Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dvd_cd

UPS за компютър

Препоръчан отговор

Такава щуротия може ли да издържи компютъра ми, за няколко минутки -> просто да го изключа както трябва ако има токови удари...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Кви са тия боклуци - цената на юпс почва от 100+ лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава щуротия може ли да издържи компютъра ми, за няколко минутки -> просто да го изключа както трябва ако има токови удари...?

Това не е UPS а протектор от пренапрежение. И е от някаква напълно неизвестна от мен форма. Аз не бих заложил на него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е UPS а протектор от пренапрежение. И е от някаква напълно неизвестна от мен форма. Аз не бих заложил на него

Предложи ми нещо, но да е евтино. Буквално ми трябва да държи 1 минута, за да си изключа компютъра нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложи ми нещо, но да е евтино. Буквално ми трябва да държи 1 минута, за да си изключа компютъра нормално.

Не става така. Проблемът е, че през евтин UPS, токовият удар може да ти прецака нещо(или поне да ти рестартира компютъра) преди изобщо да е задействал връзката с батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става така. Проблемът е, че през евтин UPS, токовият удар може да ти прецака нещо(или поне да ти рестартира компютъра) преди изобщо да е задействал връзката с батерията.

А колко ще ми струва един горе долу добър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко ще ми струва един горе долу добър?

Ами над 100 лв. Зависи какъв ти е компа. Трябва ти line-interactive UPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не провериш в сайтовете за втора употреба.

Дали е добра идея? Четох, че с времето много се скапвали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка UPS не мисля че е добра идея, това обикновено означава подмяна на акумулаторите, които не са евтини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами колега ти търсиш евтин вариант и аз ти предлагам... Решението е твое.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами колега ти търсиш евтин вариант и аз ти предлагам... Решението е твое.

Търся евтин, но все пак работещ :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка UPS не мисля че е добра идея, това обикновено означава подмяна на акумулаторите, които не са евтини

Така е, оригинални акумулатори са доста скъпи и не се намират лесно за стари UPSОт друга страна, ми намериха за 70лв неоригинален акумулатор за стария UPS, че и много хубав при това - с по-голям капацитет, докато оригиналният е над 150лв. Т.е. Ако ще купуваш на старо, непремено трябва да се поинтересуваш от цени и наличност на батерия. Обикновено батериите държат 3 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече са ви казали че това не е UPS а протектор и няма да държи РСто и секунда включено.

За да получите съвет за UPS трябва да е ясно каква е конфигурацията. Дори да вземете хубав UPS да речем 350VA но РСто ви е с мощтно видео или две по време на работа той ще пищи от претоварване или иначе казано РСто ви харчи ток повече от възможностите му. 

Това с цените на батериите не е точно така. Например батурия за APC Back-UPS CS 350VA която е 7VA и цената на читава такава батерия на CSB е под 40лв. Нов този UPS струва към 200лв но втора ръка с нова батерия може да излезе около 100, а аз лично такъв умрял още не съм виждал мрът им само батериите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.