Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

krasi2202

Прегряване на видеокартата

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам проблем с видеокарта (така поне мисля, не разбирам нищо)ATI Radeon HD3600Series 512MB 128bitDDR2.Като се пусне игра World of tanks например се получава следното:GPU-90 Core0-70 Core1-50(това са градуси по Целзий),спира да работи картата и получавам следното известие ОписаниеПроблем във вашия видео хардуер предизвика нарушение на правилната работа на Windows. Сигнатура на проблемаИме на проблемното събитие: LiveKernelEventВерсия на ОС: 6.1.7601.2.1.0.256.1ИД на езикова променлива: 1026 Файлове, които помагат за описване на проблемаWD-20131122-1438.dmpsysdata.xmlWERInternalMetadata.xml Покажи временно копие на тези файловеПредупреждение: Ако проблемът се дължи на вирус или друга заплаха за защитата, отварянето на копие от тези файлове може да навреди на вашия компютър. Допълнителна информация за проблемаBCCode: 117BCP1: FFFFFA80025BD4E0BCP2: FFFFF88006808EFCBCP3: 0000000000000000BCP4: 0000000000000000OS Version: 6_1_7601Service Pack: 1_0Product: 256_1Та въпросът ми е какво трябва да значи това и как трябва да се отстрани този проблем!Моля ви не разбирам от тези неща и ако може някой да ми обясни ще съм му благодарен.Компа е Intel Pentium Dual E2220 2.40GHz,2GB RAM.Предварително благодаря и поздрави на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво охлаждане е видеокартата - има ли си вентилатор, или се охлажда пасивно (само с радиатор)?Влиза ли достатъчно свеж въздух в кутията?Ако кутията няма гаранционна лепенка, можете ли да я отворите и да пипнете радиатора на видеото? Ако в момент на прегряване радиаторът не е горещ на пипане, значи не контактува правилно с графичния процесор и не му отвежда ефективно топлината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вентилатор си е ,работи си вентилатора. Току що проверявам и пиша охладителя буквално казано гори.в момента е GPU-91C

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само по време на  игра ли картата достига тези температури или близки до тях ? Опитахте ли преинсталация на драйвера ? Сега погледнах въпросната игра , параметъра на видеото е на ръба на възможното за тази игра . Опитайте да пуснете някаква друга , за която изискванията към видеото са по-ниски от тези с който разполага видеокартата . Вижте дали се появява същия дефект .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сина ми няма други онлайн игри,на другите игри си върви добре,преинсталирах драйвера няколко пъти.но все така от 4-5 дни. Бих искал да попитам каква друга видеокарта е съвместима с процесора(по-нова имам предвид).Токозахранващия блок е LPK19-35

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кода BCC-117 означава проблем с драйвера на видеокартата . Драйвера който се инсталира от къде е наличен - свален от някъде или от съпровождащ дъното диск ? Изтеглете си от сайта на AMD последната версия пакет с драйвера за карата. Деинсталирайте  драйвера на видео картата  , използвайте програмата от долния линк за да почистите за "остатъци " , и едва тогава направете пълна инсталация на драйвера свален от сайта на АМД . Рестартирайте системата и пуснете играта . Вижте дали отново има дефект .

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1826

ето и линк за драйвера 

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy2&os=Windows%207%20-%2032

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега го захващам и ще видим после какво ще става :wink12: .Ще пиша!Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И такаааа....Захванах го,деинсталирах амд-то,почистих с програмката,инсталирах наново и пак същото!!!Операционната система е Windows7Ultimate 64-bit SP1 и аз свалям за 64-битова,дали е проблем?Не разбирам!До преди 4-5 дни всичко беше ок.!?!Помагайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И такаааа....Захванах го,деинсталирах амд-то,почистих с програмката,инсталирах наново и пак същото!!!Операционната система е Windows7Ultimate 64-bit SP1 и аз свалям за 64-битова,дали е проблем?Не разбирам!До преди 4-5 дни всичко беше ок.!?!Помагайте!

Правите всичко както трябва ,поне това разбирам . Да , драйвера трябва да е 64-битов в твоя случай . Като пуснете играта ,преди да е станал проблема ,направете една снимка на процесите в Диспечера на задачите и я сложете  тук . Поне ще се види какво работи и вероятността да се установи проблема става по-голяма .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.