Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си този Card Reader: http://www.mit.bg/rw/items/ElimexAN06027-pasat-elektroniks-card-reader-an06027.html

.. от PENNY на промоция за 6,99 лева. Привлече ме изгодната цена, но явно от това дойдоха и проблемите !? Не мога да го подкарам. При включване в USB порта излиза съобщението: USB Device Not Recognized ! В Device manager се вижда като Unknown device !? Явно тоя card reader е голямо "дърво" !?  Върху опаковката отзад, където е превода на Български е даден моделът / AN06027 / и пише, че е на TRANSCEND, в което дълбоко се съмнявам, не го намирам в сайта им !? С WIN XP SP3 съм. Пише че е Plug and Play, и че ХР-то го потдържа !? Вероятно проблемът е в драйвера !? Някой би ли могъл да помогне ?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На подобни кардрийдъри не им трябват драйвери. Или е повреден или не слагаш картата както трябва

Публикувано изображение

На горния ред цоклите са запоени отгоре на платката и картите се слагат с контактите надолу.

На долния ред е обратното - картите трябва да са с контактите нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залагам на повреден четец. Аз също се бях подлъгал от подобна евтиния, но поне работеше след въпросните грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Купих си този Card Reader: http://www.mit.bg/rw/items/ElimexAN06027-pasat-elektroniks-card-reader-an06027.html

.. от PENNY на промоция за 6,99 лева. Привлече ме изгодната цена, но явно от това дойдоха и проблемите !? Не мога да го подкарам. При включване в USB порта излиза съобщението: USB Device Not Recognized ! В Device manager се вижда като Unknown device !? Явно тоя card reader е голямо "дърво" !?  Върху опаковката отзад, където е превода на Български е даден моделът / AN06027 / и пише, че е на TRANSCEND, в което дълбоко се съмнявам, не го намирам в сайта им !? С WIN XP SP3 съм. Пише че е Plug and Play, и че ХР-то го потдържа !? Вероятно проблемът е в драйвера !? Някой би ли могъл да помогне ?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

При включване на четеца, операционната ви система сама ще инсталира нужният драйвер и ще получите съобщение ниско долу в систем треея. При вас това не се получава, че устройството е разпознато и готово за употреба. За инфо: Една карта от 2 гигабайта е 10 лева а вашият четец - само 7. Не ви ли мина през ума, че такива боклуци не се купуват? Изгодна е цената му само за продавача, а не за Вас. От 1000 продадени бройки, той печели - 6999 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама на една карта памет има 1 чип паметта  и 1 чип за контролера,

а тука има само контролер и няколко цокъла - колко трябва да струва?Иначе същия четец е 5.90 в Elimex и без да е на примоция  CARD READER AN06027

Което си е и нормално защото те го внасят, а всеки друг търговец

си слага допълнителна печалба и за себе си 

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залагам на повреден четец. Аз също се бях подлъгал от подобна евтиния, но поне работеше след въпросните грешки.

Едно уточнение - въпросната грешка излиза, независимо дали в карточетеца е пъхната карт, или не !?

На подобни кардрийдъри не им трябват драйвери. Или е повреден или не слагаш картата както трябва

Публикувано изображение

На горния ред цоклите са запоени отгоре на платката и картите се слагат с контактите надолу.

На долния ред е обратното - картите трябва да са с контактите нагоре.

Става въпрос за долният ред. По конкретно картата е Micro SD. Слагам я с контактите надолу .... и не става....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно уточнение - въпросната грешка излиза, независимо дали в карточетеца е пъхната карт, или не !?

При мен четеца си работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за долният ред. По конкретно картата е Micro SD. Слагам я с контактите надолу .... и не става....

Зависи от контролера на рийдъра как ще се държи без карта.

Моя е такъв и ако няма карта или е сложена наобратно

не вдига грешка ами дава че диска е с обем 0 мегабайта.

Публикувано изображение

Пробвай да откачиш рийдъра от USB-то, да обърнеш картата с контактите нагоре и пак да закачиш рийдъра.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-а, да не е някаква орязана самоделка?

Като свържете само картрийдъра, разпознава ли го безпроблемно ОС (намира ли му автоматично драйвери)?

Опитайте и да смените кабела между четеца и компютъра. Включете го на друг USB порт.

Ако имате възможност го тествайте на друг компютър с по-нова ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен четеца си работи.

Току що пробвах и с WIN 7, проблемът е същият :( . Явно това нещо наистина е скапано !? Ако намеря касовата бележка, ще ида да го рекламирам, ако ли пък не, ще го захвърля и толкоз :(

Windows-а, да не е някаква орязана самоделка?

Като свържете само картрийдъра, разпознава ли го безпроблемно ОС (намира ли му автоматично драйвери)?

Опитайте и да смените кабела между четеца и компютъра. Включете го на друг USB порт.

Ако имате възможност го тествайте на друг компютър с по-нова ОС.

Не, WIN-a не е самоделка. Свързвах устройството и без карта в него, пробвах и в други портове...... уви все същият проблем. Вероятно е хардуерно повредено !?

Зависи от контролера на рийдъра как ще се държи без карта.

Моя е такъв и ако няма карта или е сложена наобратно

не вдига грешка ами дава че диска е с обем 0 мегабайта.

Публикувано изображение

Пробвай да откачиш рийдъра от USB-то, да обърнеш картата с контактите нагоре и пак да закачиш рийдъра.

С контактите нагоре я слагам, иначе наобратно не влиза....... ефект никакъв !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що пробвах и с WIN 7, проблемът е същият :( . Явно това нещо наистина е скапано !? Ако намеря касовата бележка, ще ида да го рекламирам, ако ли пък не, ще го захвърля и толкоз :(

Не, WIN-a не е самоделка. Свързвах устройството и без карта в него, пробвах и в други портове...... уви все същият проблем. Вероятно е хардуерно повредено !?

Тогава рекламация.

П.П.Остава само да опитате с друг USB кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За настолен компютър препоръката ми е да се направи опит с порт от зад на машината . За лаптоп опита да е на порт от ляво (ако има ) .

Както е казано и в горните постове , такива устройства или работят или не , без значение картата вътре ли е или не . Често се наблюдава и проблем с кабела ,както е отбелязал колегата по-горе.

Успех , и ако не се случат нещата , обратно в магазина за паричките или смяна само след демонстрация че новото устройство работи .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах с друг кабел и............. стана :cant believe: ! Ако кажа, че не съм изненадан, определено ще излъжа !? Досега не съм попадал на такъв случай !? Както казва колегата по-горе "ИЛИ РАБОТИ, ИЛИ НЕ РАБОТИ". Досега съм си мислел, че това важи и за самият кабел. Каква може да е причината в тоя кабел ? Щом излиза съобщение, значи устройството все пак прави връзка със същият този кабел !? Ще потърся отнякъде такъв кабел, щото тоя с който пробвах и стана е на колега. Тоя от фотоапарата не става, по широк е накрайника там където трябва да влезе в четеца.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.