Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mao_sama

Въпрос за видео карта ?

Препоръчан отговор

Здравейте, ще прави ли спънки този процесор AMD A8 3870k на тази видео карта ASUS r9 270x 2gb Top ? Захранването ми е Seasonic 550W Bronze, 4gb ram( kit 2x2). Въпроса ми е свързан с това дали ако си закупя следната видео карта, процесорчето ми няма да и прави проблеми в производителността в игри и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще има ботълнек, но принципно това е проблем за всички процесори за fm1 платформата. Те тъй или иначе не са ориентирани за гейминг от ниската част от високият клас конфигурации. Все пак процесорът може да се овърклокне в някакви разумни граници. Разбира се, зависи и от това какви игре ще се играят. В тези игри, които малко натоварват процесора и са оптимизирани добре за използуването на повече ядра(а не малко ядра с много висока честота) е вероятно да няма проблем с неоползотворен изчислителен капацитет на видеокартата. Така че, отговорът няма как да е еднозначен и същевременно напълно коректен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще има ботълнек, но принципно това е проблем за всички процесори за fm1 платформата. Те тъй или иначе не са ориентирани за гейминг от ниската част от високият клас конфигурации. Все пак процесорът може да се овърклокне в някакви разумни граници. Разбира се, зависи и от това какви игре ще се играят. В тези игри, които малко натоварват процесора и са оптимизирани добре за използуването на повече ядра(а не малко ядра с много висока честота) е вероятно да няма проблем с неоползотворен изчислителен капацитет на видеокартата. Така че, отговорът няма как да е еднозначен и същевременно напълно коректен.

Здравей за да не отварям нова тема може ли да ми помогнеш на тези части Процесор: Intel Pentium Dual CPU E2200 2.20GHz Рам: DDR2 2GB Дъно: Asus P5KPL-AM SE сегашно захранване: CASE MATX 8750 400W и сегашна видео карта: VGA ATI 3450 256MB DDR тази видео карта nVidia GeForce GTX650 и това захранване Cooler Master GX Bronze ще вървят ли добре или ще имам проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей за да не отварям нова тема може ли да ми помогнеш на тези частиПроцесор: Intel Pentium Dual CPU E2200 2.20GHzРам: DDR2 2GBДъно: Asus P5KPL-AM SEсегашно захранване: CASE MATX 8750 400Wи сегашна видео карта: VGA ATI 3450 256MB DDRтази видео карта nVidia GeForce GTX650 и това захранване Cooler Master GX Bronze ще вървят ли добре или ще имам проблеми?

Процесорът е слаб и стар. Ако се оверклокне, доколкото позволява дънната платка, мисля че ботълнека няма да е голям. Но същевременно процесорът е под препоръчителните изисквания на всички съвременни игри и дори под минималните на някои от по-тежките заглавия.  Което важи и за количеството оперативна памет. Така че няма гаранция че няма да има игри които да "запалят" или поне да не лагват ужасно. Което не би се случило, ако посочената видеокарта, е монтирана на по-съвременна и продуктивна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът е слаб и стар. Ако се оверклокне, доколкото позволява дънната платка, мисля че ботълнека няма да е голям. Но същевременно процесорът е под препоръчителните изисквания на всички съвременни игри и дори под минималните на някои от по-тежките заглавия.  Което важи и за количеството оперативна памет. Така че няма гаранция че няма да има игри които да "запалят" или поне да не лагват ужасно. Което не би се случило, ако посочената видеокарта, е монтирана на по-съвременна и продуктивна машина.

Значи няма смисал да си давам парите. Мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма смисал да си давам парите. Мерси :)

Има смисъл да събираш пари за нова машина. Наистина не смятам за смислено да се купи видеокарта в момента що се отнася до настоящата конфигурация от питането ти. .Докато събереш пари за нова машина, ще има по-добри и съвременни варианти за видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има смисъл да събираш пари за нова машина. Наистина не смятам за смислено да се купи видеокарта в момента що се отнася до настоящата конфигурация от питането ти. .Докато събереш пари за нова машина, ще има по-добри и съвременни варианти за видеокарта.

Да ама няма от каде да ги събера тези пари затова исках само видео карта иначе и аз искам направо нова машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На ден по 5 лева да събираш, за 200 дни са 1К.

П.П. Дори доста по-рано, защото след като питаш, значи все пак има вече събрана някаква сума. като гледам си се насочил към покупки за около 250лв. Така че, на теория, до 1К ще се досъберат след 5 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей за да не отварям нова тема може ли да ми помогнеш на тези частиПроцесор: Intel Pentium Dual CPU E2200 2.20GHzРам: DDR2 2GBДъно: Asus P5KPL-AM SEсегашно захранване: CASE MATX 8750 400Wи сегашна видео карта: VGA ATI 3450 256MB DDRтази видео карта nVidia GeForce GTX650 и това захранване Cooler Master GX Bronze ще вървят ли добре или ще имам проблеми?

http://www.kaldata.com/forums/topic/218974-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0/#entry2701884  - Имаш цяла тема по конкретното питане. Бяха ти обяснени вариантите в твоя случай, на дълго и на широко. Сега ти отговори човек, който в този сайт се занимава със съвместимост на хардуера..Дано поне сега да си разбрал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/topic/218974-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0/#entry2701884  - Имаш цяла тема по конкретното питане. Бяха ти обяснени вариантите в твоя случай, на дълго и на широко. Сега ти отговори човек, който в този сайт се занимава със съвместимост на хардуера..Дано поне сега да си разбрал

Да но видях, че човека разбира и реших да попитам защото щях да ги взема но човека ми помогна много и вече знам какво да правя за което му благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но видях, че човека разбира и реших да попитам защото щях да ги взема но човека ми помогна много и вече знам какво да правя за което му благодаря :)

Това е добро решение. Защото още предния път ти беше обяснено или поне на мен ми стана ясно, че при тази конфигурация, и да вземеш ново захранване и нова видеокарта , все едно да си хвърлиш парите на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добро решение. Защото още предния път ти беше обяснено или поне на мен ми стана ясно, че при тази конфигурация, и да вземеш ново захранване и нова видеокарта , все едно да си хвърлиш парите на вятъра.

Извинявам се ако има нещо и благодаря на всички за инфото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи с приличен овърклок, закупуването на картата ще бъде оправдано и няма да има, кой знае какви спънки в работата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи с приличен овърклок, закупуването на картата ще бъде оправдано и няма да има, кой знае какви спънки в работата. 

Не, за мен чак такава карта не е оправдана покупка. Но аз гледам моят си портфейл :) Тази по-евтина R9 270X е по-оправдана покупка, от моята гледна точка, или дори тази R9 270.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, за мен чак такава карта не е оправдана покупка. Но аз гледам моят си портфейл :) Тази по-евтина R9 270X е по-оправдана покупка, от моята гледна точка, или дори тази R9 270.

Хах забравих да каже, че въпросната карта от линка мога да я взема за 340 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах забравих да каже, че въпросната карта от линка мога да я взема за 340 лева.

Е, аз не съм телепат :) Все още. В този случай няма какво да се чудиш. Покупката е чудесна, а като отеснеят останалите чаркове, ще направиш ъпгрейд на дъно и процесор(примерно), запазвайки си видеокартата и другите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.