Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, сега пускам нова индивидуална тема по-моя въпрос (Избор на универсална конфигурация за графичен дизайн и игри от средния клас до към 1100лв.) за да се допитам и до вашите мнения и съвети.

1. Бюджет - 1100лв.  +/- 50лв.  

2.Трябва ми конфигурация подходяща за:

2.1.   графичен дизайн продуктите на Adobe CS6 и прочие.

2.2.   филми и клипове с резолюция 1920х1080 пиксела

2.3.   3D игри със средни изисквания

3.  В цената, не е включен монитор и други периферни устройства.

4. Предпочитания:

4.1  предпочитам Intel базирана конфигурация, но съм отворен и към други идеи ако има обосновка за предложението.

4.2. държа също на бързодействието на системата

4.3. тихата работа на компонентите (което е едно от най-важните условия).

5. Ако можете да ми предложите и 2-ри вариант, който не включва точка 2.3.

П.П. Ще се радвам да улесните избора ми, като гласувате за най-добро предложение.

Предварително Благодаря!

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XEON E3-1230V2/QUAD/3.3/8MB4G DDR3 1600 SILICON POWER1.5T SG SATA 6G 64M 7200SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OCPSU FORTRON RIDER 550 BRONZECM N300 BLACK /USB3 /NO PSUASROCK H77 PRO4-M /H77/1155Обща стойност - 1 135.62 лв. с ДДСДъно с 4 слота за рам, добър процесор с 8 трейда, голям хард, най-добрите кутия и захранване за парите си. Единственият недостатък на конфигурацията е 4-те GB RAM, но винаги можете да добавите още една плочка.

Обърни внимание на сокетите! :)
Мерси, колега. Оправих всичко.
Редактирано от Avicii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 1 034,06 лв.

Тази изглежда добре, ама този процесор нали няма вградено видео.

Иначе аз мисля за нещо такова, но малко надхвърля бюджета, или предложението на techmaniac.

Обща стойност - 1 185.07 лв. с ДДС

Не знам само дали, да не се изръся още малко и да взема с INTEL XEON, E3-1230V3 QUAD, 3.30GHz, 8MB, BOX, LGA1150

Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази изглежда добре, ама този процесор нали няма вградено видео. Иначе аз мисля за нещо такова, но малко надхвърля бюджета, или предложението на techmaniac.PSU CM GX 450W APFCAMD FirePro V4900 1GB Graphics4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERXASROCK H87M PRO4 /LGA1150500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MBCM N200 BLACK /USB3 /NO PSUXEON E3-1220V3/QUAD/3.1/8M/B0X Обща стойност - 1 185.07 лв. с ДДС Не знам само дали, да не се изръся още малко и да взема с INTEL XEON, E3-1230V3 QUAD, 3.30GHz, 8MB, BOX, LGA1150 Благодаря ви!

Най-добре се "изръси" за 1230V2/3, защото е с 8 трейда. Не си струва да вземаш Xeon с 4 трейда. По-добре i5, по-евтини са, а и повечето имат вградено видео.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Практически разликата от 1-2 минути на час работа. Може и да е повече за софтуери, които биха могли да се възползуват от повече от 4 нишки, обаче хм... Нямам идея, дали ако даден продукт заеме  4-рите физически ядра в работа, дали запуснат едновременно друг софтуер може да ползува ефективно логическите. Не виждам особен смисъл. Лично мнение

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Практически разликата от 1-2 минути на час работа. Може и да е повече за софтуери, които биха могли да се възползуват от повече от 4 нишки, обаче хм... Нямам идея, дали ако даден продукт заеме  4-рите физически ядра в работа, дали запуснат едновременно друг софтуер може да ползува ефективно логическите. Не виждам особен смисъл. Лично мнение

Зависи от приоритета на задачите/програмите които вървят заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от приоритета на задачите/програмите които вървят заедно.

Зависи, ако имат опции за това, иначе няма никакво значение. Първото пуснато заема, каквото му трябва, останалите след това се съобразяват с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи, ако имат опции за това, иначе няма никакво значение. Първото пуснато заема, каквото му трябва, останалите след това се съобразяват с него.

На теория си прав.Но всъщност както в Линукс така и в УИндоус можеш да променяш приоритета на задачите.Това не е свързано със самия софтуер който изпълняваш  а със скеджулъра на ядрото.Така можеш да определиш кой процес колко процесорно време да изкльопа.

пп

nice,renice е във Линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.