Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички компютър маниаци :), реших да си направя подарък за Коледа/Нова година "гейминг пц". Пиша вече по няколко форума за съдействие относно това, но от никъде не идва ясна и точна конфигурация. Та моля хората които наистина разбират да ме консултират понеже не съм си сглабял пц от много време, а когато си сглабях технологийте не бяха толкова напреднали. :)

Та сега ще дам информация, с какви пари разполагам, на какъв монитор ще се играе и какви части ми трябват.

* Бюджета ще е до 1100 лева, но да не надвишава 1100 лева.

* Разполагам с монитор с резолюция 1440х900.

* Ще се цъкат както стари игри (LoL/WoW) така и нови игри от 2013 и тези които тепърва излизат.

* Държа кутията да е евтина, тъй като тя не оказва пряко влияние върху производителността на системата.

-PSU

-MB

-CPU

-RAM

-GPU

-HDD

* В конфигурацията да няма ССД.

* Ако е възможно да ми предложите конфигурация базирана на АМД, а също и на Интел.

Благодаря предварително на хората които ще отделят време да прочетат темата ми и евентуално помогнат в избора ми на компютър. :beer:

ПС: До момента имам само 1 предложение за конфигурация с подобни изисквания, това е линка към нея http://nikem-bg.net/cart/49632p1r46717p1r1002735p1r50198p1r49610p1r47838p1r50034p1rf.html .

Редактирано от Hell Razor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

ASROCK H81M /1150

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

GB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GD

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

4GB DDR3 1600 A-DATA 2X (8GB)

Cooler Master GX Bronze, 450W

1126 лв 

с 26 лв повече,като имаш по-добър процесор(core i5),кутия.Само харда е 500ГБ....Ако побързаш ще хванеш захранването в промоция

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията, която сте посочили по-горе е малко не-балансирана, според мен. Тя ще се справи идеално с "LoL/WoW", като се има предвид i3, защото тези игри не изискват кой знае каква процесорна мощ. Това се отнася и за видеокартата. Но както виждам, май е по-добре да се наместят четири-ядрени процесори, тъй като игрите вече се оптимизират за много ядрени процесор, в частно с по-висока тактова честота.

Моето предложение е AMD платформа:

ASRock 970 PRO3 R2.0, Socket AM3+
AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box
Kingston 8192MB ( 2 х 4096MB ), DDR3, 1866MHz
Seagate SV35 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000VX000
Sapphire AMD Radeon R9 270X, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E
Cooler Master GX Bronze, 450W
Floston ATX, Midi Tower, INTERRA 

Всичко това излиза около 1 139 лева, но като се има предвид, че има и безплатна доставка, работата се спогажда донякъде, според мен. Вярно, може да се спести от твърдия диск, но не си заслужава. Но може и да се вземе един FX 8320, което пак е добър вариант. Поне имаме пълно размерна дънна платка, при която не се губят някои слотове. Твърд диск с 1TB обем, а и е доста качествен и бърз. Захранващ блок с пет години гаранция, а и сега е на изключителна цена. Паметта в дву-канален режим, с завишена тактова честота. Само кутията е малко орязана, но за този бюджет надали има нещо по-добро. Процесора и видеокарта се избират според приложенията. Та, прегледайте хубаво за какво ще ползвате компютъра, или иначе казано жанра игри, при който или Intel или AMD се конкурират за първо място!

Поздрави и успех в избора! 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 500.96 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/49912p1r48944p1r46469p1rf.html

Хард диск Seagate SV35 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3, ST1000VX000 + Видео карта Asus AMD Radeon R9 270X, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E + Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W + Кутия Cooler Master Elite 430, Черна Обща стойност 1102.96лв. Тук имаш по-качествено дъно, кутия и видео карта както и ниско профилна рам :)

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:
Предложението ми е подобно на това на @Masterplay - но слагам по-мощно захранване, защото препоръките за консумация на тази конфигурация е на ръба, към ~450-460W.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
Предложението ми е подобно на това на @Masterplay - но слагам по-мощно захранване, защото препоръките за консумация на тази конфигурация е на ръба, към ~450-460W.

