Премини към съдържанието
Eli7e-Mu

Има ли начин за разделяне на интернета

Препоръчан отговор

Здравеите Много се извинявам че пиша в този раздел но не открих правилния явно

Така въпроса ми е следния ползвам итернет с кабел  и този кабел е вързан за 1 кутия от вън . И комшията е на същия интернет и тои е вързан за тази кутия но са ни различни ИП-тата има ли накакъв начин да плаштаме 1 такса а да си го делим на 2 и да не ни усети доставчикат . Ако някои ми поясни нещата ще съм много благодарен не сам много в час с тези неща .

Мерси предварително. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,ако си имате доверие един на друг, единият прекратява своят договор, другият купува рутер и пуска кабел към този, който няма нет (може и безжично). Всъщност това не само, че не е проблем, а много от доставчиците даже дават безплатни рутери. Аз си търкалям един вкъщи ей така, подарък, а аз си имах...Това еи начина ако имаш повече от 1 устройство, нуждаещо се от интернет в дома, да получи такъв. Например два настолни компютъра, лаптоп, телефон и телевизор...Минусите, скоростта ще е по-ниска, разбира се, след като "делите" интернет и единият ще е зависим от прищявките на другият съсед...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че преди това трябва внимателно да се прочете договорът за доставка. Защото стандартно условие за такъв е интернетът да се ползва в рамките само на едно домакинство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам някой да му прави проверка накъде е пуснат още един кабел след рутера- пускането на такъв кабел с нищо не засяга доставчика- нито му влияе на устройствата, нито друг някакъв негативен ефект, освен отпадане на един клиент, но пък въпросния клиент получава по- ниска скорост, което ако не му отговаря на нуждите, може отново да го накара да поднови договора си. Така, че не вярвам някой да им направи проблем за "комшийско" споделяне на интернет чрез рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се пусне още един кабел (видим ) ,проблема с доставчика ще е налице в момента в който се види тази "завера " . Всичко зависи от това къде се намира съседа като разстояние . Ако ситуацията е в блок и става въпрос за съседни апартаменти , то системата с рутер е вярното решение , но само през безжична връзка . Убеден съм че ако се види кабел който излиза от рутера и отива във съседен дом , на мига доставчика ще създаде проблеми . За доставчиците няма значение колко машини ще работят след един рутер , но има значение че услугата му се предоставя кабелно  за безплатно ползване от друго лице извън адреса на който е абоната .  Ако обаче имаме ситуация с машини по-отдалечени от 15-20 метра и препятствия (стени или сгради ), системата с рутера става недобра , без значение какъв ще е метода на връзка ( с кабел или с безжичен адаптер на втората машина ) .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално погледнато може и чрез втора LAN карта, но неудобството тук е, че компютъра, който приема и разделя нета не трябва да се спира...Нали се сещате, че и надали доставчика ще тръгне да проверява, а ако кабела е пуснат малко по-скришно, няма и да им направи впечатление...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам Добре то няма нито договор нито нищо даваш 20 лева и имаш нет не даваш спират ти го пък и ние сега пак ползва 1 нет но го делим тои въвежда моя ИП и тои е вързан към моята кутия и така сме в мрежа и интернета тръгва към него а при мен намалява .То дори целия град е вързан за тоя нет евентуално мога да ползвам нета на секи ако му знам Ип-то но така може ли ме проследи ?

Редактирано от Eli7e-Mu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам Добре то няма нито договор нито нищо даваш 20 лева и имаш нет не даваш спират ти го пък и ние сега пак ползва 1 нет но го делим тои въвежда моя ИП и тои е вързан към моята кутия и така сме в мрежа и интернета тръгва към него а при мен намалява .То дори целия град е вързан за тоя нет евентуално мога да ползвам нета на секи ако му знам Ип-то но така може ли ме проследи ?

могат... ама като гледам каква мрежа описваш... може и да не са достатъчно кадърни.

Вземете си един рутер и си решавате генерално проблема

Само че преди това трябва внимателно да се прочете договорът за доставка. Защото стандартно условие за такъв е интернетът да се ползва в рамките само на едно домакинство.

Нека съседа му се върже безжично към рутера, пък те да тръгнат да го гонят да го намерят къде е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека съседа му се върже безжично към рутера, пък те да тръгнат да го гонят да го намерят къде е.

Много ясно, че като се върже към рутера, няма да го намерят! А и да го намерят, едва ли ще има санкции.

Обаче ако се опъне един кабел така, че всички да се спъват в него, и случайно някой от работещите при доставчика мине оттам, или пък се случи повреда или пускане на нова връзка от същата кутия, или друга подобна ситуация - познай ...

