Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В семейството отваряме магазин и следващата седмица предстои да закупим такава конфигурация.1. Ще се използва за касовото място - ще се връзва с касов апарат и баркод четец 2. ОС е Win 7 Proffessional 64bit

3. Няма да се ползва нищо от стар компютър. 4. Предпочитан магазин - СкайРазбира се има уловка. При така изредените изисквания би било лесно да си събера нещо прилично, но има вариант в последствие на този компютър да бъде вързано видеонаблюдение. От видеонаблюдение си нямам абсолютно никаква представа и съответно, нямам идея от какви елементи се състои, как се връзва и т.н. Камерите евентуално ще са 2 (максимум 3). Въпроса е дали конфигурация за 500лв може да се справи с това и ако не, то как да се направи конфигурация за 500лв, с която с миниммум усилия (финанси) да върши работа.Ще трябва и монитор. За него са заделени 200лв (еврофинансиране), така че трябва да излезе малко повече от заложените 200лв, така че да не останат пари във въздуха (да се купи нещо за 190лв при заложени 200, не че има някакво значение/разлика всъщност...). Понеже монитора ще се комбинира с друга фактура от НИКЕМ - монитор от там :)Ако конфигурацията излезе по-малко от 500, никой няма да се разсърди :ДАко сте стигнали до тук, благодаря за проявеното търпение, към не до край ясните моменти в обясненията ми :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да бъде вързано видеонаблюдение. От видеонаблюдение си нямам абсолютно никаква представа и съответно, нямам идея от какви елементи се състои, как се връзва и т.н. Камерите евентуално ще са 2 (максимум 3). Въпроса е дали конфигурация за 500лв може да се справи с това и ако не, то как да се направи конфигурация за 500лв, с която с миниммум усилия (финанси) да върши работа.

Никакви проблеми и на компютър за 200лв, да ползваш видеонаблюдение, важно е още сега да се ориентираш каква платка ще се купува, защото новите платки са предимно pci-e и са доста скъпи, докато на старо можеш да намериш и PCI, но пък да няма такъв порт на дъното... та с тези неща ще трябва да се съобразиш като цяло.Другата много важна част при видеонаблюдението е твърдия диск, така че и това е важен критерий.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, ето Ви едно предложение с което не би трябвало да имате проблеми:

BB код:

Обща стойност - 496.85 лв. с ДДС
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази работа не си заслужава да хвърляш повече от 200 лв. за конфигурация (2ра ръка). Тука компютъра просто трябва да ти вади картина.А ако камерите записват на компютъра - по-голям хард!!!Все пак ако не знаеш - за да свържеш - касов апарат , четец и компютър, ще ти е нужен търговски софтуер (Детелина или Майкроинверст).Само този софтуер ти е 300-400 лв.Наскоро и аз взимах за магазин такива чарколяци и ДЕТЕЛИНАТА (1 флашка) ми излезе 325 лв. Аз ти предлагам това:Компютър втора ръка - HP Compaq dc5750  - 119 лв.Zebex Z-3001 (DATECS) + стойка - 130 лв. (Аз си го взех и работи безпроблемно - вкарахме над 4 хиляди артикула без ядове)Елтрейд Детелина Лайт - 360 лв.Дотук = 609 лв. + Монитор: LED AOC 19.5 - 135 лв. (Доста добър за цената си) = 744 лв.Да се надяваме ,че касов апарат имате :) За камерите - званите на Никем и казвате в каква ситуация сте,и те ще ви кажат от кои камери да вземете, и т.н

