Премини към съдържанието
Мишо

Помощ за качване на галерия в PHP-поддържащ сървър

Препоръчан отговор

Здравейте,

Регистрирах се в един безплатен сървър (byethost.com), който поддържа PHP. На него исках да каче 4images скрипт (за галерия). Всички изтеглени файлове качих в папката "htdocs" но не може да се отвори! Моля помогнете. Иначе адреса е thedailyprophet.byethost12.com ако ви интересува

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как не се отваря? Кажи точно какво става.

Нали не се опитваш да отвориш thedailyprophet.byethost12.com/htdocs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как не се отваря? Кажи точно какво става.

Нали не се опитваш да отвориш thedailyprophet.byethost12.com/htdocs

Отваря се бял екран!

Не! Само така: thedailyprophet.byethost12.com/

Редактирано от Мишо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо става така.При мен инсталатора тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отворя страницата с качените файлове, ми започва инсталацията (install.php). Моля някой да ми обясни как да попълня това:

4imagesscreen4ng.th.jpg

P.S.:Виждал съм други 4Images галерии на сървърите на byethost.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Database server hostname - Тук пишеш localhost

Database name - Името на датабазата.Пробвай да напишеш някакво име, ако не я създаде, ти трябва да я направиш и тук и слагаш името.

Database username i password - Тук обикновено е името и паролата ти за хостинга.

Prefix for tables... - Как да се казват таблиците.Например 4images_Мишо

Admin configuration - Създаваш администраторки акаунт и му задаваш парола.

Дано да съм ти помогнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз съм си изтеглела тази програма 4images, но немога да я отворя, всички файлове са на PHP срип да не би да иска някаква програма или нещо друго, ако може инякаква летература как се работи с 4images. Благодаря ви предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте и аз съм си изтеглела тази програма 4images, но немога да я отворя, всички файлове са на PHP срип да не би да иска някаква програма или нещо друго, ако може инякаква летература как се работи с 4images. Благодаря ви предварително :doh:

4images не е програма cool.gif

Качи ги на сървъра и после ги отваряй през интернет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Prefix for tables... - Как да се казват таблиците.Например 4images_Мишо

Оставяш го така, инсталатора ще направи таблици в базата с този префикс 4images_ (не че е фатално, но след това в базата ще има таблици с 4images_Мишоpictures, 4images_Мишоusers....)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
4images не е програма cool.gif

Качи ги на сървъра и после ги отваряй през интернет!

О! Нзнаех. Много благодаря, че ме светна в това. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих, това което ми каза Мишо, качих ги и ги отворих, почнах да попълвам и като настисна да се инсталира ми дава ето това

Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /home/freehost/t35.com/g/a/gallery-potter-hogwarts/includes/db_mysql.php on line 39

DB Error: Could not connect to the database server (localhost, dizzy).

Сигурно имам, някъде грешка или незнам, може ли някой да ми помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде се качват файловете в byethost.com нещо не го намирам :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Регистрирах се в един безплатен сървър (byethost.com), който поддържа PHP. На него исках да каче 4images скрипт (за галерия). Всички изтеглени файлове качих в папката "htdocs" но не може да се отвори! Моля помогнете. Иначе адреса е thedailyprophet.byethost12.com ако ви интересува

Провери каква версия на PHP ти препоръчват от readme.txt файла,може да се окаже несъвместима с твоята галерия,също и с каква версия на SQL.Може да пробваш да се поровиш и във config.php или нещо от тоя род заглавия.

Същото се отнася и за "dizzy"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро за Dizzy - не е конфигурирала правилно хоста нa MySQL базата... Ако даде конфига, може да се ориентираме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз изпозвам този сървар t35.com за качване. Следкато качих всичики файлове и ми се получи това за попълване, след като го попълня ми пише, че има грешка със Database server hostname и Database username. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаема dizzy,

Вижда се още от съобщението за грешка, че ползваш t35.com, поради което проверих и за това те помолих да споделиш - какво си въвела за MySQL хост и парола.

Направих си труда да преживея две регистрации на този свободен хостниг въпреки, че и на началната страница никъде не видях да предлагат MySQL (SQL) услуга. Не знам къде и какво въвеждаш наистина, след като t35.com НЕ ПРЕДЛАГА тази услуга на потребителите с безплатен хостинг. Услугата се предлага само за платения хостинг. Ако ти си от платените потребители - виж в регистрацията или в профила си за гореспоменатите данни.

Успех в борбата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О съжалявам, не ти разбрах първоначално въпроса. Значи аз съм с безплатен хостинг и няма MySQL . И до колокото разбрах, ако въобще съм разбрала нещо трябва да използвам хостинг който да предлага SQL, за да не ми излиза такава грешка така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това и аз го разбрах, вече.

За теб има две решения:

1.Да ползваш безплатна MySQL база на ДРУГ сървър

2.Да качиш галерия, която НЕ ползва база (или има опция да не ползва). Бих ти препоръчал например phpGraphy. Лесно е - качваш файловете на хостинга, пускаш dizzy.t35.com/install.php и като те пита за база данни отговори с опция flat files.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Сега ще го изпробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвах първия начин с друга безплатна MySQL база на друг сървър и се получи... ъ... почти де само дето има няколоко файла които имат отперд преди името си точко /. / и не могат така да се качат, всъщност те че се качват качват се ама после ги няма, промених им името ама така не става защото излиза грешка как мога и въобще мога ли да ги кача по някакъв начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип файлове с ".name" се считат за скрити в *nix операционни системи. Опитай да ги качиш, но без "." в началото - не би трябвало да има никакъв проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че става досадна вече, но тъйкато нищо не стана пробвах с друг сървар php0h.com само, че при регистрацията ми дадаха това

* Username: phgallery

* Password: ******

* MySQL Host: localhost

* MySQL Database: phgallery

* FTP Server: php0h.com

* phpMyAdmin URL: http://support.php0h.com/myadmin/

* Website URL: http://phgallery.php0h.com/

И така от къде мога да кача файловете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко оправих се. Много благодаря за помоща. :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, спокоен съм вече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.