Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

КОЛЕЦ

Надграждане на драйвър на ATI HD...

Препоръчан отговор

Колеги съфорумци здравейте.

Темата която отварям е със цел да уточним най правилния начин за надграждане на драйвър на карти Ати серия HD.

Моята карта във случая е SAPPHIRE VAPOR-X HD7770 1G G5

Та да преминем към питането...

Как е най праивилно да се обнови въпросния драйвър на картата до актуална финална версия на драйвъра?!

1. Да се инсталира директно върху стария?

2. Вариант 2 - Деинсталация на стария драйвер чрез инструмента на ATI или Driver Fusion, инсталиране на новия драйвер след това?!

Четох във чужди форуми (англоезични), там мненията по този въпрос са крайно противоречиви.

Точно поради тази причина отварям темата тук за да може да разясним правилната процедура за целта...

Нека да не превръщаме темата във спам и празен спор, а да я направим, полезна за всички ползватели на тези графични адаптери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено само надграждам но от време навреме някоя игра или приложение се "закучва" и се налага основно почистване и инсталиране на ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги съфорумци здравейте.

Темата която отварям е със цел да уточним най правилния начин за надграждане на драйвър на карти Ати серия HD.

Моята карта във случая е SAPPHIRE VAPOR-X HD7770 1G G5

Как е най праивилно да се обнови въпросния драйвър на картата до актуална финална версия на драйвъра?!

1. Да се инсталира директно върху стария?

2. Вариант 2 - Деинсталация на стария драйвер чрез инструмента на ати или Driver Fusion, инсталиране на новия драйвер след това?!

Четох във чужди форуми (англоезични), там мненията по този въпрос са крайно противоречиви.

Точно поради тази причина отварям темата тук за да може да разясним правилната процедура за целта...

Нека да не превръщаме темата във спам и празен спор, а да я направим, полезна за всички ползватели на тези графични адаптери.

Инсталираш без никакви деинсталации на старият. Нищо няма да стане, картата ти ще използва последно инсталираният т.е. новият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш без никакви деинсталации на старият. Нищо няма да стане, картата ти ще използва последно инсталираният т.е. новият.

Така. Искам само да кажа че като инсталирах преди повече от 4 месеца системата си не съм сигурен, къде точно инсталирах драйвера. Просто вече съм забравил. Не съм сигурен не правих ли промяна на директорията във която да отиде драйвера.

Ако има начин да проследя къде точно се е инсталирал и пазя логовете за целта ще го направя.

Но няма да е зле  някой да ми каже  какви файлове да търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази карта трябва да имаш инсталиран AMD Catalist. За момента версията на драйвера е 13.9 , като има и 13.11 Beta. Няма нужда от деинсталация на драйвери, каталиста прави всичко необходимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази карта трябва да имаш инсталиран AMD Catalist. За момента версията на драйвера е 13.9 , като има и 13.11 Beta. Няма нужда от деинсталация на драйвери, каталиста прави всичко необходимо.

Знам отлично какъв драйвер трябва да имам. Но както казах не съм сигурен къде точно инсталирах стария драйвер. Защото картата си прави 2 директории. Ати и Ати Технлоджис. и двете са в програм файлс... а освен тях има такава директория и в програм файлс х86.

И не на последно място аз съм формулирал въпросите на темата ясно и коректно и всичко което трябва да се знае е описано във тях.

Така че ще замоля да имате търпението да изчетете въпросите акуратно и докрай преди да пишете. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам отлично какъв драйвер трябва да имам. Но както казах не съм сигурен къде точно инсталирах стария драйвер. Защото картата си прави 2 директории. Ати и Ати Технлоджис. и двете са в програм файлс... а освен тях има такава директория и в програм файлс х86.

И не на последно място аз съм формулирал въпросите на темата ясно и коректно и всичко което трябва да се знае е описано във тях.

Така че ще замоля да имате търпението да изчетете въпросите акуратно и докрай преди да пишете. Благодаря предварително.

