Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, днес купих флашка от Карфур 16GB за 10лева. Като я включа няма проблеми, но като копирам файлове ми излиза ERROR:0x80070570. Не ми позволява форматиране под NTFS. Форматира се под FAT32 уж успешно, но пак се показва при опит закачване тази грешка. Някакви идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте, днес купих флашка от Карфур 16GB за 10лева. Като я включа няма проблеми, но като копирам файлове ми излиза ERROR:0x80070570. Не ми позволява форматиране под NTFS. Форматира се под FAT32 уж успешно, но пак се показва при опит закачване тази грешка. Някакви идеи ?

Нека не ти прозвучи обидно, но моята флашка 16 GB струва 32 лева. Веднага бих се замислил ако ми предложат такава за 10 лева дали си струва.Ако потърсиш в този подфорум ще срещнеш какви ли не екземпляри. Даже един беше писал за 500 гигабайтова, че я е купил за...50 лева!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 10 лева толкова ще може, без да се обиждаш колега. Щом не си написал модел може би е някаква безименна китайска. Като гледам в Интернет теми по този въпрос доста, може би има някакви липсващи инсталационни файлове/драйвери което ми звучи нелогично за юсб флашка...

https://www.google.bg/search?q=ERROR:0x80070570&source=lnms&sa=X&ei=9hN9Us2IKYnnswa1i4HQBw&ved=0CAgQ_AUoAA&biw=1366&bih=664&dpr=1

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера гледах рекламата, и си мислих колко жалко е, че няма Карфур в моят град, иначе щях и аз да изтичам да си купя. Та, хубаво че няма, хаха.

Попадали са ми много евтини флашки в ръцете, една голяма част от тях с премаркиран чип вътре, който показва по-голям обем, а реалният е с гигабайти надолу.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай това да видим

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да му преинсталираш драйвера, щом не ще да се форматира във NTFS, което не е нормално, дори да е 1ГБ по размер (истинският) ?

Пробвай със тула на HP за умиращи флашки...

Закачи ли я на друг компютър ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да му преинсталираш драйвера, щом не ще да се форматира във NTFS, което не е нормално, дори да е 1ГБ по размер (истинският) ?

Пробвай със тула на HP за умиращи флашки...

Закачи ли я на друг компютър ?

Пак дава грешка, преинсталация на драйвера не помага. Пробвах и на друго PS, ама пак се инати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправянето на чипа, ако е премаркиран за по-голям размер от реалният (което най-често се забелязва при отказ на флашката да качи файл над определен размер в GB, което при теб не е така, но никой не може да знае, евтините флашки са способни да крият всичко), става с руските програми от FlashBoot.ru.

Първо е препоръчително едно сканиране с H2testw, като ако чипа действително е премаркиран, то ще открие фалшивият капацитет като лоши сектори (тъй като реално няма такива, хаха), и ще остане само реалния като читави. След това се преминава към лекуването.

Ето една моя тема от друг форум (надявам се, няма проблем), където лекувахме една моя уж 4 GB флаша Emtec, която след процедурите с руските програми се оказа реално 1 GB и съвсем друга марка - CBM (поне така я разпознаваше OS).

Надявам се да е полезна.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
programings, Ще кача резултатите в понеделник, понеже няма да имам достъп до PC през почивните дни.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредното доказателство, че накрая евтиното излиза по-скъпо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредното доказателство, че накрая евтиното излиза по-скъпо.

Поговорката гласи:

"Не съм толкова богат, че да купувам евтинджос" ...

Наистина за 16 GB модел е много малко 10 лева. Наскоро купих една флашка TDK 16GB USB3, но струваше 29 лв от една от големите техновериги (няма да казвам името, да не се счита за реклама).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето един тест от мен на 8 гигабайтова флашка - Verbatim. Направих го с програмката, посочена в горните постове.Разликата между запис и четене е повече от 3 минути в полза на четенето или проверката

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един тест от мен на 8 гигабайтова флашка - Verbatim. Направих го с програмката, посочена в горните постове.Разликата между запис и четене е повече от 3 минути в полза на четенето или проверката

Добре е като за USB 2.0, все пак скоростите са достижими, но не и гарантирани. Строго зависи и от самия контролер на флашчето. Четенето почти винаги е по-бързо от записа, нормално е да е така.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Моя скромен съвет към автора на тази се изчерпва само в едно . Веднага да отива в магазина и да връща въпросната флашка . Какви програми ,какви тестове и т.н . Това устройство  или работи или не работи . Днес ще работи ,утре отново не . Появил ли се е проблем изначало ,това винаги означава че това е или за боклука или ако може да се връща на търговеца . Когато се купува някакво ,каквото и да е устройство се изпробва на място преди плащането ,и пробата се прави за това ,за каквото е основното предназначение на устройството . Ако търговеца откаже пробата ,просто се отива при друг и толкова .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека не ти прозвучи обидно, но моята флашка 16 GB струва 32 лева. Веднага бих се замислил ако ми предложат такава за 10 лева дали си струва.Ако потърсиш в този подфорум ще срещнеш какви ли не екземпляри. Даже един беше писал за 500 гигабайтова, че я е купил за...50 лева!

