Премини към съдържанието
Rewivo

Забиване на модем в особен случай

Препоръчан отговор

Здравейте.

Връзката ми към интернет е през модем (доставчик Близоо) и нямам оплаквания.

Обаче има едно много дразнещо положение и искам да ми дадете съвет как да го преодолея.

Когато тегля филми или музика през програмата utorrent и вляза ли в интернет отделно, независимо през кой

браузър (имам Лиско, ИЕ и Хром) почти веднага интернета ми умира и го спасява само рестартиране на модема.

Ако отделно си работи utorrent няма проблем. Както и самостоятелно сърфиране в интернет.

По принцип следя да не се засичат, но понякога забравям, че съм оставил торент програмата активна - при моята скорост бързо свалям филми, но знаете че е редно и аз да връщам, а и някой тракери искат да имаш коефициент.

Предполагам, че ми се застъпват някои портове, но на utorrent е зададена настройка "случаен порт"? Не съм през прокси и имам самостоятелен ИП адрес, който не се променя. За сведение - преди бях известно време с Биткомет и той забиваше и затова минах на utorrent, но нищо не се промени. Операционната система ми е Windows 8 Pro.

Благодаря Ви на тези, които ще се отзоват за съвет и помощ. Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време ограничи броя на пиърите. По дефолт май бяха 240 / цитирам по памет /. Свали общия брой на 50 и пробвай едновременно да теглят торенти и да влизаш в нета с някакъв браузър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време ограничи броя на пиърите. По дефолт май бяха 240 / цитирам по памет /. Свали общия брой на 50 и пробвай едновременно да теглят торенти и да влизаш в нета с някакъв браузър.

Благодаря, опитах го, но не помогна. Бяха 150 пиърите и ги намалих на 50, но след 2-3 минути гилотината удари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последно време utorrent прави много проблеми и в много тракери препоръчват да се използват версии като 1.7.1 и предишни.Аз отдаван спрях да я използвам защото много ми товари диска и минах на битторнадо.Като решение може да ограничиш скоростта за сваляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последно време utorrent прави много проблеми и в много тракери препоръчват да се използват версии като 1.7.1 и предишни.Аз отдаван спрях да я използвам защото много ми товари диска и минах на битторнадо.Като решение може да ограничиш скоростта за сваляне.

И това не помага, за жалост. Не е от скоростта. Ако е стартиран utorrent, но всички торенти са на стоп, няма проблем. Сакатлъка става, когато дори един торент файл е активен. Може да не качва или сваля нищо, но самият факт, че е на сийдване е достатъчен, за да "умре" интернета. И нищо не го спасява (дори рестарт на компа), освен физическа намеса при модема - включване и изключване. Ако някой пита - каква е точно грешката - ами като съм  в интернет, той спира и ми дава опция за диагностика на връзката ( на Win 8 e така ), която тества 2-3 минути и накрая казва, че мрежата няма конфигурирано ИП. Да - ИП адреса изчезва. Иначе модема си свети уж нормално. След физически рестарт на модема се налага да дам първо disable на мрежовата връзка и после enable, за да ми се появи ИП и да си тръгнат нещата. Чудя се дали да не пробвам с Битторнадо, което ми рекламираш и вероятно така ще стане, но не съм много оптимистично настроен, защото преди ми правеше същите номера с Биткомета. Тогава реших, че е от него и четох, че utorrent е най-доброто на всички времена.....но при мен не е така.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това не помага...

Проблема, е че доставчика ти Близу е скапан, но ще се въздържа от коментар - или хубаво или нищо... Та при тия дебили скоростта на ъплоуд от твоя страна е некъде до към 6Mbps и това е макс, да не кажа, че реално е 3-4 някъде и когато тръгнеш да сйдваш торента, нета ти умира щото нали разбираш какво става, за това си направи един speedtest да се ориентираш колко долу-горе ти е уплоуда и си ограничи торен клиента иначе няма спасение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема, е че доставчика ти Близу е скапан, но ще се въздържа от коментар - или хубаво или нищо... Та при тия дебили скоростта на ъплоуд от твоя страна е некъде до към 6Mbps и това е макс, да не кажа, че реално е 3-4 някъде и когато тръгнеш да сйдваш торента, нета ти умира щото нали разбираш какво става, за това си направи един speedtest да се ориентираш колко долу-горе ти е уплоуда и си ограничи торен клиента иначе няма спасение.

Да. за скоростта си прав. Данлоуда е 48-50, но Ъпа е 4-5, въпреки това ми е идеално, освен този сакътлък с торентите. Не знам ти при кой доставчик си, но аз преди бях няколко години при едни ланаджии. които така и не си прибраха кабелите вътре и при всеки дъжд или сняг оставах без връзка. Затова сега се родих - да имам непрекъсваема връзка денонощно....не съм свикнал с такава екстра. ;)

Редактирано от ilv323 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.