Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам да ви попитам:

Кой процесор е по-добър за игри(Сенки и Високи Детайли).AMD FX-8320, или Intel I5 3470?

: :help wanted4:

грешен раздел

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам:

Кой процесор е по-добър за игри(Сенки и Високи Детайли).AMD FX-8320, или Intel I5 3470?

: Публикувано изображение

Какви са другите части на конфигурацията?

ПП: Ако ще купувате нова машина, пуснете тема в раздела за нови конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още не съм избрал конфигурация, поради това, че се колебая между процесорите.Но за видеокарта съм се спрял наSapphire HD 7950 3GB GDDR5 WITH BOOST

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам:

: Публикувано изображение

То да беше само до процесор... дай цялата конфигурация.

Нали се сещаш, че има процесоемки игри, има и такива, дето не изисквай кой знае какъв процесор. И има значение и как е оптимизирана играта, дали е многонишкова...

Отговора не може да е еднозначен, защото си зависи и от играта...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важна е цялата конфигурация. Дори и да ти се направи сравнение няма да е точно.

Направо изплашихме питащия :)

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно този хард,захранване и кутия не ви ги препоръчвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като добавиш още 7 лв ,може да вземеш дъното с повечето слотове за рам памет и така да сложиш 2х4 ГБ и да си ползваш двуканалния режим и така ти остават още 2 свободни слота за рам .Това е само вариант ако не те притеснява ,че е BULK

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами...мерси за конфигурацията.Но аз исках просто да попитам в отношение на игри кой процесор е по-добър. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много тестове по нета.http://www.hardwaresecrets.com/article/FX-8350-vs-Core-i5-3470-CPU-Review/1657/2 -Ето ти един линк с тестове на игри и програми и примерна конфигурация. Изводите оставям на теб.Успех!

Редактирано от keba (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде почна се пак: Интел или АМД 

Левски или ЦСКА за мен по добри са амд щото имат графично ядро особено а10 68000к няма нужда и от графична карта. 100w е чипа.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами...мерси за конфигурацията.Но аз исках просто да попитам в отношение на игри кой процесор е по-добър. ;)

Ето ти един линк. Гледай и чети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много тестове по нета.http://www.hardwaresecrets.com/article/FX-8350-vs-Core-i5-3470-CPU-Review/1657/2 -Ето ти един линк с тестове на игри и програми и примерна конфигурация. Изводите оставям на теб.Успех!

Линкът не е за 8320.На въпроса-3470.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той да каже за какви и кои игри да е конфигурацията и бюджета, а после професорите ще измислят конфигурацията. Няма смисъл той да мисли конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чуеш ли игри и избор между амд и интел ама веднага интела,но не g2020 vs amd fx-9590,а да са в един ценови клас 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линкът не е за 8320.На въпроса-3470.

Приемам забележката и се поправям. http://www.nix.ru/hardware-review/cpu-benchmark-performance.html?good_id=146975#good_id_146975 - Тестове на мноооого процесори с примерна конфигурация. На руски е , ама както го е казал народа: Това си баба знае, това си баеТози също може да ти е полезен. http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=1143&pid2=931&compare=fx-8320-vs-core-i5-3470-quad-3-2ghz

P.S. - Добре все пак, че направих грешката , за да стане навалица, иначе мълчите като риби.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чуеш ли игри и избор между амд и интел ама веднага интела,но не g2020 vs amd fx-9590,а да са в един ценови клас 

Именно.Дай един интел дето струва 150 лева и едно Амд дето струва 150 лева да видим кое е по-производително.Ето  линкoве да разгледа автора 

пп

Ако си мислиш че,5-те фрейма повече в секунда си заслужават 250 лева отгоре вземай интела.А в някои случаи AMD троши интелчето

Редактирано от tux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS
2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно.Дай един интел дето струва 150 лева и едно Амд дето струва 150 лева да видим кое е по-производително.Ето  линкoве да разгледа автора 

пп

Ако си мислиш че,5-те фрейма повече в секунда си заслужават 250 лева отгоре вземай интела.А в някои случаи AMD троши интелчето

Май въпросът беше кой е по-добрият за игри,а не по-евтиния;прекалено много глупости и реклама има из нета-нека коментира,който разбира,а не този,който има интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3770K vs. 8350 Ясно се вижда, че в игрите при добра видеокарта разликата е много малка. Специално от 8320 и 3470 няма никакво значение кой ще вземеш, ако имаш прилична видеокарта. ASROCK Z77M+I5-3470 излиза в момента около 485лв. и с No-K овърклок може да се пусне на 4GHz без нужда от допълнително охлаждане. GB 970A-UD3P+AMD FX-8320 излиза около 445лв. и може също да се клокне на около 4GHz с BOX-a, но с допълнително охлаждане(например CM HYPER T4 QUAD) може и 4.5GHz да стигне без проблем, и тогава вече ще има предимство пред 3470. Ако не ти се занимава с настройки вземаш най-евтиното Z77 дъно и 3470, активираш No-K с два клика на мишката и получаваш много прилична производителност. Ако искаш да експериментираш се спираш на 970A-UD3P+8320+ Hyper T4 и клокваш на воля. Ако искаш да спестиш пари ASROCK 980DE3/U3S3+8320 ще ти излезе най-евтино без особена загуба в производителността.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май въпросът беше кой е по-добрият за игри,а не по-евтиния;прекалено много глупости и реклама има из нета-нека коментира,който разбира,а не този,който има интернет.

Винаги накрая всичко опира до пари!Виждам че и ти имаш интернет :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.