Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

MoH7aH4o

Мнение за Lenovo Ideapad Y580

Препоръчан отговор

Та, какво ви е мнението за този лаптоп, защото мисля да си го взема, но искам да разбера дали има някакъв недостатък. Може да дадете и ваши предложения до 1700лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата правилно е казъл ... но ако държите на Lenovo ЦЪК  , кажете за какво ще се ползва ... ще се разнася ли често ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лаптопа ще се използва предимно за разработка на програмно осигуряване и от време на време за играене на някоя от новите игрици.. И да ще се разнася, защото работата ми е такава. Не вярвам много, много на писанията в нета за него, защото както всеки знае нещата доста ги преувеличават в интернет и за това реших да попитам, за мнение за него от някой, който го е използвал или пък го е ремонтирал. Просто не съм попадал на него до сега и нз, как са му разположени частите(дали харда му е близо до охладителната система и дали загрява от нея и по принцип загрявали.), един вид да се запозная по - добре с него, преди да хвърля камара пари, пък после да изникнат ядове.

А дали държа на Lenovo, не не държа. Държа на това да е с хубава характеристика подобна на тази от коментирания лаптоп и най - важното е да е FHD, тъй като седя над 5часа пред него и очите не са ми за един ден..

Другият, който си харесах е toshiba satellite l50 a119 обаче трябва да питам дали го предлага FHD, с повече рам и GTX видео карта.

А каква е разликата между Lenovo IdeaPad Y510p и Lenovo IdeaPad Y580?

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А щом ще го разкарвате често мисля че батерията ще е проблем при Lenovo ... 3 часа ... нормално е да е така с тези характеристики и предназначението му ... ЦЪК  това също може да се види като алтернативен вариант ... а щом държите толкова на дисплея ... ЦЪК  ето ви един Full HD ... IPS матрица и за този ценови клас няма много лаптопи с IPS сравнено с тези Full HD матови остават доста по назад от този дисплей ... но не може да се сравни като характеристики с другите два лаптопа ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията до сега. Приемам още предложения.. :)

Какво ви е мнението и за този ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS N56JR  - Имах възможността да работя известно време, на един лаптоп от тази серия, малко по-стар. Направи ми впечатление сравнително добрия корпус. Имате доста добър процесор, който е по-бързичък от този на Ейсъра (не че е лош, просто е енергоспестяващ и с доста ниска тактова честота, това може да даде отражение при програмиране и някои игри). Асус-а има много бързо видео с 2GB DDR5 памет, което ще помогне при игрите. Матов екран - Full HD. Недостатък са само 4гб рам. Цената също е над бюджета, но ако се поразровите може би ще можете да намерите друг вариант на същият модел, който е на малко по-ниска цена и с 8гб рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, работата според мен е повече от игрите - поне така, както си го описал, та в тази връзка аз бих заложил на нещо по бизнес ориентирано.

В тази връзка виж следните два модела, като на 1-вия можеш да му боднеш едно SSD и определено ще заработи на съвсем друго ниво, а втория - макар и над бюджета с малко - според мен е по-добри избор. Видеото е достатъчно добро за "игри от време на време", а останалите му плюсове ще си проличат при работата ( както и на първия ):

- Lenovo ThinkPad Edge E531 N4I8JBM

- Lenovo ThinkPad Edge E540 20C6A00QBM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.