Понякога примоциите в Карфур са цели 50 и дори повече % и се получават подобни цени.Миналия месец гледах D-LINK GO-RT-N150 на промоция за 20 лева, странното в случая че рутера им го доставя техномаркет, който има магазин в същия мол само няколко етажа над карфур и там рутера е на 39.90 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също си взех въпросната флашка вчера. Сметнах, че никога някой друг GB в повече не е излишен. Нямам проблеми до момента. Форматирах я безпроблемно. Единсвеният недостатък, е че е доста бавна - копира със скорост 8-10мб/с

Програмата HD TUNE  ми показа минимални стойности на трансфер от 3.6mb/s до 22mb/s

руската програма  - 8.5mb/s

Капацитета на моята е реален - 15901mb

Не смятам, че като е от карфур за 10лв, трябва да има дефекти. Цената и извън промоцията е 20лв

За справка в сряда си взех четец на CF карти от техно*** нещо си -  HAMA, който се наложи да заменя три пъти  - първият не откриваше картите, а само устройството, което имаше само опция за форматиране, на вторият USB входа не беше запоен, третият при прехвърляне на данни заснеше.

Всички подобни стоки са китайски, независимо от къде са купени. Друг е въпроса, че има качестнени, некачествени, много некачествени и "супер китайски"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всички подобни стоки са китайски, независимо от къде са купени. Друг е въпроса, че има качестнени, некачествени, много некачествени и "супер китайски"

Тук мога да се съглася донякъде, но не изцяло. Става ли въпрос за техника, а и не само се търси качество в доказал се производител. При подобни незнайни марки производители наистина само може да разчиташ на късмет, я проработи, я не.  Явно си улучил сполучлива бройка, та затова при теб няма проблем. Може и самата партида да съдържа некачествени бройки, напълно нормално дори и при доказан производител се случва. Такива промоции доста често се наричат "скрита лимонка", т.е. винаги можеш да получиш не това което очакваш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога примоциите в Карфур са цели 50 и дори повече % и се получават подобни цени.Миналия месец гледах D-LINK GO-RT-N150 на промоция за 20 лева, странното в случая че рутера им го доставя техномаркет, който има магазин в същия мол само няколко етажа над карфур и там рутера е на 39.90 лева.

Това си е теория на маркетинга. Тайната е в количеството, което прекупвача (Карфур) купува от продаващият (Технополис/маркет/всеки един вносител). За голямо такова най-често продаващият прави отстъпка, и прекупвача на основание това сваля цената, като се очаква ниската цена да привлече и повече купувачи, съвсем логично, което означава, че инвестицията за закупуването ще се избие почти напълно, и познай кой е на печалба. :)

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно същия проблем имам и аз с въпросната флашка от carrefour !

Явно дефектните бройки са доста повече!!...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данните от руската програма: 

Warning: Only 15901 of 15902 MByte tested.

The media is likely to be defective.

496.8 MByte OK (1017568 sectors)

15.0 GByte DATA LOST (31547680 sectors)

Details:4.1 MByte overwritten (8448 sectors)

0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)

15.0 GByte corrupted (31539232 sectors)

512 KByte aliased memory (1024 sectors)

First error at offset: 0x000000001f05c000

Expected: 0x000000001f05c000

Found: 0xffffffffffffffff

H2testw version 1.3

Writing speed: 4.02 MByte/s

Reading speed: 3.43 MByte/s

H2testw v1.4

Ако някой може да преведе на разбираем език какво значат 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

H2testw v1.4

Много бавен резултат, то си го и пише програмата "Вероятно е медията да е дефектна".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сметнах, че никога някой друг GB в повече не е излишен

Не е само скоростта, флашката на практика не е 16, а само половин гигабайт Преведено на български - отиваш и им я връщаш, а те да ти върнат парите стига да не си изхвърлил касовия бон.ps. Програмата не е руска, а немска. Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Warning: Only 15901 of 15902 MByte tested.

15.0 GByte DATA LOST (31547680 sectors)

Details:4.1 MByte overwritten (8448 sectors)

0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)

15.0 GByte corrupted (31539232 sectors)

512 KByte aliased memory (1024 sectors)

First error at offset: 0x000000001f05c000

Expected: 0x000000001f05c000

Found: 0xffffffffffffffff

H2testw version 1.3

H2testw v1.4

ехаааа....

Честита ти 512мб флашка ! Със здраве да си я ползваш !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програма няма как да я оправи. Самата флашка толкова е читава, не го казвам за да те отчая, но просто няма как да пренапишеш чипа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.