята на новите машини ,а никой и по никой начин не е разбрал точната полза от това . Единственото което е сигурно са проблемите който създава . Благодаря на всички за отговорите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сме живи и здрави, който е въвел UEFI да го ****!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро брах ядове с това UEFI на един Asus. Влизаш в BIOS и търсиш опция AHCI, след което я променяш на IDE. Така реших проблема.

На Asus F550C това не помогна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста се рових и четох за проблемите с UEFI. Говорих с хора който са професионално в областта в която ние пишем . Направих запитване към HP , Asus ,Sony ( подразделенията им в България ) . Отговорите бяха точно такива до каквито сме стигнали и ние . Никой и никъде няма точно решение за този проблем . Дори и повече ,при две еднакви машини HP начина по който се реши проблема при единия ,не се получи при другия . Машините бяха dv6 -6co5ea.  При четенето насам натам се оказа че и не всички машини от този модел са са UEFI . От Asus  отговора на някакъв там специалист беше повече от странен- " Това си е индивидуално за всеки лаптоп " . За мен това нещо от самото начало е проблемно .Не показва някакви предимства пред БИОС ,и насилственото му налагане прилича точно на налагането на Windows 8 .Четох доста статистики и за оказва че близо 70 % от хората закупили машини с Windows 8 , веднага или след не много време го заменят със Windows 7. Лично за мен се повтаря историята със Vista - налагане ,продажба с предварително инсталиране и след това масово връщане към XP . Лек ден на всички .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем с един Asus X55A , след като му кача Windows 7 той се рестартира постоянно. Сега му качих Win XP  но нещо не ми харесва - ако му дам да провери диска или да го форматира му отнема по 4-5 часа - все едно диска е с bad сектори . Не мога да разбера какво е омазало това UEFI .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.