Значи ние да ти четем акуратно въпросите, а пък ти нашите отговори отгоре-отгоре. В поста си съм ти дал отговор, ако на теб не ти харесва, понеже знаеш отлично всичко си е твой проблем. Всеки притежател на видеокарти си решава сам как да си обновява драйверите, а ти искаш да направиш тема-аксиома. Пожелавам ти успех в начинанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета постовете по-нагоре и недоумявам!!!! Нима никой не чете за десетките проблеми ,възникнали имено след такива изпълнения като "надграждане " на драйвери . Това е доказано ,изпитано , проверено и както щете го наречете грешния подход за инсталиране на абсолютно каквито и да е драйвери , без значение за какво се отнасят . Мисля че програми за почистване на стари инсталации на драйвери не са писани защото няма проблеми с инсталации от типа "драйвер върху драйвер " . И вчера и днес ,и почти всеки ден  тук във форума има случаи  с такова "надграждане" или инсталиране на няколко драйвера един върху друг довело до проблеми .Това е моето мнение , мнение което е дошло от поне 100 такива случай в който е имало проблеми ,решени след пълна деинсталация на драйвера , почистване  и инсталиране на чисто на новата версия .

Успех на тези който използват " надграждането " на драйвери ..... Абе самия израз звучи смехотворно .... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета постовете по-нагоре и недоумявам!!!! Нима никой не чете за десетките проблеми ,възникнали имено след такива изпълнения като "надграждане " на драйвери . Това е доказано ,изпитано , проверено и както щете го наречете грешния подход за инсталиране на абсолютно каквито и да е драйвери , без значение за какво се отнасят . Мисля че програми за почистване на стари инсталации на драйвери не са писани защото няма проблеми с инсталации от типа "драйвер върху драйвер " . И вчера и днес ,и почти всеки ден  тук във форума има случаи  с такова "надграждане" или инсталиране на няколко драйвера един върху друг довело до проблеми .Това е моето мнение , мнение което е дошло от поне 100 такива случай в който е имало проблеми ,решени след пълна деинсталация на драйвера , почистване  и инсталиране на чисто на новата версия .

Успех на тези който използват " надграждането " на драйвери ..... Абе самия израз звучи смехотворно .... :)

Под надграждане на драйвери се има в предвид обновяването им до последната стабилна версия. Какво толкова неудоумяваш?

А аз си мисля че 90% от програмите за инстлаиране на драйвери освен това редовно снасят информация за харудера със който работим без нашето съгласие като потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към колегата КОЛЕЦ-  Не желая спорове по никой начин , особено за неща който както написах и по-горе практиката е доказала като неправилни и създаващи проблеми . Ще го кажа с думи прости ,а избора си е на всеки лично негов .

В тази процедура с надграждането на драйвери за какъвто и хардуер да става въпрос , дори в 2 % от случаите ( а те са поне 20 пъти по тези 2% ) да се наблюдават проблеми ,това прави метода неправилен или най-малкото спорен .

До сега не зная дори и 1 случай ,в който да е изтеглен правилния пакет драйвери с последната стабилна  версия за еди някакъв си хардуер , да е инсталиран на чисто и да е възникнал проблем.

Това какво правят програмисти, това какво ти си мислиш , това кой какво му се иска са си приказки на пазара . Има едно нещо което се нарича ПРАКТИКА , а това нещо е доказало че метода с надграждане  (обновяване) на драйвер , без пълна деинсталация на съществуващ стар такъв (ако има ) е създавало и ще създава проблеми .

Не ми се занимава ( но всеки може да си го направи ) , и тук , и където иска по форуми , да пита хора работили в тази  област кой от двата метода е правилния и безпроблемния .

Недоумението ми е за следното , макар и да се повторя , всекидневно се сблъскваме с проблеми с драйвери за това и онова , в голям процент  от случаите проблемите се дължат именно на метода , инсталиране на "драйвер върху драйвер" . Как след стотици такива случай се пише и съветва точно обратното ????? Това е недоумението ми . 

