Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

XxeoN

Проблем с Svchost.

Препоръчан отговор

Здравейте!
Имам следния проблем.Преинсталирах си компа настроих всичко и 3 мин след като пусна компютъра процеса"Svchost.exe"започва да товари процесора на 100%.Цъкам прекратяване на процеса и всичко си е ОК,да де само че все едно щом спра процеса и звуковите драйвери изчезват и не иска да свири,когато отварям папки или го гася свири но щом реша да пусна музика ми пише че няма звуков драйвер.Ако някой може да ми каже от какво стана така ще съм му благодарен и дали трябва пак да го преинсталирам?
Ааа да и като спра процеса лентата с задачите си променя цвета и стила от стандартното синьо http://prikachi.com/images/347/6770347V.jpg
Благодаря предварително Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xp Professional 2002 Service pack 3 Да ъпдейтите са пуснати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... 3 мин след като пусна компютъра процеса"Svchost.exe"започва да товари процесора на 100%...

Това е системен процес,отговарящ  за доста функции.Той не трябва да се спира.Пробва ли да изчакаш малко по дълго,да видиш дали ще паднат процентите му.За 3 минути може да не са заредили до край всички процеси в системата.По добре виж в системна конфигурация стартираните програми,които зареждат заедно с включването на компютъра.Някоя бави повече от нормалното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам за това и него първо направих оставих го около 15-20 мин но нищо не стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от ъпдейтите. Често срещан проблем. И аз съм го имал. Или си спри или си изтегли последният кумулативен ъпдейт за IE от Майкрософт или изчакай час, два докато цикли и най-накрая "открие", че има ъпдейт. Проблемът често е в остарелите компоненти на IE, който е включен в тази версия на Windows. Все пак от излизането на SP3 има едно 5години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да спрете автоматичните ъпдейти да видите как е, като изчакате 10-ина минути. Майкрософт и без това издават ъпдейти всеки втори вторник от месеца (нали така беше?) и тогава може да включвате. Но може и да не е от ъпдейтите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но може и да не е от ъпдейтите...

Абе може като нищо да е и вирус, който е останал при преинсталация без форматиране или качен обратно с флашка или друг заразен носител. Важното е да се проследи и пътя на процеса, но щом е след преинстал и е с пуснати ъпдейти, кристалната топка казва това, което вече написах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне не беше вирус от актуализацията беше преинсталирах го отново и още при инсталацията спрях актуализацията и сега всичко е ОК.Благодаря на всички за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне не беше вирус от актуализацията беше преинсталирах го отново и още при инсталацията спрях актуализацията и сега всичко е ОК.Благодаря на всички за съветите.

Не беше нужно да го преинсталираш, просто да спреш ъпдейта или да си ъпдейтнеш IE на инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късно видях какво ми бяхте написали за ъпдейта на IE,иначе не стана като спрях автоматичната актуализация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...........E,иначе не стана като спрях автоматичната актуализация.

Става , ама е трябвало да рестартираш :D другия начин е да си оставил щайгата да си дръпне актуализациите , рано или късно ще почне да ги тегли :) може и след часове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.