Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да си прехвърля данните от старото ми PC на новия ако може да ми обясните как да ги свържа?

И двата компютъра са свързани с рутера, може ли да се прехвърля така информация или трябва да ги свържа директно с кабел? (единия е с win7 другия XP)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да си прехвърля данните от старото ми PC на новия ако може да ми обясните как да ги свържа?

И двата компютъра са свързани с рутера, може ли да се прехвърля така информация или трябва да ги свържа директно с кабел? (единия е с win7 другия XP)

И в двата случая може да се направи. Но е по-лесно ако са вързани към маршрутизатора. Но може да е по-бавно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко повече инфо как става като съм ги свързал с рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко повече инфо как става като съм ги свързал с рутера?

Можете да го направите като шернете директориите с интересуващите ви файлове. Или да си поиграете и да пуснете FTP сървър, което е малко пипкаво но след това ще постигнете по-висока скорост на трансфер

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на автора на темата и включилите се по въпроса . За да се направи това което иска трябва да се прави мрежа ,така или иначе за да се шернат фаилове от единя компютър на другия . Нещо ми подсказва че автора на темата се нуждае от това единя компютър (харда му да се види като флашка ) от другия . Вместо да си играе с мрежи и шерване ,просто отвива 2 болта на капака на компютъра в който е харда с информация ,сваля го и го закачва на другия компютър - отнема не повече от 5 мин. Внимава за пиновете отзад  ,то си е нарисувано как да ги сложи за да му е диска на слейф . Рестартира и вече диска с информацията се вижда като флашка в "My computer " . Свалянето на информацията е безпроблемно ,и скоростта е в пъти по-голяма от тази чрез шерване и тем подобни изпълнения . Пак повтарям , процедурата по демонтажа на един диск и монтажа му в кутия ( дори не е нужно да го слага въре ,а само да закачи кабелите ) ,отнема не повече няколко минути . Успех желая ,независимо кой метод бъде избран за въпросната процедура по прехвърляне на информация .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на автора на темата и включилите се по въпроса . За да се направи това което иска трябва да се прави мрежа ,така или иначе за да се шернат фаилове от единя компютър на другия . Нещо ми подсказва че автора на темата се нуждае от това единя компютър (харда му да се види като флашка ) от другия . Вместо да си играе с мрежи и шерване ,просто отвива 2 болта на капака на компютъра в който е харда с информация ,сваля го и го закачва на другия компютър - отнема не повече от 5 мин. Внимава за пиновете отзад  ,то си е нарисувано как да ги сложи за да му е диска на слейф . Рестартира и вече диска с информацията се вижда като флашка в "My computer " . Свалянето на информацията е безпроблемно ,и скоростта е в пъти по-голяма от тази чрез шерване и тем подобни изпълнения . Пак повтарям , процедурата по демонтажа на един диск и монтажа му в кутия ( дори не е нужно да го слага въре ,а само да закачи кабелите ) ,отнема не повече няколко минути . Успех желая ,независимо кой метод бъде избран за въпросната процедура по прехвърляне на информация .

Да,това наистина е най-добрия вариант,но единия компютър е в гаранция и няма как да му сваля капака  :(

А как става работата с шерването? какво трябва да се направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,това наистина е най-добрия вариант,но единия компютър е в гаранция и няма как да му сваля капака  :(

А как става работата с шерването? какво трябва да се направи?

Ако и двете машини са с една версия на ОС става доста лесно, не че при различните версии е по-трудно, но могат да възникнат някои проблеми. Най-лесно става когато двете машини са зад една мрежа, и се шернат директориите които трябва да се прехвърлят. Това става с десен бутон върху директорията/дяла - > Propeties - > Sharing. На другата машина се мапва директорията/дяла и се управляват файловете в зависимост какви права има потребителя, но както е в случая само за четене не се правят допълнителни настройки. Имайте обаче предвид че и двете машини трябва да с в една работна група/домейн за да може да се извърши целта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата компютъра трябва да имат достъп до интернет (към рутера), спомощта на съответните кабели или безжично (wi-fi)

След, което конфигурирате  домашната мрежа (и двата трябва да се намират в една и съща за да се "виждат")

За Windows XP погледнете това.

Домашна мрежа с Windows 7

Не слагайте парола,като настройвате домашната мрежа в Windows 7.

Следва споделяне на информацията/папките които искате "да прехвърлите" от старият компютър към новият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и с един обърнат както аз го наричам кабел или ''Crossover cable'' да се свържат двете машини! Остарял метод, но върши работа! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом са свързани в един рутер най-лесно ще е чрез Skype , Team Viewer или друга програма за споделяне на фаилове . Скороста няма да е по-бавна от колкото да си играете да ги шервате (поне при моята Win7 HomeGroup е така) . А ако информацията не е 100 GB защо не и с флашка ...