Последено - колега , мислиш ли (а каза че мислиш ) новия драйвер инсталиран по метода на надграждането премахва всички следи от стария , всичките бибилиотеки , всичко ненужно и всеки ред от програмния код на новия драйвер е напълно идентичен , съвместим и заменим със стария такъв  . Помисли върху това , и мисля че отговора ти е ясен - НЕ . От това НЕ идват и проблемите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към колегата КОЛЕЦ-  Не желая спорове по никой начин , особено за неща който както написах и по-горе практиката е доказала като неправилни и създаващи проблеми . Ще го кажа с думи прости ,а избора си е на всеки лично негов .

В тази процедура с надграждането на драйвери за какъвто и хардуер да става въпрос , дори в 2 % от случаите ( а те са поне 20 пъти по тези 2% ) да се наблюдават проблеми ,това прави метода неправилен или най-малкото спорен .

До сега не зная дори и 1 случай ,в който да е изтеглен правилния пакет драйвери с последната стабилна  версия за еди някакъв си хардуер , да е инсталиран на чисто и да е възникнал проблем.

Това какво правят програмисти, това какво ти си мислиш , това кой какво му се иска са си приказки на пазара . Има едно нещо което се нарича ПРАКТИКА , а това нещо е доказало че метода с надграждане  (обновяване) на драйвер , без пълна деинсталация на съществуващ стар такъв (ако има ) е създавало и ще създава проблеми .

Не ми се занимава ( но всеки може да си го направи ) , и тук , и където иска по форуми , да пита хора работили в тази  област кой от двата метода е правилния и безпроблемния .

Недоумението ми е за следното , макар и да се повторя , всекидневно се сблъскваме с проблеми с драйвери за това и онова , в голям процент  от случаите проблемите се дължат именно на метода , инсталиране на "драйвер върху драйвер" . Как след стотици такива случай се пише и съветва точно обратното ????? Това е недоумението ми . 

Последено - колега , мислиш ли (а каза че мислиш ) новия драйвер инсталиран по метода на надграждането премахва всички следи от стария , всичките бибилиотеки , всичко ненужно и всеки ред от програмния код на новия драйвер е напълно идентичен , съвместим и заменим със стария такъв  . Помисли върху това , и мисля че отговора ти е ясен - НЕ . От това НЕ идват и проблемите .

Проблемите идват от такива комплексари като вас които мислят че знаят всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите идват от такива комплексари като вас които мислят че знаят всичко.

Ще се съглася със теб но частично.

Това го четох и във други форуми. Идеята беше и тук да се разиска. Едно от малкото позитивни мнения  което чета във случая е твоето.По принципип след като има нужда от деинсталация на стария драйвър идеята е как може тя да бъде направена на 100%. Във слчуая говорим за драйвърите на АТИ.

Да определено не им се занимва. Но във случай например като моят когато съм променил директорията на инсталиранине на основните компоненти на ати във това число и контролния панел се получава, това че когато човек прави тази манипулация преди  повече от 3 месеца, се стига до там че и той самия е забравил някои детайли относно това което е извършил тогава.

Честно да споделя със теб до сега никой не ми даде логичен отговор как точно да проследя къде точно се намира предишната  инсталация на драйвъра който ме интересува и който искам да отсраня, за да го инсталирам на чисто. Причината за това е проста. Ако човек е посочил локация различна от тази която предлага драйвъра при инсталация заедно със целия го съпровождащ пакет тогава при инсталиране на друг драйвер 100% ще се получи омазване на системата. Аз до сега честно да си призная не съм виждал инсталация която да сканира и казва къде са предишните локации на въпросен драйвер за да може той да бъде обновен върху старата инсталация. Точно поради тази причина  смятам тази манипулация за тромава недоизпипана и точно поради това отворих и въпросната тема. Обаче  както казах и преди тези които се опитват да преглеждат написаното от мен и да го възприемат са  крайно малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kozirog-  Уважаема Госпожице или Госпожо , това което сте написали вероятно отговаря на интелекта който е наличен при Вас . Надявам се да греша , но ми се струва че или толкова си Ви е капацитета . Комплексите човек ги избива точно с обиди когато няма друго какво да каже по даден казус . Ще ви дам един пример за избиване на комплекси , пък Вие направете извода за себе си от коя част сте

