Премини към съдържанието
NoWaY`

Windows 7 на по-стар компютър

Препоръчан отговор

Смятам да преинсталирам Windows на стария ми компютър (нещо като fresh start). Досега бях с XP и смятам да остана с него, защото не съм сигурен, че има смисъл да товаря машината. Характеристиките са 2гб РАМ, 2ghz двуядрен на AMD, nvidia GeForce 7025/ nforce 630a. Има ли смисъл да слагам Windows 7 или просто ще го натоваря допълнително?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам да преинсталирам Windows на стария ми компютър (нещо като fresh start). Досега бях с XP и смятам да остана с него, защото не съм сигурен, че има смисъл да товаря машината. Характеристиките са 2гб РАМ, 2ghz двуядрен на AMD, nvidia GeForce 7025/ nforce 630a. Има ли смисъл да слагам Windows 7 или просто ще го натоваря допълнително?

Това "2ghz двуядрен на AMD" не е никак пояснително. Защото AMD имат доста процесори, двуядрени, които са на 2 GH и всяки е с различна производителност.Ще ти дам пример с лаптопа от подписа ми:AMD Turion 2,2 GHz2 GB DDR2 RAMнещо ми се губи каква беше видеокартата, но вградена, май от 3200 серията.Ползвам Windows 7 Ultimate x86 от доста време. Върви добре. не перфектно, но достатъчно добре, харесва ми. Не е преинсталиран от около 2 години и се държи стабилно, но и лаптопа вече не е чак толкова ползван.Лично аз ти препоръчвам да пробваш. нищо не губиш. Ако не ти хареса как работи машината, винаги може да се върнеш на XP, но според мен, макар и от разстояние и с не пълна информация, мисля, че ще ти работи добре. Само за видеото имам малко резерви (това е свързано с Аеро ефектите).Поздрави!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "2ghz двуядрен на AMD" не е никак пояснително. Защото AMD имат доста процесори, двуядрени, които са на 2 GH и всяки е с различна производителност.Ще ти дам пример с лаптопа от подписа ми:AMD Turion 2,2 GHz2 GB DDR2 RAMнещо ми се губи каква беше видеокартата, но вградена, май от 3200 серията.Ползвам Windows 7 Ultimate x86 от доста време. Върви добре. не перфектно, но достатъчно добре, харесва ми. Не е преинсталиран от около 2 години и се държи стабилно, но и лаптопа вече не е чак толкова ползван.Лично аз ти препоръчвам да пробваш. нищо не губиш. Ако не ти хареса как работи машината, винаги може да се върнеш на XP, но според мен, макар и от разстояние и с не пълна информация, мисля, че ще ти работи добре. Само за видеото имам малко резерви (това е свързано с Аеро ефектите).Поздрави!

AMD Athlon 64 x2 DUAL, 3800+

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon 64 x2 DUAL, 3800+

Това вече е друг отговор :)Слагай смело, но 32 битова версия (x86) и пробвай. Стига компютъра да не е неподдържан и да не развива високи температури, то трябва да е ОК и да работиш нормално със 7-цата.Правя сравнение с лаптопа ми, който е далеч по-капризна машина от настолен компютър. И пак казвам, нищо не губиш. Винаги може да преинсталираш обратно, ако толкова не ти харесва. Имай предвид,че има доста разлики и трябва да дадеш на 7-цата малко време да свикнеш с нея, ще видиш, че е по-добре :)Поздрави!
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази машина с така описаните параметри Уиндоус 7 х32 ще си работи отлично . Няма притеснения за някакво забавяне в работата и натоварване . Нека все пак автора да не инсталира последната версия "Ultimate ".                                          

Успех в начинанието .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На същата конфигурация само с друга видео карта подкарвам не само 7, а и 8 без никакви проблеми. Но за домашно ползване и аз препоръчвам Windows 7 Home Premium,.   в спокойно състояние, само с пусната антивирусна, ми зима 500 мб рам, по-леко от това здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.