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом са свързани в един рутер най-лесно ще е чрез Skype , Team Viewer или друга програма за споделяне на фаилове . Скороста няма да е по-бавна от колкото да си играете да ги шервате (поне при моята Win7 HomeGroup е така) . А ако информацията не е 100 GB защо не и с флашка ...

Много играчка е така. Това ме подсети за друг метод без необходимост от шерване - прави се един торент на машината на която са файловете, и се преточват на другата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Ако двата компютъра имат гигабитови карти не е необходим кроснат кабел. Но щом са през рутер какъвто и да е LAN кабел върши работа.

2. На компютъра от който ще се преточва информацията се споделят всички необходими папки.

3. На стария компютър се прави акаунт с парола и така се осъществява връзката. Без парола няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3. На стария компютър се прави акаунт с парола и така се осъществява връзката. Без парола няма да стане.

Нещо си в грешка колега. без проблеми се прави домашна мрежа между XP и 7-ца. (личен опит)

Без каквито и да е пароли и създаване на нови акаунти. Стига  автора да знае какво прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тук някои може и да се намесят и да ме реплекират, но по думите на автора на темата, последният почти нищо не е разбрал от обясненията ВИ! Не че ви подценявам, но ако той знаеше как, тази тема нямаше да я пусне. Най лесният за него начин е посочил "welcome2" По акаунт на всеки компютър за скайп и започва прехвърлянето. Не е чак толкова бавна скоростта.А Вашите предложения са правилни и не обиждам никого за написаното. Дайте да чуем питащият - да не мълчи а да каже дали ще се справи с вашите предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отделеното време.

От всички варианти мисля че най-просто ще бъде със скайп (как не се сетих сам :angry:  )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Благодаря на всички за отделеното време.

От всички варианти мисля че най-просто ще бъде със скайп (как не се сетих сам :angry:  )

Тук е мястото да Ви напомня, че папки през Skype не можете да прехвърляте. Трябва да ги направите в някакъв архив - примерно  RAR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е мястото да Ви напомня, че папки през Skype не можете да прехвърляте. Трябва да ги направите в някакъв архив - примерноЕ

Е да това се знае,не съм чак толкова спрял :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A защо просто не закачиш харда от старото PC на новото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A защо просто не закачиш харда от старото PC на новото?

Защото не си чел внимателно по- горе :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да ви попитам могат ли да се свържат два компютъра посредством USB/USB кабел. По конкретно настолен компютър(windows XP) с лаптоп (windows 10) и настолен компютър(windows XP) с настолен компютър(windows 10). Не искам да правя мрежа, а само за прехвърляне на данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, но USB кабелът, който се ползва за целта, е от порядъка на $10.

http://www.ebay.com/bhp/usb-bridge-cable

И защо не си пусна отделна тема, а изкопа древна такава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ExaFlop написа:

И защо не си пусна отделна тема, а изкопа древна такава?

Може би - заради т.2.4 от правилата?...

"2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за бързите отговори. Тази джаджавка която е посредата на кабела е за засилване на сигнала или за нещо друго. Понеже съм поръчал ето този кабел http://www.ebay.com/itm/262153088824?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT би ли ми свършил работа или не.

А за темата се показа в гугъл и като я прочетох ми се стори по добре тук да пиша от колкото нова да отварям все пак се показва в началото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко - Няма да ти свърши работа.

"Джиджавката" не усилва сигнала, а играе ролята на два усб-лан адаптера 

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за помощта, ще си взема такъв кабел с адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от tishkoz
      Здравейте! Имам следния въпрос към вас.. Как да свържа домашното си кино към телевизора(трябва ми единствено и само да изкарам звук)!Ще покажа снимки на входове и изходи на двете неща 
      П.с телевизора няма 3.5мм букса за слушалки
      Дом.кино Panasonic SA-PT160 http://prikachi.com/images.php?images/779/9457779J.jpg 
      ТВ-LG43uj620v- http://prikachi.com/images.php?images/780/9457780P.jpg
    • от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от kemkama
      Здравейте,
      Имам рутер Dlink DIR-842, който e главният ми рутер в единия край на апартамента. Имам и друг такъв, който уж трябваше да бъде настроен като WDS Repeter в другия край на апртамента, но не виждам съответните опции за да направя промяната.

Много ще бъда благодарен ако получа вашата помощ (очаквайте да задавам тъпи въпроси).

Благодаря,
      Поздрави
    • от sa6o
      Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.