Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vladislav Zidarov

Проблем с лаптоп!

Препоръчан отговор

Здраваѝте!Имам един лаптоп фуджицу сименс амило 1650г.Та проблема е следният реших да си поиграп с лаптопа и го разглобих и озвадих хард диска и после си го сложих.Но след пускането ми даде ерор че нямам Виндоус. Вкарах диска за инстал.Инсталира до някаде и после се рестартира и като се включи пак почва да исталира и тъка без да спира.С същия диск съм преисталираал преди 10-15 пъти и нчмаше проблем.рашух че е от диска и сложох друг и пак сущото.Пробвах и с трети диск и пак.Моля даѝте идея какво да направя.Благодаря!Предвариърлно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо,уверете се,че правилно сте сглобил всичко.Лентови кабели и други такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране на Уиндоус натискайте бутона F8. От менюто,което ще се появи,изберете "Disable automatic restart on system failure". Отметнете я.След това,при зареждането ще излезе син екран с надписи.Снимайте го и го прикачете тук.

Ако няма с какво да снимате,напишете какви кодове има там...

Нещо от рода на Stop 0x......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога точно да го натисна и да вадяли диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извадете диска.Изключете лаптопа.Включете го.Помпете бутона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми даде никакъв ерорр самоче после кава да сложа диска и аз го слижих почна да исталира и ще видя какво ще с

тане

Нищо не стана 'пак се рестартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами хайде пак да опитаме с бутона F8.

Появи ли се екрана с много менюта? Отметнахте ли това,което ви казах?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста неграмотно пише автора. Има ли някакви звуци, след като пуснеш лаптопа? И като е "да" какво се случи след това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма звуци аз се опитвам да го преинсталирам но нестава зарежда и после рестартира и пак 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали по-горе ти написаха да избереш "Disable automatic restart on system failure" Ти въобще зацепваш ли какво правиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори го пак и виж хубаво ли си поставил рам-паметта в слотовете и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здраваѝте!Имам един лаптоп фуджицу сименс амило 1650г.Та проблема е следният реших да си поиграп с лаптопа и го разглобих и озвадих хард диска и после си го сложих.Но след пускането ми даде ерор че нямам Виндоус. Вкарах диска за инстал.Инсталира до някаде и после се рестартира и като се включи пак почва да исталира и тъка без да спира.Със същия диск съм преисталираал преди 10-15 пъти и нчмаше проблем.рашух че е от диска и сложох друг и пак сущото.Пробвах и с трети диск и пак.Моля даѝте идея какво да направя.Благодаря!Предвариърлно.

До къде стигнахте с разглобяването?

До къде стига инсталацията преди да се рестартира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решил да си поиграе нашия... :D  :D  :D

Та проблема е следният реших да си поиграп с лаптопа и го разглобих и озвадих хард диска 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек даваш някакъв линк към сърч в гугъл и трябва да отгатнем вероятно коя от картинките илюстрира твоя случаи. Вземи се стегни и дай малко подробности.

Вземи си чети постовете преди да ги пускаш защото разгадаването им става все по-сложно.

В крайна сметка стигна ли до вентилатора сваля ли го? Чисти ли го? Сменя ли пастата на процесора? Има голяма вероятност да си разместил охладителя и в момента да прегрява яко и затова да се рестартира но от инфото което даваш могат да се правят само догадки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора е наместен правилно защото е с 4-ри винтчета а пастата не съм я пипал моце ли това да е проблема и ако да от каде да намеря паста 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора е наместен правилно защото е с 4-ри винтчета а пастата не съм я пипал моце ли това да е проблема и ако да от каде да намеря паста 

Твърде е вероатно при тия експерименти с вентилатора да сте разместили леко охладителя и старата паста да е изсъхнала и в момента да не прави контакт охладителя с процесора или чипа на видеото или чипсета там на квото е сложен и въпросното нещо да дига много бързо температура и от там да идват рестартите. Ако е така и продължавате с опитите е възможно да изгорите/отлепите някой чип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вече махнах пастата ще сложа нова само да

намеря

Не те знам къде ще търсиш но си вземи хубава паста. Да не е бяла. малка спринцовка около 1гр струва 5-6 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Noctua NT-H1

Много добра паста. Няма  да съжаляваш изобщо ако си я закупиш. Относно нанасянето - има доста изписано и снимано като видеа в Ютуб.

Mx4 - също доста добър вариант за паста.

Аз лично ползвам този метод за нанасяне на паста...

До сега не ме е предавал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.