Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте :) Интересува ме Мтел Сърф пакетите за мобилен интернет с отделна СИМ карта ли са или се "прикрепят" задължително към вече съществуващ план включващ разговори.  Идеята ми е на двусимов телефон да ползвам Мтел Сърф ако е самостоятелен и на другата карта различен оператор за разговори. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте :) Интересува ме Мтел Сърф пакетите за мобилен интернет с отделна СИМ карта ли са или се "прикрепят" задължително към вече съществуващ план включващ разговори.  Идеята ми е на двусимов телефон да ползвам Мтел Сърф ако е самостоятелен и на другата карта различен оператор за разговори. Благодаря!

Посетете офис на Мтел и ще Ви бъде отговорено точно на въпроса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посетете офис на Мтел и ще Ви бъде отговорено точно на въпроса!

Тука малко ше те критикувам. Едва ли ше му бъде отговорено точно на въпроса. Консултантите, които мобилните оператори наемат за магазините си са такива некадърници, че лошо да му стане на човек. Мога много примери да дам, мързи ме в момента де. Но ако се наложи, ще се подкрепя с примери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тука малко ше те критикувам. Едва ли ше му бъде отговорено точно на въпроса. Консултантите, които мобилните оператори наемат за магазините си са такива некадърници, че лошо да му стане на човек. Мога много примери да дам, мързи ме в момента де. Но ако се наложи, ще се подкрепя с примери.

С критиката ти съм съгласен, но за да я подкрепиш наистина, вземи че отговори на човека. Аз си мисля, че след като е план на мобилен оператор, то във всеки офис трябва да дадат компетентна информация на питащият. Затова са поставени консултантите, а не да си чешат мъдурите! На мен ми отговарят на всеки въпрос, който до сега съм им задал /Виваком/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям веднага: идея си нямам дали е допълнителен пакет към текуща карта или отделна сим карта. Ако е отделна сим карта върви с флашка. Но имай предвид, че много малко двусимови телефони го могат това, което ти искаш, а именно от едната карта да се провеждат разговорите, а от другата по дефолт интернета да се ползва само. Та преди да правиш каквото и да е, провери твоя може ли го тва или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям веднага: идея си нямам дали е допълнителен пакет към текуща карта или отделна сим карта. Ако е отделна сим карта върви с флашка. Но имай предвид, че много малко двусимови телефони го могат това, което ти искаш, а именно от едната карта да се провеждат разговорите, а от другата по дефолт интернета да се ползва само. Та преди да правиш каквото и да е, провери твоя може ли го тва или не.

Защо да не може. Аз мисля по следният начин, на Слот А, основния, се слага картата с интернета, следователно се правят и настройките за интернета, във Слот Б се слага картата само за разговори, когато искаш да направиш обаждане просто избираш да е от Б, а обаждане от А гледаш да не правиш, защото ще ти излезне солено. Все пак в телефона трябва поне 1 карта, за да работи като телефон, а и нали все пак трябва да настроиш от коя карта да черпи интернет, защото големите производители със сигурност са се светнали, че като слагаш две карти, може и от двете да се точи интернет. Не съм го пробвал, но такава ми е логиката. А и като въведеш настройките за връзка с 3G на М-Тел, то интернета на карта Глобул (условно) няма как да работи... То и с флашка да му я дадат тази карта, какво толкова, вади си СИМ картата от вътре и готово. Още повече, че може да си вземеш само Дата СИМ и то по размер, какъвто искаш, защото СИМ картите вече се изчанчиха на няколко размера слотове, което е напълно малоумно според мен. Аз си мисля, че всичко това е изпълнимо, но пак, само по моята логика, нямам потвърждение на думите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Излиза, че в моят пост има малко логика независимо че е написан от "дядка". Или се лъжа? Ако не консултантите, кой тогава трябва да може да отговори на колегата , интересуващ се от тази задача?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не си активираш услуга интернет към плана ти и така няма да се мъчиш с две карти.Или просто си смени плана вместо да плащаш за 2 карти. Примерно за 25 лв избираш тарифен план Смарт 1 и си шампион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Признавам, че нямаше да е зле първо да се разтършувам по-добре в сайта на Мтел и тогава да пускам темата. Информацията ми трябваше сравнително бързичко и за това прибегнах до помощ от форума. След повечко търсене в сайта на Мтел открих адекватен и бърз начин да се свържа със сътрудник. Има опция чрез мейл, но при нея доста почаках, а отговор така и не получих. Открих система за чат със сътрудник и започнах с въпросите. В началото ми отговориха заобиколно, но в крайна сметка разбрах, че Сърф се прикача към съществуващ техен план. Аз нямам такъв тъй като оператора, който ползвам е Bob, а те интернет не предлагат. От техните цени за разговори за сега съм доволен и възнамерявам да продължавам да ги ползвам. За това търся алтернативен вариант за нет. От сътрудника разбрах, че ми е нужен мобилен интернет пакет за таблет или лаптоп, който става и за смартфон. Тоест включва SIM карта и флашка - както споменаха колегите вече.Интересно е обаче защо цените за договор от една година са същите като тези за двугодишен - http://www.mtel.bg/mobilen-internet-za-laptop-i-kompyutar#Все пак ми се изясниха нещата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето Леново а820 поддържа 1 карта за 2+3Г и една карта само 2Г. Пъхаш в 3г слота картата за данни, а в 2г гласовата и така. В менюто може да се избере през коя карта да вървят глас/съобщения/данни. Т.е. става това което искаш - да говориш по едната и да точиш нет по другата.

Но разбира се от двусимов телефон до двусимов телефон това варира, може би не при всички е толкова добре измислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не си активираш услуга интернет към плана ти и така няма да се мъчиш с две карти.Или просто си смени плана вместо да плащаш за 2 карти. Примерно за 25 лв избираш тарифен план Смарт 1 и си шампион.

Аз съм съгласен с това мнение. За мен това е по-добрия вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.