А и никъде не виждам да пише как се настройва нетът, как получава IP адрес, и т.н. На предния ми доставчик се раздаваха от него, без мое участие, и имаше проверка по MAC адрес. Беше абсурд да вържа друго устройство, без да се усетят.

Рутер е най-добрият вариант, стига да е възможен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ясно, че като се върже към рутера, няма да го намерят! А и да го намерят, едва ли ще има санкции.

Обаче ако се опъне един кабел така, че всички да се спъват в него, и случайно някой от работещите при доставчика мине оттам, или пък се случи повреда или пускане на нова връзка от същата кутия, или друга подобна ситуация - познай ...

А и никъде не виждам да пише как се настройва нетът, как получава IP адрес, и т.н. На предния ми доставчик се раздаваха от него, без мое участие, и имаше проверка по MAC адрес. Беше абсурд да вържа друго устройство, без да се усетят.

Рутер е най-добрият вариант, стига да е възможен. 

Ми то и тук тои раздава Ип-та и секо Пц нали си има Мак Адрес по които се отличава от другите Компове и Мисалта ми е  давам си Ип-то на Фр-то ми и Мак Адреса ми тои си ги сменя и вече сме 1 и същи потребител евентуално но сигналат се разпределя между мен и него нали така .? Та мисалта ми е друго То горе в кутия явно има някакво устроисто  [като расклонител влиза 1 кабел и от там стават 2  ] 1ния за мен 2-рия  за него и 2-мата си има различни Ип-та и секи си е отделен потреби та мисалта ми еАко в единия от 2-мата има Същата кутия като тази на стълба или нещо подобро с което да идва кабел до мен например и тои да влиза в тази кутика и от там да отива към фр-то ми 1 кабел и 1 ния да си остава за мен ите да не могат да проследят него дори и да е с Друго ИП което не е негово .Поне така как го мисля то тои като си е платил Те винаги ще хваштат сигнала до мен  и от там вече тои да се вклучва в мрежата  .Как го написах и аз се оплетох чак  :) дано ме разберете какво искам да кажа 

Редактирано от Eli7e-Mu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то и тук тои раздава Ип-та и секо Пц нали си има Мак Адрес по които се отличава от другите Компове и Мисалта ми е  давам си Ип-то на Фр-то ми и Мак Адреса ми тои си ги сменя и вече сме 1 и същи потребител евентуално но сигналат се разпределя между мен и него нали така .? Та мисалта ми е друго То горе в кутия явно има някакво устроисто  [като расклонител влиза 1 кабел и от там стават 2  ] 1ния за мен 2-рия  за него и 2-мата си има различни Ип-та и секи си е отделен потреби та мисалта ми еАко в единия от 2-мата има Същата кутия като тази на стълба или нещо подобро с което да идва кабел до мен например и тои да влиза в тази кутика и от там да отива към фр-то ми 1 кабел и 1 ния да си остава за мен ите да не могат да проследят него дори и да е с Друго ИП което не е негово .Поне така как го мисля то тои като си е платил Те винаги ще хваштат сигнала до мен  и от там вече тои да се вклучва в мрежата  .Как го написах и аз се оплетох чак  :) дано ме разберете какво искам да кажа 

Боже, колко мъка има по тоя свят!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрахме те  :D .

Нали и аз това ти предлагам, само че да няма втори кабел, за да не ви усетят, ако го видят. 

А въпросната кутийка, в която ще влиза кабелът от голямата кутия, се казва рутер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрахме те  :D .

Нали и аз това ти предлагам, само че да няма втори кабел, за да не ви усетят, ако го видят. 

А въпросната кутийка, в която ще влиза кабелът от голямата кутия, се казва рутер.

значи така да направим купуваме 1 рутер бежичен демек и моя кабел влиза в него а фр-то ми хвашта сигнала от рутера то сигорно към него си има някаква приставка [ не сам запознат  за това питам ] и тази приставка отива при него и тои ще хвашта сигнала и тогава може ли си сменява ип-тата на цялата мрежа в градъ ?  без да го усетата ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата тази какафония почна да ми прилича на безкрайно повтаряне на едно и също нещо . Ако автора иска да споделя или да ползва споделен интернет , да си купят с ортака си един рутер и един безжичен адаптер , да викнат някой да им монтира нещата и да работят спокойно . Приказките за опънати кабели са малко никакви . Ако участниците живеят врата до врата или един над друг варианти много . Във всички други случай, с опъването на кабели вероятността да си навлекат неприятности е сигурна . За какви ИП-та се говори да се крадат и какви такива направо детински истории. Автора за някакви грамотни неща ли пита или за откровено хлапашки изпълнения ? Успех желая в начинанието , въпреки че от последните постове някак си ме обзема съмнение в цялото това питане , към което доста хора се отнесоха със сериозност .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.