Колега този Fortron има на 12V 408W, a CM GX450 на 12V 420W. ;)  При тези компоненти едва ли ще направи и 350W(без клок), което автоматично си означава, че  GX450 е абсолютно достатъчно и даже има запас. :)

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според теб нормално ли е да се товари захраващ блок от бюджетна серия с над 80% от максималният си капацитет за постоянно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 096.46 лв. с ДДС

Ето едно предложение и от мен.
С тази дънна платка имаш възможност за OC на процесора.Захранването към кутията,според характеристиките е 47А на 12в линия или 564W,което е напълно достатъчно и ще понесе овърклок на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Jotto_del

Производителя на видео картата препоръчва 500W (500 Watt Power Supply is required).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Power consumption AMD Radeon R9-270X

• [*]System in IDLE = 116W [*]System Wattage with GPU in FULL Stress = 
283W [*]Difference (GPU load) = 167W [*]Add average IDLE wattage ~10W [*]Subjective obtained GPU power consumption = ~ 177 Watts

283W за видеото + 101W за процесора + 20W за два хард диска(макар,че 20W са много) = 404W,сложи ги 450.

Сметките са малко груби,но едно 550-600W захранване е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-DS3P/AM3+

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

2X4G DDR3 2400 GEIL EVO POTENZA

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

POWER COLOR AX7870 2GBD5-A2DH

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

от никем

+

CM GX Bronze 450W от емaг

общо 1105лв.

[*]System in IDLE = 116W

[*]System Wattage with GPU in FULL Stress = 283W

[*]Difference (GPU load) = 167W

[*]Add average IDLE wattage ~10W

[*]Subjective obtained GPU power consumption = ~ 177 Watts

283W за видеото + 101W за процесора + 20W за два хард диска(макар,че 20W са много) = 404W,сложи ги 450.

Колегa по груби сметки си достa дaлеч от истинaтa - тези 283 вaтa сa зa цялaтa системa + консумaциятa нa кaртaтa под стрес!
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-DS3P/AM3+AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+2X4G DDR3 2400 GEIL EVO POTENZA1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARRPOWER COLOR AX7870 2GBD5-A2DHCM N300 BLACK /USB3 /NO PSUот никем+CM GX Bronze 450W от емaгобщо 1105лв.Колегa по груби сметки си достa дaлеч от истинaтa - тези 283 вaтa сa зa цялaтa системa + консумaциятa нa кaртaтa под стрес!

:D Прав си,гледал съм не където трябва 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Jotto_del

Производителя на видео картата препоръчва 500W (500 Watt Power Supply is required).

[*]System in IDLE = 116W

[*]System Wattage with GPU in FULL Stress = 283W

[*]Difference (GPU load) = 167W

[*]Add average IDLE wattage ~10W

[*]Subjective obtained GPU power consumption = ~ 177 Watts

Моето мнение не е насочено към твоя пост. 

Твоето предложение с 600W е предостатъчно , но според мен по-добре да вземе отделно сиртифицирано 80+ поне захранване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да си сигурен как би си използувал колегата машината. Може и орехи да чупи с нея. Иначе и аз съм правил сметки на теория всичко е наред, просто фортрон не е това, което му носеше слава в миналото. На хартия и реклама всичко е перфе. На практика, не съвсем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да си сигурен как би си използувал колегата машината. Може и орехи да чупи с нея. Иначе и аз съм правил сметки на теория всичко е наред, просто фортрон не е това, което му носеше слава в миналото. На хартия и реклама всичко е перфе. На практика, не съвсем.

Съгласен съм за Фортрона. Затова съм предложил CM вместо този Фотрон 500W, но маи не си го забелязал. ;)

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дотука предложенията на колегите Masterplay и Playalistic са най-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че не правиш разлика между захранванията, а гледаш само ватовете. Нека тогава да си вземе това за 26лв. Inter-tech-booster-520w и да си мисли, че има 520W захранване. :D

Добре е малко да прочетеш защо едно захранване 450W може да струва 15лв., а може и да е 100лв. какви са разликите и защо цената е толкова различна. ;)

Къде препоръчвам noname захранване?

