Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте моля за съвет, това е което искам да взема горе долу http://nikem-bg.net/cart/49181p1r45273p1r49064p1r46943p1r49281p1r50241p1r43523p1r49867p1r49881p1rf.html

А въпросите които ме тормозят са следните:

1. Подбрал ли съм правилно всички части.

2. Мога ли да спестя няой лев, като премахна или заменя част, без да губя от "мощта".

3. Какво SSD да си взема?

4. До сега съм ползвал лаптоп и предпочитам да взема лаптоп, НО дали ще се справи с най-новите игри?  Изискване за 4-то поколение i7 и NvIdia gtx над 700 , 17".

5. Дали да зглобявам или да инвестирам в Alienwere Лаптоп/Десктоп?

Бюджета околко 2000лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти избор на кутия особено за такъв бюджет. Всъщност на две кутии... Липсва захранване.

Ориентирай се към 280Х вместо към 760 за видеокарта. Гони 770 като производителност.

Вземи по-читава рам и да са две плочки (2х4GB) заради двуканалния режим.

Охлаждането е излишно скъпо и не съм убеден че е подходящо за този сокет. 

Ако ще клокваш смени процесора с отключен, дъното с такова с Z87 чипсет а охлаждането с Noctua NH-U14S

Ако няма да клокваш си спести парите за охладител и си карай с заводския, заключения процесор и по-евтино дъно.

Публикувано изображение

пс. Тая вечер съм в пестеливо настроение та няма да бутам платинени захранвания.  :P

Евтина кутия както искаш но събираща видеокартата и сравнително прилично захранване.

Ако много ти се харчат тия 2 бона се мятай на I7-4771 (+ 168 лв.) или по-евтиния Xeon E3-1230V3 (+ 50 лв.).

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Докато се кьора и блея, писах коментара 10 минути...И бях изпреварен :D

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти избор на кутия особено за такъв бюджет. Всъщност на две кутии... Липсва захранване.

Ориентирай се към 280Х вместо към 760 за видеокарта. Гони 770 като производителност.

Вземи по-читава рам и да са две плочки (2х4GB) заради двуканалния режим.

Охлаждането е излишно скъпо и не съм убеден че е подходящо за този сокет. 

Ако ще клокваш смени процесора с отключен, дъното с такова с Z87 чипсет а охлаждането с Noctua NH-U14S

Ако няма да клокваш си спести парите за охладител и си карай с заводския, заключения процесор и по-евтино дъно.

Публикувано изображение

пс. Тая вечер съм в пестеливо настроение та няма да бутам платинени захранвания.  :P

Евтина кутия както искаш но събираща видеокартата и сравнително прилично захранване.

Ако много ти се харчат тия 2 бона се мятай на I7-4771 (+ 168 лв.) или по-евтиния Xeon E3-1230V3 (+ 50 лв.).

Интересно предложение, относно ASROCK имам доста приятели с такива дъна и се оплакват доста често, предимно от изгаряне.

Аз не съм много запознат, затова и е тази тема.

Относно клока, не съм мислил да го оверклоквам, ако можеш да ме светнеш какво е предимството?

За кутията, не ме питаи как съм ги направил 2...  :(  и не държа да е евтина, сега ще видя какво предлагат и в Скай,  в Никем не си харесах нещо :huh: .

Процесора до колкото съм запознат за игри не ми трябва от най-мощните, но знам ли за напред какво ще ми доиде на ум. 

Не съм запознат и с тази карта, ще се поразровя, но съм склонен да си взема и 7ма серия на Nvidia. Ти лично имаш ли впечетления от съответната карта ?

Посмених някой неща, сега как ви се вижда http://nikem-bg.net/cart/49181p1r46943p1r49867p1r49834p1r48266p1r49249p1r50126p1r46469p1r49045p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен за ентусиасти:

Обща стойност - 1 999.28 лв. с ДДС - Количка -  
Ами това е система с опция зa overclock. В случая с новия сокет 1150 излиза малко скъпо, спрямо стария. А и не сe вижда удачен вариант, но ще спазя изискването за четвърто поколение, макар процесорът да не е i7. Принципно съм скептично настроен и към видеокартите от R9 на AMD, но нека, че да не ме очернят после. Поне GB правят видеокарти по-качествени от към изработка на охлаждане и така нататък, нещо като фаворит след Asus. Кутията е добра, но минуса тук е клетката за твърдите дискове, тъй като видеокартата идва малко по-дълга, но това не пречи да се премахне клетката, стига да се хареса. Иначе си идва с няколко качествени вентилатора на FD. Препоръчвам и диска на Samsung, защото като качество/производителност няма равен в неговия клас. Захранващият блок е предостатъчно като мощност за тази конфигурация. Е, не и за втора видеокарта де, но все пак. А за охладителя нямам думи, най-добрия за който може да си представи всеки един клокваш процесора си, съвместимостта, нисък дебит на шум, а и не само. Май липсва само записвачката. Както казах, това е за хора искащи да се занимаят повече време пред монитора, съответно да увеличават производителността чрез отключения множител.

Послепис;

А да попитам, какъв е монитора? поне Full HD да е, че иначе не виждам смисъл от заделения бюджет.  Успех!

.... или по-евтиния Xeon E3-1230V3 (+ 50 лв.).

Нищо лично, но V2 е като че ли по-добър вариант. Ако ще казваш нещо, се хвани по-здраво, че аз разлика не виждам, освен в минуси. 

Редактирано от Masterplay (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mas,14S може и да не стане с FD 3000,D14-се събира;високите рам са под въпрос;смени харда и да я взима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mas,14S може и да не стане с FD 3000,D14-се събира;високите рам са под въпрос;смени харда и да я взима.

Да, може да се каже, но когато човек не спи, така му се отразява, че и грешки стават. Нали? 

Аз ли лично не разбрах, какво му е на твърдия диск?.., че е по-безшумен от този на Western Digital ли? И не - охладителят е напълно съвместим с паметта. 

Публикувано изображение

Това мнение също го потвърждава. Така или иначе, автора да си избере според вкуса му и да се съобрази с останалите компоненти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не

2. Не, когато спестяваш губиш "мощ"

3. Samsung 840 Evo

4. Лаптоп за 2000лв. ще се справи като PC за 800лв.(грубо).

5. Alienware - тяхна конфигурация с подобна мощност хич няма да е 2000лв.

Ето предложение:

GB B85-HD3 /1150
I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
SAPPHIRE R9 290 4GB GDDR5
CM N600 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU
PSU SEASONIC SS-620GM BRONZE

Обща стойност - 1 947.88 лв. с ДДС

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте моля за съвет, това е което искам да взема горе долу http://nikem-bg.net/cart/49181p1r45273p1r49064p1r46943p1r49281p1r50241p1r43523p1r49867p1r49881p1rf.html

А въпросите които ме тормозят са следните:

1. Подбрал ли съм правилно всички части.

2. Мога ли да спестя няой лев, като премахна или заменя част, без да губя от "мощта".

3. Какво SSD да си взема?

4. До сега съм ползвал лаптоп и предпочитам да взема лаптоп, НО дали ще се справи с най-новите игри?  Изискване за 4-то поколение i7 и NvIdia gtx над 700 , 17".

5. Дали да зглобявам или да инвестирам в Alienwere Лаптоп/Десктоп?

Бюджета околко 2000лв

Обща стойност - 1 995.71 лв. с ДДС

Това е от мен!^

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.