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме лицензи за Микроинвест за 3 компютъра. Вариантите за четци са: Zebex Z-3051HS; Моторола LI4278 - за тях получаваме финансиране. За монитора също са отпуснати 200лв, което означава, че ако не се вземе монитор за 200лв 60-70 ще се изпарят просто. Касовия апарат е Tremol ZM-KL, който също го взимаме, чрез финансиране. Освен това лицензите за Windows7 по същият начин финансиране, но в проекта са заложени 64битови и такива трябва да вземем. Едва ли ще вървят добре на по-стар процесор и 2гб Рам. Та затова предпочитаме нова конфигурация, която ще намери приложение, дори в последствие този магазин да не тръгне.Благодаря на включилите се до момента :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помислете за UPS  да сложите ,че с нашите енерго дружества зимата си е приключение. Колегите са ти дали  добри предложения и няма да имаш никакви ядове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме лицензи за Микроинвест за 3 компютъра. Вариантите за четци са: Zebex Z-3051HS; Моторола LI4278 - за тях получаваме финансиране. За монитора също са отпуснати 200лв, което означава, че ако не се вземе монитор за 200лв 60-70 ще се изпарят просто. Касовия апарат е Tremol ZM-KL, който също го взимаме, чрез финансиране. Освен това лицензите за Windows7 по същият начин финансиране, но в проекта са заложени 64битови и такива трябва да вземем. Едва ли ще вървят добре на по-стар процесор и 2гб Рам. Та затова предпочитаме нова конфигурация, която ще намери приложение, дори в последствие този магазин да не тръгне.Благодаря на включилите се до момента :)

Това е хубаво да се споменава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обща стойност - 470.55 лв. с ДДС

DVR VU-GV250 8.2 - платка за видео наблюдение - 39,99 лв.

ACER 21.5 V223HQLCBD - монитор - 207 лв.

Общо - 717,54 лв.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще ти е нужен търговски софтуер (Детелина или Майкроинверст).Само този софтуер ти е 300-400 лв.Наскоро и аз взимах за магазин такива чарколяци и ДЕТЕЛИНАТА (1 флашка) ми излезе 325 лв. Аз ти предлагам това:

Объркал си името може би имаш предвид Microinvest ? Цък за цени.

И аз се занимавам с търговия и използвам 

Microinvest Warehouse Open
OpenSource софтуер за управление на търговски обекти. Продуктът е безплатен, достъпен за всички за сваляне и ползване и под GPL лиценз.
Версия Дата Цена за 1 раб. място 1.13.8.19 19.08.2013 безплатен продукт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Объркал си името може би имаш предвид Microinvest ? Цък за цени.

И аз се занимавам с търговия и използвам 

Microinvest Warehouse Open
OpenSource софтуер за управление на търговски обекти. Продуктът е безплатен, достъпен за всички за сваляне и ползване и под GPL лиценз.
Версия Дата Цена за 1 раб. място 1.13.8.19 19.08.2013 безплатен продукт

Тази съм я пропуснал , но тази безплатна програма , неможе да се сравнява с платените...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази съм я пропуснал , но тази безплатна програма , неможе да се сравнява с платените...

Използвал съм и платения вариант и разликата е никаква.

За моя бизнес платената версия беше 120лв на година и лиценза беше за няколко компютъра, но аз така или иначе използвам само един.

Преди 3-4 години по съвет на човека който ми обслужва касовите апарати минах на Линукс + безплатния Microinvest Warehouse Open.

За ежедневни продажби, издаване на фактури и водене на складова наличност е перфектна.

Игнатов за търговия няма смисъл да даваш много пари една машина втора ръка за 200-250лв ти върши идеална работа.

http://shop.itr.bg/products-10082-8/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0%B8.htm

За видео наблюдение използвам WI-FI камера (модела е стар и вече не се предлага навремето дадох към 150лв за нея.)

Трябва да имаш контакт близо до камерата за захранването и  безжичен Интернет.

WI-fi сигнала се лови на около 25-30 метра, върви си с необходимите драйвери и софтуер.Софтуера на моята поддържа до 30 камери.

Има датчик за движение и се включва когато е необходимо.

За нея съм отделил 80GB като свърши мястото просто започва да записва върху стария запис, на мен не ми трябва архив 1-2 денонощия назад ми е напълно достатъчно.

Ето нещо подобно

Wi-Fi IP Камера TNV-M219W  

.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.