Премини към съдържанието
nikolay.g

Въпрос за гражданска отговорност-плащане на вноски

Препоръчан отговор

Добър ден! Имам сключена застраховка гражданска отговорност с плащане на 4 вноски. Изтече ми третата вноска и ми остана да платя последната, но не съм си в града и не мога да отида при брокера, при когото съм си направил застраховката. Въпросът ми е мога ли да платя последната си вноска при друг брокер? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е мога ли да платя последната си вноска при друг брокер? Благодаря предварително!

щом пишеш тук явно имаш достъп до интернет

В този случай въпроса ми е след като имаш достъп до интернет защо пишеш тук а не намериш телефона на твоето застрахователно дружество и не ги питаш тях?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден! Имам сключена застраховка гражданска отговорност с плащане на 4 вноски. Изтече ми третата вноска и ми остана да платя последната, но не съм си в града и не мога да отида при брокера, при когото съм си направил застраховката. Въпросът ми е мога ли да платя последната си вноска при друг брокер? Благодаря предварително!

Имаш няколко дни гратисен период, след изтичане датата на последната вноска през които може да платиш без застраховката да стане невалидна. При друг брокер може и да е възможно да платиш, но трябва да е от същата застрахователна компания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш няколко дни гратисен период, след изтичане датата на последната вноска през които може да платиш без застраховката да стане невалидна. При друг брокер може и да е възможно да платиш, но трябва да е от същата застрахователна компания.

За гратисния период знам,но и до тогава не съм сигурен, че ще се видя с моят брокер. След работа ще отида при брокер от същата компания тук и ще попитам, да се надявам да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брокерите работят с много дружества. Няма "Брокер на същата компания"... Този срок е точно 15 календарни дни, в които застраховката остава в сила. Това обаче е за Застрахователят, той носи отговорност дори вноската да не е платена в тези 15 дни. За КАТ като те спрат, няма тези 15 дни и те глобяват. плащането в друга агенция или брокер би трябвало да е възможно. Само комисиона и АСР-тата не знам как ще си оправят, но това е вътрешен проблем на застрахователното дружество. Брокер на същата компания :D :D неформално може и да има. SDI са тясно вързани с Булстрад, Банковите брокери предпочитат определени застрахователи, както са Райфайзен и Уника :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брокерите работят с много дружества. Няма "Брокер на същата компания"... Този срок е точно 15 календарни дни, в които застраховката остава в сила. Това обаче е за Застрахователят, той носи отговорност дори вноската да не е платена в тези 15 дни. За КАТ като те спрат, няма тези 15 дни и те глобяват. плащането в друга агенция или брокер би трябвало да е възможно. Само комисиона и АСР-тата не знам как ще си оправят, но това е вътрешен проблем на застрахователното дружество. Брокер на същата компания :D :D неформално може и да има. SDI са тясно вързани с Булстрад, Банковите брокери предпочитат определени застрахователи, както са Райфайзен и Уника :)

Точното определение е агент на застрахователната компания, докато брокер е малко по-различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точното определение е агент на застрахователната компания, докато брокер е малко по-различно.

Не малко, ми много. Брокерите работят с почти всички компании едновременно (кои с повече, кои с по-малко), агента има право да работи само с една единствена компания и да бъде нейн представител :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да я платиш навсякъде, не само при брокер. За двете седмици ти казаха. Катаджиите не ти проверяват платеното. Имаш валидна застраховка. Могат да се заядат единствено за липса на залепен валиден стикер (50 лв.). Там зависи - кой ден на десетдневката е - ако примерно датата е 14 до 20 вкл. ще ти е валиден стикера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.