Или сравняваш noname  с фортрона който предложих или ще се хванеш за оня пост в който предложих siritech psu който не е лошо захранване.

Имай малко уважение към по-старите членове във форума от тебе.

И ти ли ще ми кажеш че аз не съм чел, че аз мога да ти го направя това захранване от нулата.

Казвам ти какво се препоръчва от производителя а не, че толко ще му са нужни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде препоръчвам noname захранване?

Или сравняваш noname  с фортрона който предложих или ще се хванеш за оня пост в който предложих siritech psu който не е лошо захранване.

Имай малко уважение към по-старите членове във форума от тебе.

И ти ли ще ми кажеш че аз не съм чел, че аз мога да ти го направя това захранване от нулата.

Казвам ти какво се препоръчва от производителя а не, че толко ще му са нужни.

Уважение имам към всички колеги тук и затова ако си забелязал не съм обидил никого и избягвам да споря, защото всеки си има собствен поглед над нещата.

Сега за захранването. Пройзводителя препоръчва 500W. Ще ми кажеш ли с какво този Фотрон 500 превъзхожда GX450 освен в надписа от 500W???

И само малко инфо за захранването Be Quiet PP L8 430W(моето захранване) Bequiet-pure-power-l8-430w. Това е една идея по-слабо от GX450. Забележи при какво натоварване вече "издъхва" и се изключва 512W! ;)

Пак ти казвам не гледай ватовете, а ефективноста, защитите, амперите и т.н.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK B85M PRO4 /BULKI5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOSTCM N300 BLACK /USB3 /NO PSU4GB DDR3 1600 A-DATA X21TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXОбща стойност - 1 092.98 лв. с ДДСКоличка.+ Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450WОбщо: ~1160 лв., като захранването е от ем*г с безплатна доставка.ПП: Виждам, че в първия пост е посочено, че всичко не трябва да надвишава 1100, но мисля, че няма от какво повече да се отреже. Единственият вариант е рамта да остане само 1 плочка. Редактирано от Avicii (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Захранването към кутията,според характеристиките е 47А на 12в линия или 564W

Да ,само ако е голям късметлия и в кутията да му се падне CM RS-600-ACAB-D3 600W (564W ,47A на + 12 v),което е малко вероятно.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че не правиш разлика между захранванията, а гледаш само ватовете. Нека тогава да си вземе това за 26лв. Inter-tech-booster-520w и да си мисли, че има 520W захранване. :D

Добре е малко да прочетеш защо едно захранване 450W може да струва 15лв., а може и да е 100лв. какви са разликите и защо цената е толкова различна. ;)

Е ти ще кажеш, че този комп ще работи на 100% от веремето на 100% натоварване ли??? Дори при постоянна работа на 100% едва ли ще качи до 350W+(това без клок разбира се). А при максимум от 420W не виждам къде е проблема това са цели 70W, който ги има в резерв.

Колега я си свери часовника AMD/R9_270X. 283W е на цялата система те хората са го написали "System Wattage with GPU in FULL Stress = 283W" ама трябва да се прочете първо. :rolleyes:

Аз часовника си го сверих :) ,а ти прочете ли поста ми или побърза да се направиш на интересен ?

Нищо лично!

п.п. Ако не си,ето ти цитат : 

:D Прав си,гледал съм не където трябва 
Редактирано от Костадин_91 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички които писаха в темата и ми предложиха толкова много конфигураций, спрях се на тази която Masterplay предложи и вече чакам частите да пристигнат. Дано стане 1 пц което да издъжи поне годинка-две. :) Може да заключите темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички които писаха в темата и ми предложиха толкова много конфигураций, спрях се на тази която Masterplay предложи и вече чакам частите да пристигнат. Дано стане 1 пц което да издъжи поне годинка-две. :) Може да заключите темата.

Кутията е лоша,пък и незнам защо Мастера ги обича паметите на 1.65 волта.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.