" Когато мъж сваля една жена и говори нежни и мили думи - колко е красива , секси , какво котенце е ,

в момента в който бъде отрязан казва " Ебаси к..... боклук еди какъв си " , и цялата тази злоба е поради факта че няма какво да каже и предложи повече . Дано не се разпознавате във варианта в който няма какво да кажете и обиждате , но мисля че сте точно олицетворение на човек който няма какво да каже и нарича другия точно с това което важи в пълна сила за самия него .

Съжалявам за това което казвам , и то на жена , но реалностите са такива .

Ще се съглася със теб но частично.

Това го четох и във други форуми. Идеята беше и тук да се разиска. Едно от малкото позитивни мнения  което чета във случая е твоето.По принципип след като има нужда от деинсталация на стария драйвър идеята е как може тя да бъде направена на 100%. Във слчуая говорим за драйвърите на АТИ.

Да определено не им се занимва. Но във случай например като моят когато съм променил директорията на инсталиранине на основните компоненти на ати във това число и контролния панел се получава, това че когато човек прави тази манипулация преди  повече от 3 месеца, се стига до там че и той самия е забравил някои детайли относно това което е извършил тогава.

Честно да споделя със теб до сега никой не ми даде логичен отговор как точно да проследя къде точно се намира предишната  инсталация на драйвъра който ме интересува и който искам да отсраня, за да го инсталирам на чисто. Причината за това е проста. Ако човек е посочил локация различна от тази която предлага драйвъра при инсталация заедно със целия го съпровождащ пакет тогава при инсталиране на друг драйвер 100% ще се получи омазване на системата. Аз до сега честно да си призная не съм виждал инсталация която да сканира и казва къде са предишните локации на въпросен драйвер за да може той да бъде обновен върху старата инсталация. Точно поради тази причина  смятам тази манипулация за тромава недоизпипана и точно поради това отворих и въпросната тема. Обаче  както казах и преди тези които се опитват да преглеждат написаното от мен и да го възприемат са  крайно малко.

Има доста програми за отстраняване и деинсталиране на драйвери . Самите производители си имат дори инструменти за тази цел . Те не са направени без смисъл . Аз лично ползвам Driver Sweeper , ето ти линка за да я разгледаш .

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1826

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте аз така правя тегля драйвера директно го пускам да се инсталира ако се инсталира добре ако предложи деинсталация или репаир

давам деинсталация после предлага рестарт рестартирам и после пускам инсталацията инсталирам и съм готов след инсталацията може още един рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета постовете по-нагоре и недоумявам!!!! ......... 

Нима никой не чете за десетките проблеми ,възникнали имено след такива изпълнения като "надграждане " на драйвери . 

Четем, обикновено проблемите се дължат на това че за стар хардуер се инсталира последна версия на драйвера.

После опитват да се върнат към по стара версия и накрая теглят някоя програма която да им намери правилния драйвер.

Успех на тези който използват " надграждането " на драйвери

И на двата ми лични компютъра при нужда просто тегля последната версия на нужният ми драйвер и проблеми до сега не съм имал.

Да отбележа че на настолния използвам две видео карти на различни производители.

SAPPHIRE VAPOR-X HD7770 1G G5

Как е най правилно да се обнови въпросния драйвър на картата до актуална финална версия на драйвъра?!

В твоя случай търсиш в сайта на Spphire най-новия драйвер и го инсталираш смело.

По време на инсталацията автоматично ще се изтрие стария и ще се инсталира новия.

За променената директория не знам как трябва да постъпиш.

PC doctor професионално ли се занимаваш с компютри? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.