Премини към съдържанието
jerii

Пак проблеми с скайп..

Препоръчан отговор

Здравейте, отново имам проблем с скайп под убунту. Проблема е такъв, че не ми се показва иконата на скайп горе в лентата, където попринцип трябва да бъде ... :/ Не ви говоря за стартера от страни. Врсията на убунту ми е 13.10

Редактирано от jerii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се, няма нужда да ми помагате :) Извинявам се, че избързах и пуснах тема. Ако някой има същият проблем ето как аз оправих моят.Първо отворих терминала и написах ето това в него:

sudo add-apt-repository "deb http://archive.canonical.com/ $(lsb_release -sc) partner"

Ще ви иска паролата, трябва да я напишете.

После написах ето това:

sudo apt-get update

Изчаках отдолу да стане на 100 %И после написах това:

sudo apt-get install skype && sudo apt-get -f install

След като напишете това, ще ви попита дали искате да го инсталирате и трябва да му отговорите с една от тези букви:

y - да / n - не. В случая написах y и натиснах enter. Всичко мина като "по мед и масло". Написах го супер опростено, защото може да има някой, който си няма и на представа какво прави та ... :)

Редактирано от jerii (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, спомням си, че и при мен не искаше да се стартира ( Debian Wheezy ), та се наложи : sudo apt-get install -f.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се, няма нужда да ми помагате :) Извинявам се, че избързах и пуснах тема. Ако някой има същият проблем ето как аз оправих моят.Първо отворих терминала и написах ето това в него:

sudo add-apt-repository "deb http://archive.canonical.com/ $(lsb_release -sc) partner"
Ще ви иска паролата, трябва да я напишете.После написах ето това:
sudo apt-get update
Изчаках отдолу да стане на 100 %И после написах това:
sudo apt-get install skype && sudo apt-get -f install
След като напишете това, ще ви попита дали искате да го инсталирате и трябва да му отговорите с една от тези букви:y - да / n - не. В случая написах y и натиснах enter. Всичко мина като "по мед и масло". Написах го супер опростено, защото може да има някой, който си няма и на представа какво прави та ... :)

1. Партньорските хранилища са добавени в листата на всяка версия на Ubuntu. Трябва само да се отметнат и това е коментирано десетки пъти.2. Изпълнява се самоsudo apt-get updatesudo apt-get install skypeЗаедно със skype се инсталират и зависимите пакети.install -f (-f install) се използва само, ако пакета вече е инсталиран - примерно, ако си нсталирал с dpkg -i или принудително с apt-get и липсват зависимости. При нормална /не принудителна/ инсталация с apt-get, мениджърът няма да инсталира пакета, ако не са удовлетворени зависимостите. Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.