Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

megfili

Мобилен хард диск на настолен компютър

Препоръчан отговор

Имам хард диск от лаптоп на който му изгоря дъното(Toshiba Satellite).

Пробвах го на настолния работи.

Чудя се дали мога да го ползвам на настолния за постоянно.

Само незнам дали разликата в оборотите (на мобилния са 5400 Rpm)

а на настолния 7200 rmp.}

Мисля да го ползвам само за филми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем. Поне аз така си използвах една SATA 120 gb от MSI laptop на стария си стационарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...остава малкият проблем с търсене на планки за закрепване на 2,5 инчов твърд диск в ниша за 3,5 инчово устройство.И е важно интерфейсът поддържан от платката да съвпада с тоя на диска, за предпочитане да е SATA, за PATA трябват преходници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...остава малкият проблем с търсене на планки за закрепване на 2,5 инчов твърд диск в ниша за 3,5 инчово устройство.И е важно интерфейсът поддържан от платката да съвпада с тоя на диска, за предпочитане да е SATA, за PATA трябват преходници.

Да така е колега. Напълно си прав. Забравих да питам постващия какъв е точно модела на хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора казва, че вече го е пробвал. Следователно проблеми със свързването не би трябвал да има.Остава само да го закрепи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблеми относно продължителна експлоатация на такъв диск, възникват при не добре закрепен диск. т.е., тия дискове са мекушави и си търсят здраво захващане за ламарината, че иначе стават за боклука до приблизително 2 или 3 месеца. Та, трябва да се монтира доста стабилно. Това ми е препоръката. 

Само незнам дали разликата в оборотите (на мобилния са 5400 Rpm)

а на настолния 7200 rmp.}

Мисля да го ползвам само за филми .

Да, има ще има осезаема разлика в производителността между двата диска, но не би било толкова забележимо при филмите. Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е колега. Напълно си прав. Забравих да питам постващия какъв е точно модела на хард диска.

Ето го :TOSHIBA MK1646GSX

Благодаря ви за отговорите.Значи ще трябва да търся закрепващи планки за диска.

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.